تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ارتباط افزایش طول دوره ارشد و کسر از نمره پایان نامه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.

اگه ارشد رو بخوایم طولش بدیم چه اتفاقی میفته؟

من شنیدن هر یک ماه که بیشتر شه، ۰/۲۵ از نمره پایان نامت کم میشه. آره؟
امیر جان اون دانشگاهی که شما انتخاب کردی نمیگذاره کارت به 3 سال بکشه و اخراجت میکنه!!!
تو 4 ترم مجبوری تموم کنی... مگر اینکه بیشتر از 8 واحد بهت پیشنیاز بخوره که اون وقت حداکثر سنواتت رو میکنن 5 ترم
البته تو دانشگاه های دیگه مثلا دانشگاه تهران شنیدم این محدودیت ها و فشار ها کمتره ... ولی جایی که شما میری، نه!
توی شریف اگر پایان نامتون تموم نشه و استاد این مورد رو تایید کنه (روال دقیقش رو نمی دونم)، باید هزینه واسه اون ترم اضافه بپردازید ضمن این که فکر کنم هر ترم تقریبا 1/5 یا 2 نمره از نمره پایان نامتون کم می شه (ماهیانه نمی دونم قانونش چیه) و البته تا اونجایی که می دونم حداکثر می تونید 1 ترم، پایان نامه رو تمدید کنید.

در مورد دروس جبرانی هم که دوستان گفتند.

البته این شرایط برای همه دانشگاه ها این طور نیست.
تو قانون وزارت علوم حداکثر با تمام شرایط گفته شده 5 ترم. بیشتر از 5 ترم اخراجه
تا دو سه سال پیش هم بودند که بعضا 6 ترمه تموم می کردن ولی الان دیگه امکانش نیست.
تو دانشگاه تهران بچه ها معمولا سه ساله دفاع می کنن. ولی به ازای هر ماه 25 صدم کم می شه. در واقع اگه شهریور دفاع کنن نمره از 17 حساب می شه. که با مقاله جبران می کنن. هر مقاله 1 نمره تاخیر رو کم میکنه. البته ترم 5 و 6 باید شهریه بدین.
چقدر بد!!

ممنون از همه.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4 Beta
دانشگاه شیراز هم همینه و چون اصلا پیشنیاز نمیده همه باید 4 ترمه تموم کنن.فقط 1 ترم میشه تمدید کرد که باید شهریه بدی و تا جایی که میدونم یه سری محدودیت هایی غیر از شهریه هم براتون اعمال میشه . دقیق نمی دونم چرا ، اما میگن بدترین مشکل 5 ترمه شدن ، سنوات هست که بهتون میخوره
مسعود جان ممنونم از کمکت. فکر نمیکردم اینطوری سختگیرانه باشه...

(13 تير 1392 12:06 ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط: [ -> ]تو ۴ ترم مجبوری تموم کنی... مگر اینکه بیشتر از ۸ واحد بهت پیشنیاز بخوره که اون وقت حداکثر سنواتت رو میکنن ۵ ترم
چطوری پیشنیاز میخوری؟ یعنی ملاکش چیه؟
(13 تير 1392 02:30 ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط: [ -> ]مسعود جان ممنونم از کمکت. فکر نمیکردم اینطوری سختگیرانه باشه...

عموما وقتی تغییر گرایش یا تغییر رشته بدید پیش می خورید. موقع ثبت نام هم بهتون میگن باید چه درسهایی رو تو کارشناسی گذرونده باشید و اگر اونا رو نگذرونده باشید بهتون پیش می خوره. کم پیش میاد همون گرایش کارشناسی رو ادامه بدید و پیش بخورید.
(13 تير 1392 04:27 ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط: [ -> ][quote='Amir V' pid='191952' dateline='1372932011']
عموما وقتی تغییر گرایش یا تغییر رشته بدید پیش می خورید. موقع ثبت نام هم بهتون میگن باید چه درسهایی رو تو کارشناسی گذرونده باشید و اگر اونا رو نگذرونده باشید بهتون پیش می خوره. کم پیش میاد همون گرایش کارشناسی رو ادامه بدید و پیش بخورید.
جالب توجه عزیزان در کمال نا باوری تو دانشگاه ما ٩واحد جبرانی دادن،با اینکه نه رشته عوض شده و نه گرایش و نمی دونم این حقالناس و عمر تلف شده یک ترم رو کی حواب می ده بخدا ظلم
و یه موضوع سلیقه ای هست ،یه دانشگاه این کار رو نمی کنه و یکی این مقررات اجباریه و البته پارتی هم طبق معمول دخیل هست
(13 تير 1392 04:27 ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط: [ -> ]
(13 تير 1392 02:30 ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط: [ -> ]مسعود جان ممنونم از کمکت. فکر نمیکردم اینطوری سختگیرانه باشه...

برخی از دانشگاه ها خوب پیشنیاز میدن Big Grin اما شیراز تقریبا فکر کنم برای هیچ کس پیشنیاز نده
مثلا درس سیگنال و سیستم تقریبا بیشتر دانشگاه ها برای رشته هوش پیشنیاز میدن اما شیراز خیری نبود حتی بچه هایی که رشته کارشناسی شون یه رشته مهندسی دیگه بوده هم هیچ پیشنیازی ندادن و فقط بهشون گفتن سر فلان کلاسا برید خوبه Big Grin
بنظرم این مدلی هم خوب نیست . یعنی برخی اوقات این پیشنیازها ضروری هست . فکر کنم جناب mfexpert بهشون 9 واحد بیخود پیش دادن در حالی که تاجایی که میدونم حداقل 6 واحدش بدردش نمیخورد(پاس کرده بود)!!. متاسفانه بنظر میاد قانون اجرایی مشخصی برای پیشنیاز وجود نداره
(13 تير 1392 07:19 ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط: [ -> ]فکر کنم جناب mfexpert بهشون ۹ واحد بیخود پیش دادن در حالی که تاجایی که میدونم حداقل ۶ واحدش بدردش نمیخورد(پاس کرده بود)!!. متاسفانه بنظر میاد قانون اجرایی مشخصی برای پیشنیاز وجود نداره
باز اگه ۹ واحد میدادن خوب بود. من ۱۲ واحد پیشنیاز پاس کردم!
لینک مرجع