تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 66 مهندسی کامپیوتر 92
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
این نکته های انحرافی این سوال چیه؟؟!!

توضیح های کاربران واسه سوالای معماری خوندم ولی چیزی که درست متوجه نمیشم واسه ادرس دهی یک کلمه است؟!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[attachment=13554]
(01 آبان 1392 06:33 ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
این نکته های انحرافی این سوال چیه؟؟!!

توضیح های کاربران واسه سوالای معماری خوندم ولی چیزی که درست متوجه نمیشم واسه ادرس دهی یک کلمه است؟!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

راه حل من :
تعداد بیت های ثبات رو x در نظر میگرم
تک کلمه ای: 1 بیت برای نوع داریم و سه ثبات بنابراین از تعداد کل 16 بیت ، 15 منهای 3x میمونه برای آدرس.
دو کلمه ای : 1 بیت علامت داریم. و تعداد بیت آدرس هم میشه 16 ( [tex]2^{10}\times 2^{5}\times 2^{1}[/tex]) و دو ثبات هم با طول x داریم. پس تعداد بیتی که از 32 تا برای آدرس میمونه میشه 15 منهای 2x . پس داریم :
[tex]2^{15-3x} 2^{15-2x} = 576 = 512 64 \Rightarrow 15-3x=6 , 15-2x=9 \Rightarrow x=3[/tex]

و با سه بیت برای ثبات هم میشه 8 تا ثبات رو نشون داد.
(30 آبان 1392 05:20 ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط: [ -> ]راه حل من :
دو کلمه ای : ۱ بیت علامت داریم. و تعداد بیت آدرس هم میشه ۱۶ ( [tex]2^{10}\times 2^{5}\times 2^{1}[/tex]) و دو ثبات هم با طول
میشه بگید چرا بیت آدرس را 16 در نظر گرفتید؟ مگه حجم حافظه اصلی 32 کیلو نیست، پس باید 15 بیت باشه.
(06 بهمن 1392 05:04 ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط: [ -> ]
دو کلمه ای : ۱ بیت علامت داریم. و تعداد بیت آدرس هم میشه ۱۶ ( [tex]2^{10}\times 2^{5}\times 2^{1}[/tex]) و دو ثبات هم با طول
میشه بگید چرا بیت آدرس را ۱۶ در نظر گرفتید؟ مگه حجم حافظه اصلی ۳۲ کیلو نیست، پس باید ۱۵ بیت باشه.
این پست از اعماق تاریخ در اومده !
تو صورت سوال گفته 32 کیلو کلمه داریم ولی هر کلمه دو تا آدرس بهش تعلق میگیره. چون گفته واحد های آدرس پذیر 8 بیتی هستند پس برای یک کلمه 16 بیتی ما دو تا آدرس داریم.
پس تعداد کل بیت های آدرس میشه همون رابطه ای که بالا نوشتم.
(06 بهمن 1392 05:41 ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط: [ -> ]
میشه بگید چرا بیت آدرس را ۱۶ در نظر گرفتید؟ مگه حجم حافظه اصلی ۳۲ کیلو نیست، پس باید ۱۵ بیت باشه.
تو صورت سوال گفته ۳۲ کیلو کلمه داریم ولی هر کلمه دو تا آدرس بهش تعلق میگیره. چون گفته واحد های آدرس پذیر ۸ بیتی هستند پس برای یک کلمه ۱۶ بیتی ما دو تا آدرس داریم.
تشکر.
پس بگو این جمله واحدهای آدرس پذیر 8 تایی واسه چی بوده. واسه همین یه بیت اضافی که من نگرفته بودم.
میشه لطفا این واحد آدرس پذیر 8بیتی رو توضیح بدین متوجه نمیشم چرا 16 بیت میگیره بجای 15تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟HuhConfused
(06 بهمن 1392 05:41 ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط: [ -> ]
تو صورت سوال گفته ۳۲ کیلو کلمه داریم ولی هر کلمه دو تا آدرس بهش تعلق میگیره. چون گفته واحد های آدرس پذیر ۸ بیتی هستند پس برای یک کلمه ۱۶ بیتی ما دو تا آدرس داریم.

