تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تاثیر دورس با ضریب یکسان در کنکور چگونه محاسبه می شود؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام. من هروقت شروع به خوندن ریاضیات میکنم یه سوالی واسم پیش میاد که هنوز جوابشو جایی تو انجمن پیدا نکردم!
اینکه ضریب ریاضی وقتی 2 هست، و ضریب یه درس تخصصی مثل پایگاه هم 2 هست، این دو تا درس با هم برابرند؟ یعنی هرکی یه تست ریاضی زده یا کسی که یه تست پایگاه زده، توی رتبه با هم برابرند؟ اگه نیستند چقدر فرقشه؟ این تراز که میگن چجوری محاسبه میشه؟

من حس میکنم اگه ریاضیات رو حذف کنم، تو تخصصیا بهتر نتیجه می گیرم.
ممنون از راهنماییتون
(23 تير 1392 12:53 ب.ظ)El@he نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. من هروقت شروع به خوندن ریاضیات میکنم یه سوالی واسم پیش میاد که هنوز جوابشو جایی تو انجمن پیدا نکردم!
اینکه ضریب ریاضی وقتی ۲ هست، و ضریب یه درس تخصصی مثل پایگاه هم ۲ هست، این دو تا درس با هم برابرند؟ یعنی هرکی یه تست ریاضی زده یا کسی که یه تست پایگاه زده، توی رتبه با هم برابرند؟ اگه نیستند چقدر فرقشه؟ این تراز که میگن چجوری محاسبه میشه؟

من حس میکنم اگه ریاضیات رو حذف کنم، تو تخصصیا بهتر نتیجه می گیرم.
ممنون از راهنماییتون

سلام
این درس ها دارای ضریب دفترچه برابر هستن (هر دو ضریب 2 دارن)
اما تاثیر ان ها در رتبه بستگی به میانگین درصد های کل شرکت کنندگان داره که بهش ضریب پنهان میگن
اگر یه درسی را به طور میانگین 10 درصد زده باشن و شما 50 درصد بزنید تراز بالایی را به شما میده و همین طور برعکس
باید بر اساس میانگین درصد های سال های قبل ببینین اکثرا دانشجو ها چقدر زدن تا تاثیرش را متوجه بشید
لینک مرجع