تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چند سوال از درس الگوریتم موازی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
اگه در یک برنامه p درصد دستورات برداری با طول n و بقیه غیر برداری باشند تسریع در حالتی که پردازنده k مرحله خط لوله دارد و از تکنیک VLIW استفاده می کند در قیاس با پردازنده عادی چگونه است؟
لطفا کمک کنینHuh
منظور از دستورات برداری چیه ؟ اگه سوال مال کتابیه لاتینش رو بگذارید وگرنه توصیف کنید برداری به چه معنیه؟
سلام
کسی میتونه در مورد این سوال یه توضیحی به من بده
-----------------------------------------------------
consider two alguritms for solving aproblem of size M , one that runs in M steps on an M-processor machine and one that runs in jazre M steps on an M 2 -processor machine . which algorithm will run faster on an N-processor machine ? (hint: your answer depends on the relative size of N and M , and you will need to use the fact that an N-processor machine can simulate a p-processor machine with slowdiwn P/N.)
یه بحثی مطرح میشه بنام node connectivity که طبق تعریف یعنی منیمم تعداد نودی که اگر حذف کنیم گراف disconnected میشه . از اونجایی که ما هر نودی رو حذف کنیم باید تمام ملحقاتشم (یال ها) حذف بشن .خب درنظر بگیرید برای هر گرافی اگه شما یه نود با تمام یال هاش رو حذف کنید شبکه غیر متصل میشه بنابر این تحلیل برای هر گرافی node connectivity همواره ۱ هستش به عبارتی همین نودی که حذف میشه ,میشه یه بخش جدا و بقیه نودها میشن یه بخش دیگه . این تحلیل منه ولی یه جایی رو اشتباه میکنم نمی دونم .BlushBlushBlush
اون چه به نظرم میرسه اینه که شما گفتید که اون نودها رو حذف می کنید پس اون نودها رو دیگه در نظر نگیرید به بیان دیگه اون نود با یالهاش حذف شده حالا ببینید بقیه نودها و یالهای باقیمونده با هم یه گراف غیر متصل رو تشکیل میدند یا نه با این تفسیر لزوما جذف یه نود و یالهای مربوط به اون گراف رو غیر متصل نمی کنه البته نمی دونم من درست متوجه سوال شدم یا نه.
سلام :
جواب رو پرسیدم همین چیزی هستش که میگید تو node connectivity نودهایی که حذف میکنیم رو درنظر نمی گیریم . Smile
سلام :
یه سوال , از multi node broadcast توی hypercube هستش:
ببینید multi node broadcast یعنی همه نودها بطور همزمان single node broadcast کنند .حالا این عمل برای snb معادل کشیدن یه درخت پوشا ست که هزینه اون برابر عمق درخت یا همون ابعاد cube هستش . حالا ما می خوایم از همین روش استفاده کنیم برای multi node broadcast ولی یه نکته ای وجود داره . اینکه وقتی شما برای ۲ به توان dکه d ابعاد cube هستش درخت رسم کنی ممکنه بعضی از راهها ی ارتباطی باهم تداخل داشته باشند .و این ممکنه زمان اجرا رو بالا ببره . وجود داره ۲ به توان d درخت اپتیمال که در یه لحظه تمام نودها بتونند عمل snbکه در واقع mnb هستش رو انجام بدن بدون هیچ تداخلی . سوال اینه که اون درخت چجوری کشیده میشه . HuhHuh:h
با سلام
کسی جواب این سوال رو می دونه؟
برای جمع یک آرایه ی 1600 عنصری در هریک از حالات زیر به چند واحد زمانی نیاز داریم:
الف-یک پرداذنده
ب-64پرداذنده SIMD با حافطه مشترک
ج-64 پرداذنده بدون حافظه مشترک
د-64 پرداذنده MIMD با حافظه مشترک

نحوه اجرای الگوریتم MULTIPLE BROADCASTING چه طوریه؟؟؟؟؟؟
لینک مرجع