تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بهترین منبع برای درس پایگاه داده فناوری اطلاعات
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
یا عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران محترم

و یه عرض ادب خدمت آقای جهانی عزیز

آقای جهانی عزیز قسمت مربوط به "معرفی چند منبع مناسب برای کنکور" شما رو خوندم چون یه بار قبلا کنکور داده بودم به یه سری منبع جامع واسه خوندن رسیده بودم که دقیقا شما هم همونا رو گفته بودین ,از اینکه درست انتخاب کرده بودم خیلی خوشحال شدم ولی تو منبع چند درس مشکل دارم که یکیشو شما راهنمایی کردین {نرم افزار:مدرسان}منم رفتم فصل یک این کتابو دانلود کردم و خوندم عالی بود حالا درس ساختمان پایگاه موندم میشه راهنمایی کنید؟
حتما هم منتظری جهانی پیداش بشه جواب بده!!
خوب اینو پیغام خصوصی کن ملتم علاف نکنن بیان الکی اینجا رو ببینن!!
(15 مهر 1392 01:43 ق.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط: [ -> ]حتما هم منتظری جهانی پیداش بشه جواب بده!!
خوب اینو پیغام خصوصی کن ملتم علاف نکنن بیان الکی اینجا رو ببینن!!

مهندس جان واسه شما هم نوشتم اگه ایشون جواب بده هم به نفع شما و هم به نفع دیگر عزیزان خواهد بود
Sad
سلام.
با اجازه شما من پاسخ میدم، چون مدیر این بخش بنده حقیر هستم Smile آقای جهانی هم اگر این تاپیک رو ببینند حتما بهتر راهنمایی خواهند کرد.
برای پایگاه داده ها میتونید از کتاب مقسمی استفاده کنید. در کل پایگاه درسی مشکلی نیست، و سوالات، سوالات روتینی هستند.
قسمت هایی که کتاب مقسمی کمتر توضیح داده، مثلا قسمت "حساب دامنه ای و حساب میدانی" رو میتونید از کتاب های دیگه بخونید.
من ترکیب کتاب مقسمی و کتاب روحانی باهم را پیشنهاد میدم. اگر قبلا کتاب مقسمی رو خونده باشید در عرض ۳ الی ۴ روز میشه این کتاب رو خوند.
مطالب مهم هم :
۱ - موجودیت ها، ارتباطات و نمودارها
۲ - جبر رابطه ای (البته دیده شده از حساب رابطه ای و حساب میدانی هم سوال داده اند)
۳ - اس کیو ال
۴ - وابستگی های تابعی و بدست اوردن کلید ها
۵ - مراحل نرمال سازی بخصوص (نرمال سازی سطح ۳/۴/۵ , BCNF)
(16 مهر 1392 11:30 ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.
با اجازه شما من پاسخ میدم، چون مدیر این بخش بنده حقیر هستم Smile آقای جهانی هم اگر این تاپیک رو ببینند حتما بهتر راهنمایی خواهند کرد.
برای پایگاه داده ها میتونید از کتاب مقسمی استفاده کنید. در کل پایگاه درسی مشکلی نیست، و سوالات، سوالات روتینی هستند.
قسمت هایی که کتاب مقسمی کمتر توضیح داده، مثلا قسمت "حساب دامنه ای و حساب میدانی" رو میتونید از کتاب های دیگه بخونید.
من ترکیب کتاب مقسمی و کتاب روحانی باهم را پیشنهاد میدم. اگر قبلا کتاب مقسمی رو خونده باشید در عرض ۳ الی ۴ روز میشه این کتاب رو خوند.
مطالب مهم هم :
۲ - جبر رابطه ای (البته دیده شده از حساب رابطه ای و حساب میدانی هم سوال داده اند)
۳ - اس کیو ال
سلام مهندس احمدی.
دستتون درد نکنه , شرمنده نمیدونستم مدیر این بخش شما هستین!
مدیر بخشا رو از کجا میشه بهشون پیام خصوصی داد؟؟
(17 مهر 1392 03:45 ب.ظ)fazelian نوشته شده توسط: [ -> ]مدیر بخشا رو از کجا میشه بهشون پیام خصوصی داد؟؟