میشه بگید من درست میگم یا نه؟؟!!!!
اینجا داره 32کیلو کلمه رو آدرس میده ولی هرکلمه ادر اصل 2بایت حساب میشه پس یه جورایی 64کیلو بایت حافظه داریم
(07 بهمن 1392 01:00 ق.ظ)arezoo174 نوشته شده توسط: [ -> ]میشه لطفا این واحد آدرس پذیر ۸بیتی رو توضیح بدین متوجه نمیشم چرا ۱۶ بیت میگیره بجای ۱۵تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟HuhConfused
فیلد آدری تو دستور قراره چی کار کنه؟ میخواد به خونه های حافظه دسترسی داشته باشه. در حالت عادی این خونه ها رو هر کدوم یک کلمه میگیریم و به هر کلمه یه آدرس اختصاص میدیم. ولی اینجا گفته هر کلمه ما (16 بیت) به جای اینکه یه آدرس داشته باشند ، دو تا آدرس دارن ، یعنی هر 8 بیت اون ها یه آدرس داره ، انگاز هر کلمه دو تا آدرس داره. برای همین ضربدر یه دو میکنیم چون دو برابر آدرس نیاز داریم.
اما تو حل تشریحی پارسه گفته 4(اما بدون حل) تا ثبات عمومی داره درسته؟
منم 8 تا ثبات میشه بنظرم اما کلید سنجش هم میگه گزینه 1 و یعنی 4 تا
(16 بهمن 1392 09:51 ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط: [ -> ]اما تو حل تشریحی پارسه گفته ۴(اما بدون حل) تا ثبات عمومی داره درسته؟
منم ۸ تا ثبات میشه بنظرم اما کلید سنجش هم میگه گزینه ۱ و یعنی ۴ تا
الان با کتاب نصیر و حل دکتر اجلالی چک کردم. گفته 3 تا.
به نظرم قابل اعتماد تر از پارسه هست.
سنجش رو هم من خبر ندارم.
(16 بهمن 1392 09:57 ق.ظ)e.shrm نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 بهمن 1392 09:51 ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط: [ -> ]اما تو حل تشریحی پارسه گفته ۴(اما بدون حل) تا ثبات عمومی داره درسته؟
الان با کتاب نصیر و حل دکتر اجلالی چک کردم. گفته ۳ تا.
سنجش رو هم من خبر ندارم.

درسته 3 بیت برا عملوند باقی میمونه که میشه باهاش 8 ثبات را آدرس دهی کرد. یعنی 3 بیت داره باهاش 3 تا ثبات میشه داشت؟

راستی شما کنجکاو شده بودید و از من پرسیدید از کجایی مازندرانم؟اگه شما بودید براتون پیام خصوصی فرستادم
ممنون
(16 بهمن 1392 11:46 ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط: [ -> ]
سنجش رو هم من خبر ندارم.

درسته ۳ بیت برا عملوند باقی میمونه که میشه باهاش ۸ ثبات را آدرس دهی کرد. یعنی ۳ بیت داره باهاش ۳ تا ثبات میشه داشت؟

راستی شما کنجکاو شده بودید و از من پرسیدید از کجایی مازندرانم؟اگه شما بودید براتون پیام خصوصی فرستادم
ممنون
منظورم همون 8 تا بود. و سه بیت.
من پاسخ پیامتون رو همون موقع دادم. نیومد؟؟
اون پست من سوالی نبود! تو پروفایلتون دیدم شهرتون رو برای همین گفتم همشهری. Smile
(16 بهمن 1392 12:14 ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 بهمن 1392 11:46 ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط: [ -> ]
سنجش رو هم من خبر ندارم.

درسته ۳ بیت برا عملوند باقی میمونه که میشه باهاش ۸ ثبات را آدرس دهی کرد. یعنی ۳ بیت داره باهاش ۳ تا ثبات میشه داشت؟

ممنون
منظورم همون ۸ تا بود. و سه بیت.
من پاسخ پیامتون رو همون موقع دادم. نیومد؟؟
اون پست من سوالی نبود! تو پروفایلتون دیدم شهرتون رو برای همین گفتم همشهری. Smile

چرا دیدم، همین الان دیدم! Confused
اومده،من اشتباه متوجه شده بودم،پس من از بابلسر تنها نیستم یه رتبه یه رقمی دیگه هم هست!!!!Big GrinExclamation آخر اعتماد به سقف!
بابت جوابتون هم ممنون
تازه کلید سنجش رو هم دیدم زده گزینه 2 و همون 8 تا درسته
پاسخ پارسه اشتباه بوده
شما نرم امتحان میدید؟
من سوال کامچایلر 92 یه جا بنظرم اشتباه هستش،اگه نرم امتحان میدید از شما بپرسم
ممنونم
خب خوبه! Smile
بله نرم افزارم. کامپایلر 92 من دوتاش رو مفصلا اینجا توضیح دادم :

لینک مرجع