تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: 4-كلاس كنكور لازمه؟ براي چه كساني لازمه؟ كدام درس راكلاس برم؟كي كلاس برم؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
یکی دیگه از سوالات خیلی رایج سوال بالاست :
من بحث را باز میکنم و دوستان نظر بدهند.
فرض بر اینه که شما دروسی که میخواهید کنکور بدید را یکبار سر کلاسش تو دانشگاه رفتین . بعضی هم پیام نور هستند و نرفته اند.
انگیزه ها برای شرکت در کلاس کنکور چند چیز هست :
۱- بعضی فکر میکنند اگر سر کلاس فلان استاد معروف بریم در کنکور موفق به پاسخ تستها میشیم.
۲- بعضی میگویند درس را کلا" پاس نکردیم یا از رشته دیگری اومدیم یا دلایل دیگری داشته و بهتره بریم سر کلاس
۳- استاد درس در دانشگاه خوب تدریس نمیکرد و من چیزی یاد نگرفتم .
۴- چیزی از درس یادم نمونده ، میخوام از اول یاد بگیرم.
۵- میخوام نکات و روشهای خاص تستی یه درس را یاد بگیرم و از بقیه جلوتر باشم.
۶- فقط جزوه خودم را می فهمم و بهتره برم جزوه بردارم.
۷-استادش خیلی معروفه و کتاب هم داره ، مشاوره هم ازش میگیرم.

در اکثر موارد وقتی میپرسم چرا میخواهید کلاس برید این دلایل را میگن.(ایناش یادم موندهSmile)

در این تاپیک میخوایم دلایل موجه و غیر موجه برای کلاس کنکور را باز کنیم.

اگه دلایل دیگری هم هست بگید.

زمان کلاس رفتن کی هست ؟ تابستان ، پاییز؟
اول آخرین سوال در موضوع تاپیک که تقریبا" جدا از دلایل و انگیزه هاست .
اگر کلاس کنکور رفتن فایده ای داشته باشه،بهترین موقع کلاس رفتن ، تابستان هست. پاییز اصلا" مناسب کلاس نیست و هر چی اتمام کلاس به کنکور نزدیک باشه خطرناکتره.
علتش خیلی زیاده. یکی اینکه کلاس ، وقتی ممکنه بتونه براتون مفید باشه که فرصت خوندن و تسلط بر مطالب کلاس را پیدا کنید و قبل از جمعبندی یه دور درس را خونده باشید . کلاسی که تا دیماه ادامه داره ضررش بیشتر از نفعشه.
در پاییز روزها کوتاهه و خستگی بیشتر نمود میکنه . استرس ثبت نام در کنکور و احیانا" کنکر آزمایشی و .... هم مضاف بر علت میشه و عملا" حداقل فایده اش را از دست میده.
بنابراین ترم پاییز ترم مناسبی برای کلاس کنکور نیست مگر اینکه همه درسها را خونده باشید و مسلط باشید و یکی دو درس را کلاس برید اونهم هفته ای یکی دو روز.
اگه صحبتی در اینمورد یا دلایل دیگه غیر از ۷ مورد بالا برای کلاس رفتن هست بگید تا ادامه بدیم.
یه سری دیدگاههای غلط هم هست که من اضافه میکنم:
8- استاد فلانی طراح سوالات کنکوره و سر کلاس چیزهایی میگه که کنکور میاد!!
9- مطالبی هست که فقط توی کلاس های کنکور گفته میشه و توی هیچ کتابی نیست.
10- اگر فلان درس رو کلاس برم دیگه خیالم از بابت اون درس جمع هست که حتما توی کنکور میزنم اش!
به نظر من برای کنکور حداکثر 2 درس رو کلاس برید،چون بیش از این تعداد عملا وقتتون رو میگیره و فرصت یادگیری و تمرین وتکرار مطالب رو ندارید.توی دروس مشترک معماری کامپیوتر میتونه گزینه خوبی باشه.
نکته ی دیگه ای که به ذهنم میرسه،اینه ک اگ واقعا یه درس رو اصلا نخوندین،نه به صورت خودخوان و نه کلاسی رفتید به نظرم میرسه کلاس کنکور چندان ارزشی تو این مورد نداشته باشه،آخه تو این جور کلاسا باید مطالب کنکوری و روش حل تست و این چیزا تدریس شه،که واسه کسی که هنوز درس اصلی رو نخونده نمیتونه مفید باشه،به نظرم تو این مورد اگ بشه به یه طریقی خود کلاس درسشو ررفت که خوبه.اگه بشه توی کلاس درس یه استاد خوب هم حاضر شد که دیگ خیلی خوب میشه.
منم ازونایی بودم که تو دانشگاه هیچی درس نخوندم و به زور معدلم رو رسوندم به 14.
فقط سر کلاس منطقی میرفتم چون دوسش داشتم.کلاس کنکورشم نرفتم، سوالاشم کامل و درست جواب دادم.
از شیراز پاشدم رفتم تهرام واسه کلاسای پارسه، 6 تا درس رو انتخاب کردم که بیشترش مشترک بود.(ترم پاییز)
خیییییییییلی چیزا یاد گرفتم ازین کلاسا،هیشکی هم همچین رتبه ای ازم انتظار نداشت.
الان فهمیدم که استعدادم تو یادگیری خیلی خوبه و انگیزه پیداکردم بشینم بازم بخونم.
بنظرم کلاس کنکور واسه کسایی مثل من که استعدادشونو یادشون رفته و از دانشگاه چیزی نگرفتن، میتونه موثر باشه. اما نه برای هممممممه ی درسا.فقط اونایی که یادگیریشون مشکله...
موفق باشین.