سلام.
خواهش میکنم.
میتونید مدیر هر بحش رو از قسمت "تیم مدیریت انجمن" در پایین صفحه اصلی مانشت مشاهده بفرمایید.
لینک :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو پروفایل هر کاربری هم میتونید پیام خصوصی بدید.
موفق باشید.
(17 مهر 1392 03:53 ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط: [ -> ]
(17 مهر 1392 03:45 ب.ظ)fazelian نوشته شده توسط: [ -> ]مدیر بخشا رو از کجا میشه بهشون پیام خصوصی داد؟؟

سلام.
خواهش میکنم.
میتونید مدیر هر بحش رو از قسمت "تیم مدیریت انجمن" در پایین صفحه اصلی مانشت مشاهده بفرمایید.
لینک :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو پروفایل هر کاربری هم میتونید پیام خصوصی بدید.
موفق باشید.
مهندس ممنون
(16 مهر 1392 11:30 ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.
مطالب مهم هم :
۳ - اس کیو ال

با سلام و ممنون از مطالبتون
می شه لطفا بگید کتاب مقسمی چاپ جدیدش بهتره یا قبلی
و اینکه رانکوهی چاپ جدید داره و یا اگه نداره چه سالی خریداری بشه
ممنون
(17 مهر 1392 05:19 ب.ظ)آسمان ابری نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام و ممنون از مطالبتون
ممنون

سلام.
کتاب مقسمی چاپ 91 رو دیده ام. کتاب بنظر خوبی هست.
البته کتابها معمولا مطالب جدید ندارند! و معمولا هرسال سوالات ارشد سال قبل رو به پیوست اضافه میکنند. البته شاید براساس کنکور سال قبلش یه سری اطلاعات رو اضافه کنند، اما در کل تفاوت چندانی نداره.
برای کتاب رانکوهی زیاد در جریان نیستم، اما جزوه ای رو در اینترنت مشاهده کردم، بنظرم خوب بود. میشه از اون حتی بجای کتاب استفاده کرد.
در کل اگه این دوکتاب رو مکمل هم قرار بدید، پایگاه رو به راحتی میتونید جواب بدید.
موفق باشید.
(17 مهر 1392 06:47 ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط: [ -> ]
(17 مهر 1392 05:19 ب.ظ)آسمان ابری نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام و ممنون از مطالبتون
ممنون

سلام.
کتاب مقسمی چاپ ۹۱ رو دیده ام. کتاب بنظر خوبی هست.
البته کتابها معمولا مطالب جدید ندارند! و معمولا هرسال سوالات ارشد سال قبل رو به پیوست اضافه میکنند. البته شاید براساس کنکور سال قبلش یه سری اطلاعات رو اضافه کنند، اما در کل تفاوت چندانی نداره.
برای کتاب رانکوهی زیاد در جریان نیستم، اما جزوه ای رو در اینترنت مشاهده کردم، بنظرم خوب بود. میشه از اون حتی بجای کتاب استفاده کرد.
در کل اگه این دوکتاب رو مکمل هم قرار بدید، پایگاه رو به راحتی میتونید جواب بدید.
موفق باشید.

می شه لطفا کتابی رو که می گین در اینترنت دیدین رو لینکش رو اینجا بذارین
خیلی ممنون
سلام دوباره.
لینکش رو میتونید جستجو کنید، یه کتاب حدودا 200 و خورده ای صفحه ای هستش.
کتاب مقسمی که معلومه خوبه ولی من اول بخش هایی از کتاب استاد روحانی رو میخونم تا واسم مطلب هضم شه + تمریناتش بعدش میرم سراغ کتاب مقسمی Smile
لینک مرجع