تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مقایسه دوره ارشد نرم افزار و it
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
لطفا بنویسید (هم برای نرم هم برای it):
بیشتر چه مباحثی را پوشش می دهد؟
چی یاد می گیریم؟
برای پایان نامه معمولا چه موضوعاتی مطرحه؟
و ...
فکر کنم همین سوالات جوابش یه کتابه حالا اون چند تا نقطه....!!!!؟؟؟

danialfx

ارشد نرم افزار شامل‌: معماری. هوش. نرم افزار . الگوریتم و محاسبات
ارشد ایتی شامل‌: ایتی. شبکه. امنیت. تجارت الکترونیکی.

اخه اینا شباهت زیادی به هم ندارن که بخوایم مقایسشون کنیم.
توی مهندسی نرم افزار بیشتر دنبال راهکار های ایجاد نرم افزاریم. حالا این شامل تمام فعالیت های این بخش میشه دیگه. از معماری نرم افزار با تحلیل طراحی تا مهندسی نیازمندی‌ها و ...!
در مورد IT هم بهتره کسایی که IT خوندن بگن دیگه!
ارشد در کل 32 واحده و هوش و نرم افزار یا کامپیوتر و آی تی فرقشون تو سه چهار تا درسه و با توجه به انتخاب دروس اختیاری هر کدوم رو می شه به اون یکی شبیه کرد. مثلا ارشد علوم کامپیوتر رو اگه گرایش سیستم های اصلاعاتی رو انتخاب کنی‌، انگار که داری ارشد نرم افزار می خونی .

در کل به نظر من نباید خیلی حساس بود روی این 3 رشته به خاطر 32 واحد که اونم چند واحدش کنفرانسه . اون چه که به نظر من بیشتر اهمیت داره خود دانشگاهه . مثلا اگه من بتونم نرم افزار علم و صنعت و علوم کامپیوتر امیرکبیر قبول شم‌، قطعا دومی رو انتخاب می کنم .
(19 اسفند 1389 04:19 ب.ظ)danialfx نوشته شده توسط: [ -> ]ارشد نرم افزار شامل‌: معماری. هوش. نرم افزار . الگوریتم و محاسبات
اینی که گفتین ارشد مهندسی کامپیوتره! نرم افزار توی دانشگاهای ما به الگوریتم محاسبات و نرم افزار تقسیم میشه (البته به جر تهران)

danialfx

(19 اسفند 1389 04:37 ب.ظ)luna نوشته شده توسط: [ -> ]اینی که گفتین ارشد مهندسی کامپیوتره! نرم افزار توی دانشگاهای ما به الگوریتم محاسبات و نرم افزار تقسیم میشه (البته به جر تهران)
سلام.
منظورم مهندسی کامپیوتر بود. به دلیل عجله داشتن حواسم نبود و اشتباه تایپ کردم.
ممنونم از توجه و تذکرتون.: gol:
منظور من کنکور آنها نبود بلکه خود دوره ارشد بود.
ممنون.
(20 اسفند 1389 08:32 ق.ظ)yaali نوشته شده توسط: [ -> ]منظور من کنکور آنها نبود بلکه خود دوره ارشد بود.
ممنون.

دوست عزیز به نظرم جواب سوالت در این فایل باشه
کلیه دروس و ضوابت دوره ارشد مهندسی کامپیوتر مصوب وزارت علوم
ازجواباتون خیلی خیلی سپاسگزارم.

البته این فایل آخری قدیمی است و من جدیدش رو دارم.
لینک مرجع