یادم رفت بگم که کلاسام خیلی زیاد و فشرده بود، فقط هم روزای غیرکلاسیم رو درس میخوندم اونم روزی پنج 6 ساعت.
در مورد مهر و تابستونش نمیتونم قطعی نظر بدم، چون اگه تابستون باشه کلاسا، بعدش آدم از حس و حال کنکور و درس دور میشه، اگرم پاییز باشه، آدم به جمع بندی کامل نمیرسه.منم نتونستم مطالب کلاسارو تا قبل از کنکور کامل جمع و جور کنم.
سلام..
به نظرم یه سری دروس هست که کلاس رفتن به یادگیری و تست زدن کمک میکنه مخصوصا اگه استادش حرفه ای باشه..
من تا الان یه کلاس کنکوری رفتم معماری کامپیوتر دکتر صفایی،عالی بوووووود.به دوستام پیشنهاد کردم الان دارن میرن خیلیییی راضین.
(30 خرداد 1392 05:06 ب.ظ)bahar1369 نوشته شده توسط: [ -> ]بنظرم کلاس کنکور واسه کسایی مثل من که استعدادشونو یادشون رفته و از دانشگاه چیزی نگرفتن، میتونه موثر باشه. اما نه برای هممممممه ی درسا.فقط اونایی که یادگیریشون مشکله...
موفق باشین.

مگه میشه استعداد آدم فراموش بشه ؟ Tongue منظورتون همون درس ها بود دیگه Big Grin
من 2 ساله کنکور میدم بدون هیچ برنامه ای و کلاس کنکوری.به نظرم بدون کلاس نمیشه کنکور قبول شد؟
واقعا لازمه.کسایی که مث من نمی تونن مدام پشت سرهم درس بخونن.خیلی پارسال سعی کردم اما نمیدونم چرا نتیجه ای نداشت!!!!شاید برنامه ریزیم بد بود ولی من نمی تونم خیلی اهل برنامه باشم سریع خسته میشم.دوستان اگه کسی فکری به حال من نکنه من امسال ارشد نمیدم.اگه راهنمایی دارین منو بی جواب نذارین.مر30
(09 مرداد 1392 06:33 ب.ظ)vojoudi نوشته شده توسط: [ -> ]
(30 خرداد 1392 05:06 ب.ظ)bahar1369 نوشته شده توسط: [ -> ]بنظرم کلاس کنکور واسه کسایی مثل من که استعدادشونو یادشون رفته و از دانشگاه چیزی نگرفتن، میتونه موثر باشه. اما نه برای هممممممه ی درسا.فقط اونایی که یادگیریشون مشکله...
موفق باشین.

مگه میشه استعداد آدم فراموش بشه ؟ Tongue منظورتون همون درس ها بود دیگه Big Grin

آره بعضی وقتا فراموش میشه، خیلی وقتا هم رفتار بقیه یا عوامل دیگه باعث میشه که با 1 شکست کوچولو یا کم کاری، استعداد آدم فراموش بشه...
من امسال کنکور ازمایشی دارم و میخوام امسال برم کلاسارو اما سال دیگه فقط ازمون بدم، ١ سال قبل از کنکور اصلی کلاس رفتن کار اشتباهیه؟
ممنون جنابه فرداد از راهنماییتون
لینک مرجع