تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: خواندن درس زبان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من می خوام زبان بخونم و خیلی وقت هست که زبان نخوندم!
به نظر شما چه طور شروع کنم و از چه کتابیایی؟ و چه کلمه هایی؟؟
هرکس هرچی میدونه کمک کنه!Blush
این که فرمودید خیلی وقته زبان نخوندید ، اصلا نگران نباشید ،
درسته زبان فرار هست ولی شما با هرکتابی شروع کنید میتونید سریع مثل قبل بشید .
کافیه یه چند تا فرهنگ لغت داشته باشید هم انگلیسی به انگلیسی و هم انگلیسی به فارسی Big Grin البته برای شروع Smile

اگر برای ارشد میخونید که پیشنهاد میکنم کتاب زبان تخصصی پارسه و ۵۰۴ رو بخونید .
یک نگاه هم به مصاحبه های دوستان بکنید خیلی کمکتون میکنه برای منبع .
سلام
من هم همین مشکل رو دارم!البته نمی دونم شما در گرامر چقدر وارد هستید ولی من از زبان خیلی فاصله گرفتم!!
با توجه به اینکه ترم بعد ترم 9ام هست.. وقت زیادی برای خواندن کنکور ندارم و همه چیز برای کنکور امسال من بستگی به تابستان دارد!!! برای همین نمیتوانم وقت زیادی برای زبان بذارم!! به نظر من برای شروع از پایه ی زبان فقط کتاب های تست کافی نیست!!
خوشحال می شم کسی اگر در مورد نحوه ی خواندن و زمانبندی مناسب درس زبان و موازی خواندن با دروس دیگر اطلاعات خوبی دارد راهنمایی کند!
با تشکر
(20 خرداد 1392 02:42 ق.ظ)hadis31 نوشته شده توسط: [ -> ]خوشحال می شم کسی اگر در مورد نحوه ی خواندن و زمانبندی مناسب درس زبان و موازی خواندن با دروس دیگر اطلاعات خوبی دارد راهنمایی کند!

برای گرامر فرقی نداره چه کتابی بخونید ، مثلا زبان عمومی ( هرانتشاراتی باشه فرقی نمیکنه ) بگیرید خیلی خوب همه رو توضیح داده .
حتی میتونید تو اینترنت سرچ کنید .
درباره خوندن زبان توصیه میکنم هر روز حدود یکساعت براش وقت بگذارید . ( حتی شده آخر شب بعد از خوند دروس دیگه )
زبان درسی هست که باید مدام تکرار بشه تا لغاتش فراموش نشه .
بهترین راه هم برای یاد گیری لغت و حتی گرامر خواندن متن و جمله هست .
با تایید صحبت های دوست عزیزم سمیرا خانم، چند نکته رو هم من اضافه می کنم.
اگه گرامر تون ضعیفه، خیلی روی سوالای گرامر حساب باز نکنید مگه اینکه وقت زیادی داشته باشید. گرامر رو لازم نیست همه اش رو بخونید، بعضی بخش های مثل معلوم و مجهول سنگینه از اونا بگذرید و مباحثی مثل شرطی ها و یا جملات سببی که آسونتر هست رو بخونید. یه نگاهی به کنکور سال های قبل بندازید دستتون میاد که از روی کدوم بخش ها باید بپرید و نخونده رد بشد.

بر خلاف گرامر که سقفش محدوده، لغت اینطور نیست. و به نظرم ارشد منبع خاصی نداره، البته 504 توسط خیلی از اساتید توصیه شده. بنظرم همون یه کتاب رو کامل و دقیق بخونید و تمرین هاش رو حل کنید. چیزی حدود 2500 لغت یاد میگیرید.
معنی لغت رو در جمله یاد بگیرید و حفظ کنید.
از وقت های مرده، مثلا زمانی که توی مسیر رفت و امد هستید، برای حفظ و یاداوری لغات کمک بگیرید.
(19 خرداد 1392 10:13 ب.ظ)1-1 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
من می خوام زبان بخونم و خیلی وقت هست که زبان نخوندم!
به نظر شما چه طور شروع کنم و از چه کتابیایی؟ و چه کلمه هایی؟؟
هرکس هرچی میدونه کمک کنه!Blush
salam bebinid aval b sathe khodetoon nega konid.. manam 4 sale zaban nega nakardam vali alan matn bezaran jolom daghigh mifahmam chye... zaban faghat kalame nis.. 504 va 1100 faghat kalamas... makhsoosan age 1100 bekhooni k kolan bikhial mishin chon kheyli sakhte kheyli... man b onvane ye doos migam..ketabaye vocabulary in use bekharin chand jelde avalesho.. chon jeldaye balash dobare sakhtan.. va basic grammer in use.. bebinid iman dashte bashhid.. rah mioftin.. 100% movafagh bashin
لینک مرجع