تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: دو مرحله ای شدن آزمون کارشناسی ارشد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
منبع:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نقل قول: درمقطع کارشناسی ارشد نیز بحث این است که نوع امتحان را دو مرحله‌ای کنیم و در واقع یک امتحان برگزار شود و بیش از ظرفیت به دانشگاه‌ها اعلام شود تا دانشگاه‌ها پس از بررسی و مصاحبه پذیرش دانشجو داشته باشند.

دو مرحله ای شدن خوبه ولی من با این مصاحبه مشکل دارم!Confused امیدوارم مثل دکترا مرامی و اینا نشه...Sad
(16 خرداد 1389 04:05 ب.ظ)lida نوشته شده توسط: [ -> ]دو مرحله ای شدن خوبه ولی من با این مصاحبه مشکل دارم!Confused امیدوارم مثل دکترا مرامی و اینا نشه...Sad

منم موافقم. فکر کنم تازه راحت ترم بشه.ضمن اینکه اونایی هم که فقط درس می خوانند از دور خارج می شوند.
اگه این اتفاق بیافته کسانی که دانشگاه های آزاد - پیام نور - غیر انتفاهی و علمی کاربردی درس خوندن باید با خیال خوندن کارشناسی ارشد تو دانشگاه های خوب تهران خداحافظی کنن و بلعکس به نفع کسایی میشه که دانشگاه دولتی درس خوندن چون میره تو مایه های مرامی و درجه دانشگاه قبلی و ................
به نظر من این گونه بحث‌ها انحرافیه سازمان سنجش مال این حرفا نیستTongue مگه بحث حذف کنکور کارشناسی یادتون رفته.
تو این مملکت هر مدیر کل واسه اینکه بخواد سری تو سرا داشته باشه و بخواد یه تشویقی و یا ... بگیره هر چیزی که شب قبل تو خواب دیده بود میاره رو کاغذ و تبدیلش میکنه به طرح.Angry
شما کدوم طرح اینا( بخصوص توی مسائل آموزشی )رو دیدین که کارشناسی شده باشه؟
یه نمونه واقعی از طرح های بدون کارشناسی: اگه یادتون باشه حدود سال 1371 بود که آموزش و پرورش اعلام کرد نظام آموزشی باید دچار تحول بشه اومدن نظام جدید رو راه اندازی کردن نتیجه چی شد؟HuhHuh
امسال بعد 18 سال اومدن میگن این طرح اهداف ما رو بر آورده نکرده و باید جمع بشه.Tongue
حالا هم خواب جدید دیدن میگن باید دوره راهنمایی حذف بشه.
میبیند به این میگنن مملکت گل و بلبل هر روز یه مشغولیت تازه واسه مردم و یه پروژه جدید واسه سر در گم کردن مردم.
من که میگم کشکهSmile
(17 خرداد 1389 06:06 ب.ظ)saeed_it نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر من این گونه بحث‌ها انحرافیه سازمان سنجش مال این حرفا نیستTongue مگه بحث حذف کنکور کارشناسی یادتون رفته.
تو این مملکت هر مدیر کل واسه اینکه بخواد سری تو سرا داشته باشه و بخواد یه تشویقی و یا ... بگیره هر چیزی که شب قبل تو خواب دیده بود میاره رو کاغذ و تبدیلش میکنه به طرح.Angry
شما کدوم طرح اینا( بخصوص توی مسائل آموزشی )رو دیدین که کارشناسی شده باشه؟
یه نمونه واقعی از طرح های بدون کارشناسی: اگه یادتون باشه حدود سال 1371 بود که آموزش و پرورش اعلام کرد نظام آموزشی باید دچار تحول بشه اومدن نظام جدید رو راه اندازی کردن نتیجه چی شد؟HuhHuh
امسال بعد 18 سال اومدن میگن این طرح اهداف ما رو بر آورده نکرده و باید جمع بشه.Tongue
حالا هم خواب جدید دیدن میگن باید دوره راهنمایی حذف بشه.
میبیند به این میگنن مملکت گل و بلبل هر روز یه مشغولیت تازه واسه مردم و یه پروژه جدید واسه سر در گم کردن مردم.
من که میگم کشکهSmile

تغییر و تحول ویژگی جوامع پویاست. ولی درست و بهینه. به هر حال یه عده ای تلاش خودشون رو می کنند که کارها بهتر بشه. بعضی وقت‌ها هم تو این موارد خطا پیش میاد.Big Grin

