تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: هم ارزی های گسسته رو چه جوری بخونم؟؟؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان وقت بخیر
ببخشید من دو سوال داشتم
۱- شما هم ارزی های بخش منطق(بخش اول گسسته) رو چجور مطالعه میکنید؟(آخه یه مقداری فراره)
۲- و همچنین قوانین استنتاج رو چجور مطالعه میکنید؟؟
آیا باید مثل لغت زبان یا مثل تاریخ ادبیات تو حیاط راه بریم و بخونیمSmile یا تک تک تمرین کنیمExclamation
منتظر نظر دوستان هستمHeart
مچکرم
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟؟
سلام. به نظر من چیزی برای "مطالعه" نداره. باید تمرین حل کنی. کل کاری که من برای استنتاج میکنم اینه که فرض میکنم حکم مسئله غلطه و سعی میکنم حداقل یکی از فرایض مسئله رو غلط بدست بیارم. تنها قاعده ای که حفظ کردم [tex]p\wedge (p\vee q)\equiv p[/tex] هست.
(26 تير 1392 12:50 ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. به نظر من چیزی برای "مطالعه" نداره. باید تمرین حل کنی. کل کاری که من برای استنتاج میکنم اینه که فرض میکنم حکم مسئله غلطه و سعی میکنم حداقل یکی از فرایض مسئله رو غلط بدست بیارم. تنها قاعده ای که حفظ کردم [tex]p\wedge (p\vee q)\equiv p[/tex] هست.

مچکرم
بنظر شما با همین یکی میشه همه موارد رو حل کرد؟؟
هم ارزی ها رو چه جوری مطالعه میکنی که ملکه ذهن بشن؟؟
مرسی
سلام.

شاید یکی از ساده ترین بحث های ریاضیات گسسته این بخش استنتاج های منطقی باشه، که البته اخیرا هم سوالات زیادی ازش به اونصورت مشاهده نشده! بهیچ عنوان این قواعد رو حفظ نکنید، چون با کوچیک ترین تغییری دچار اشتباه خواهید شد.
ضمن اینکه یکی از راه های استنتاج استفاده از جدول درستی هست اما بعضی وقت ها چون تعداد گزاره ها زیاد باشه دیگر این روش کاربردی ندارد و نیاز به استننتاج منطقی با استفاده از قواعد و قوانین صورت میگیره. تعدادی از قواعد رو باید یاد گرفت(شاید بهتره بگم حفظ کرد و تمرین کرد)، مثلا [tex]q\rightarrow p \equiv \, \sim q \vee p[/tex] یا مثلا [tex]q\rightarrow p \equiv \, \, \sim p\rightarrow \sim q[/tex]
تنها نیاز به حفظ و تمرین چند قانون ساده هست و بعد از اون تعمیم دادنشون به مسائل دیگر.
شاید مباحث سورهای عمومی و خصوصی و ترکیبشون با استنتاج ها مقداری مشکل بنظر برسه که باز اونم هم با تمرین رفع خواهد شد.
موفق باشید.
باز هم میگم چیزی برای مطالعه و حفظ کردن نیست. باید تمرین حل بشه.
(26 تير 1392 03:39 ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط: [ -> ]باز هم میگم چیزی برای مطالعه و حفظ کردن نیست. باید تمرین حل بشه.

سپاسHeart
لینک مرجع