تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آیا امیدی به امسال هست ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان

من یه سرباز خسته ام که تازه خدمتو وداع گفتم . یعنی 2 سال از درس و دانشگاه دور بودم . لیسانس کامپیوتر/سخت افزار رو از دانشگاه شیراز گرفتم با معدل 14.73 . درسم میشه گفت خوب بود ، هرچند نمره واسم اهمیتی نداشت و البته درس هارو هم خیلی عمیق و گسترده نمیخوندم و بیشتر حدس میزدم استاد از کجاها سوال میده و اونجاهارو میخوندم و زیاد کار به جزییات نداشتم .

کتاب هایی که تونستم از انبار خونه پیدا کنم اینهاست :

پوران پژوهش :

ساختمان داده ها و الگوریتم ها (هادی یوسفی) تابستان 88
نظریه زبان ها و ماشین ها (مقصودی-کریم سهرابی) تابستان 88
مدار منطقی (هادی یوسفی) پاییز 89
معماری کامپیوتر (هادی یوسفی) پاییز 89
ساختمان گسسته (هادی یوسفی) بهار 90

رفرنس بعضی از کتاب ها رو هم دارم اما باید بگردم پیدا کنم .

با توجه به این فرصت قریب به 5 ماهه که باقی مونده ، چه کتاب هایی بخرم و بخونم تا بتونم توی رشته هوش مصنوعی یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم ؟

آیا این کتاب ها که دارم رو شروع به خوندنشون کنم یا به درد نمیخورند؟

راستی جزوه های درسیم رو هم همه رو گم کردم (یعنی یکسری رو مادر محترم نابود فرمودن یکسری توی جابه جایی به انبار به هم ریخته و خلاصه بلا استفاده شدند)

چند درصد میتونم به امسال امیدوار باشم؟ با روزی چند ساعت خوندن ؟ (بهتره بگم چند مبحث خوندن و چند تست زدن؟)

پیشاپیش سپاس
واقعا دلم برای خودم سوخت! حتی یه نفرم نیومد دلداری بده :دی

من با سرچی که امروز زدم و مصاحبه خیلی از بچه هارو خوندم به این جمع بندی رسیدم که این کتب رو باید بخرم :
آمار : پارسه / طورانی
نظریه : پارسه (برای تست ، چون کتاب مرجعش رو دارم)
سیستم عامل : پارسه / حقیقت (اینو فکر کنم استادمون خیلی خوب بود و کامل درس داد و نیاز نباشه تننباون رو بخرم؟ )
هوش : پوران پژوهش (فکر نکنم وقت کنم راسل رو کامل بخونم؟ یا راسل رو بخرم؟ )
محاسبات عددی : یا پارسه یا پوران ... هنوز نمیدونم کدوم؟
مدار الکتریکی : پارسه

زبان هم ۵۰۴
ریاضب مهندسی رو هم اگر وقت اضافی!! آوردم یه فکری به حالش میکنم (فعلا نظرم روی حذفه)

من جلد اول "مقدمه ای بر الگوریتم ها " انتشارات نص / ترجمه مهندس دهقان طرزه رو هم دارم . ویرایش سوم و ۱۷ فصل داره و تا تحلیل سرشکن گفته ، نمیدونم جلد ۲ رو نیازه بخرم یا نه ؟

دوستان راهنمایی کنید چه کنم؟ (چیزی مونده از قلم انداخته باشم ؟ )
همه چیز به خود آدم بستگی داره دوست عزیز ، اگر خودت نخونی و تلاش نکنی بهترین آزمون و بسته و کتاب دنیا رو هم که شرکت کنی و داشته باشی فایده نداره ؛ باید برنامه ریزی داشته باشی ، بخونی و تلاش کنی ، اگر یک برنامه ریزی و پشتکار خوب در پیش بگیری آنچنان هم دیر نیست ، در هر صورت همه چیز به خود آدم بستگی داره .
ممنون دوست عزیز

حالا من فعلا دنبال منابع هستم تا بتونم درست برنامه ریزی کنم .
اینطوری که سرچ کردم انگار این فصل ها از clrs در ارشد نمیان : 1و5و13و14و17و18و19و20و21
درسته؟

در مورد کتاب لینز همه فصل ها باید خوانده شه؟

راستی کتاب جامع تست مثل کتب آبی قلمی چه که تست 10 یا 30 سال کنکور رو داشت ، چی هست توی ارشد؟

شنیدم مدرسان شریف و یا خود سازمان سنجش همچین کتبی دارند؟ همچنین سپاهان ؟

کدوم بهتره؟
لینک مرجع