ولی من فکر می کنم که طرح هایی که واسه ارشد و دکتری می گذارند به احتمال خیلی زیاد اجرایی می شه.
بنظرم تا این طرح بخواد اجرا بشه یه چند سالی طول میکشه
طرح حذف کنکور هم قرار بود 90 اجرایی بشه که گفتن از 93 اجرا میشه
نقل قول: طرح حذف کنکور هم قرار بود 90 اجرایی بشه که گفتن از 93 اجرا میشه
خوب حقیقت اینه که کنکور کارشناسی با ارشد خیلی فرق داره...
(18 خرداد 1389 11:38 ق.ظ)lida نوشته شده توسط: [ -> ]
نقل قول: طرح حذف کنکور هم قرار بود 90 اجرایی بشه که گفتن از 93 اجرا میشه
خوب حقیقت اینه که کنکور کارشناسی با ارشد خیلی فرق داره...

منم نگفتم که کنکور ارشد با کارشناسی یکی هست Sad
ولی باید یه آئین نامه ای داشته باشن برا اینکار، بعدش هم باید تو مجلس تصویب بشه
هر دم ازین باغ بری می رسد
طرح سهمیه بیست درصدی برای متاهلین که یادتون هست Idea
بنظرم همه اینها در حد صحبت باقی میمونن و به این زودیها اجرا نمیشن
سلام آقای تنهایی اگه میشه یه توضیحی در مورد برگزاری آزمون بدید بگید چه طوریه؟مصاحبه برچه اساس انجام میشه به نظرتون این طرح خوبه؟ازوقتی این خبرا شنیدم نا امید شدم سطح خوندنم پایین اومد فکر میکنم دیگه نمیتونم برم یه دانشگاه خوب نمیدونم توکل به خدا
ممنون
(18 خرداد 1389 12:23 ب.ظ)امیرعلی2 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام آقای تنهایی اگه میشه یه توضیحی در مورد برگزاری آزمون بدید بگید چه طوریه؟مصاحبه برچه اساس انجام میشه به نظرتون این طرح خوبه؟ازوقتی این خبرا شنیدم نا امید شدم سطح خوندنم پایین اومد فکر میکنم دیگه نمیتونم برم یه دانشگاه خوب نمیدونم توکل به خدا
ممنون

من هنوز نمی دونم که چه طور می خواد بشه! فعلاً که فقط در حد حرفه. نگران نباشید
نگران نباشید این طرح های عجیب از چند تا فیلتر عاقلانه رد میشه بعد به تصویب می رسه و با سیستم کاغد بازی مملکت به این زودی‌ها اجرایی بشو نیست Big Grin
بهتره که فعلا توی این شیوه فعلی که هست سوالات درست بدون غلط طرح کنن تا بعد ..به نظرم این طرح برای بچه هایی که تو دبیرستان خوب خوندن و رفتن دانشگاه های تهران خوبه بقیه بیچاره اند به خاطر بد خوندن تو دبیرستان ...
من با دو مرحله ای شدن آزمون موافقم یا لااقل تاریخشو عوض کنن!حوصله آدم سر میره یک سال باید تا آزمون بعد صبر کنیم.

از این لحاظ میگم تاریخش خوب نیست چون تا بهمن درسا رو خوندن واسه ترم 7 ایها سخته!
امشب هم وزیر علوم گفت 2 مرحله ای میشه‌! من خیلی ناامید شدم چون کارشناسی غیرانتفاعی بودم‌! انگیزم افت کرد . مثلا اگه شریف 30 تا بخواد سه برابر ظرفیت میشه 90 یعنی تو این 90 نفر 30تا شریفی پیدا نمی شن؟ من خیلی می ترسم چون امسال در واقع همه درسارو نمی رسم و آزمایشی شرکت می کنم . سال دیگه خدا به دادم برسهHuh
(25 مهر 1389 02:36 ق.ظ)asemani نوشته شده توسط: [ -> ]امشب هم وزیر علوم گفت 2 مرحله ای میشه‌! من خیلی ناامید شدم چون کارشناسی غیرانتفاعی بودم‌! انگیزم افت کرد . مثلا اگه شریف 30 تا بخواد سه برابر ظرفیت میشه 90 یعنی تو این 90 نفر 30تا شریفی پیدا نمی شن؟ من خیلی می ترسم چون امسال در واقع همه درسارو نمی رسم و آزمایشی شرکت می کنم . سال دیگه خدا به دادم برسهHuh

امسال یا سال دیگه؟

Huh
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع