تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آیا با توجه به تغییر ضریب دروس تخصصی شروع درس جدید در حال حاضر منطقی هست یا نه؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من درس زبانهای برنامه سازی و کامپایلر رو با توجه به ضریب ۲ دروس تخصصی حذف کرده بودم. از دوستایی هم که سالای قبل امتحان داده بودن شنیده بودم که دروس مشترک رو بالا بزنم کافیه. پس من تمرکزم رو گذاشته بودم روی دروس مشترک و طراحی الگوریتم و پایگاه که مسلط تر بودم.
الان با توجه به تغییر ضریب دورس اختصاصی به نظرتون من باید چکار کنم؟
از ریاضی فقط ریاضی مهندسی رو حذف کردم. بقیه درسا رو طبق برنامه پیش رفتم ولی آمار احتمال یه کم عقبم. به نظر شما الان من آمار و بذارم کنار و اون دو تا درس تخصصی رو شروع کنم بهتره یا تغییری تو برنامه ریزیم ندم؟
دیر نیست برای شروع درس جدید؟Huh
این کار سنجش گیجم کرده واقعا HuhHuhHuhHuh
سلام
به نظر من دروس تخصصی رو بخون
(23 آبان 1392 01:55 ق.ظ)fatemeh_5831 نوشته شده توسط: [ -> ]از دوستایی هم که سالای قبل امتحان داده بودن شنیده بودم که دروس مشترک رو بالا بزنم کافیه.

سلام.
کافی بودنش بخاطر ضریب ۴ هست.
حالا که تخصصی ها هم ضریبشون ۴ شده پس این ها هم مهم و تاثیر گذار شدن.
من برای آیتی میخونم ولی اگه ضریب یه درس تعقیر میکرد و من اون درسو کنار گذاشته بودم از الان اگه ضریبش 10 هم میشد شروع نمیکردم ولی از آمار و احتمال خبری ندارم شاید خیلی وقت گیر باشه و بیرزه ولی چیزی که از آمار تو ذهنمه سادگیشه
الان تخصصی همون مشترکه دیگ.هیچ فرقی با هم ندارن
الان شما 9 تا درس مشترک دارید و 4 تا ریاضی و 1 زبان
حتماً درس طراحی زبان ها رو بخونید (مقسمی یک کتاب داره ۱۶۰ صفحه!!!). کامپایلر که پارسال فقط دو تا تست ازش اومده بود، البته خیلی بعید نیست تعداد سؤالاتش تغییر کنه، ولی خوندنش ریسکیه. اگه از آدمهایی هستی که تو کنکور وقت کم میارن، با خیال راحت آمار رو حذف کن تا بتونی بقیه درسها رو خوب بزنی.
(24 آبان 1392 12:00 ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط: [ -> ]حتماً درس طراحی زبان ها رو بخونید (مقسمی یک کتاب داره ۱۶۰ صفحه!!!). کامپایلر که پارسال فقط دو تا تست ازش اومده بود، البته خیلی بعید نیست تعداد سؤالاتش تغییر کنه، ولی خوندنش ریسکیه. اگه از آدمهایی هستی که تو کنکور وقت کم میارن، با خیال راحت آمار رو حذف کن تا بتونی بقیه درسها رو خوب بزنی.

در مورد طراحی زبان نظر خودمم همین بود. چون به نظر کتاب مقسمی خیلی حجیم نمیاد و مصاحبه های رتبه های برتر پارسال رو هم که توی همین سایت خوندم به نظر کتاب مفیدی اومد.
ولی کامپایلر فرق میکنه. درس سنگینیه به نسبت. نمیدونم میرسم خوب بخونم یا نه. بعد برای منبع کتاب پوران کافیه؟

(24 آبان 1392 11:10 ق.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط: [ -> ]الان تخصصی همون مشترکه دیگ.هیچ فرقی با هم ندارن
الان شما ۹ تا درس مشترک دارید و ۴ تا ریاضی و ۱ زبان

دقیقا به همین دلیل منم مردد شدم. خوندن یه درس ضریب 4 خیلی بیشتر از درسی مثل آمار میتونه مفید باشه.
فقط میترسم توی این وقت کم نتونم نتیجه بگیرم.
درس زبان های برنامه سازی، پارسال سوالا طوری بود که با کتاب مقسمی نمیشد بزنی! طراحی الگوریتم هم از اون درسایی هست که نمیشه روش حساب باز کرد بستگی به تسلطون داره. میمونه درس DB و کامپایلر که از اون دو درس دیگه خوش دست تر میباشد و از طرفی توجه دارید که برای 4 درس تخصصی شما 80 دقیقه وقت دارید، پس کار عاقلانه اینه که 4 تای تخصصی رو بخونید چون به اندازه کافی وقت واسشون دارید.

از طرفی شما به این نکته توجه داشته باشد که اگه تسلطون توی مشترکا کمه، باز توی دفترچه اول وقت اضاف می اورید، و این زمان اضافی رو نباید توی درسای مشترک هدر ندید و ریاضی و زبان بزنید.

به نظر من آمار فصل اولش بستگی به این داره که چقدر توی مباحث شمارش مسلطید، اگه مسلطید که کامل آمار رو بخونید، چون میشه سوالاتش رو زد، ولی گسسته باز قطعی نیست که با خوندن کتاب پوران بتونید تست کنکور بزنید.

این پیشنهاد منه، که درسا رو به ترتیب خوش دست بودن، و همچنین کم بودن سوالی غلط و سخت هستش.
ریاضی: آمار، محاسبات و گسسته (به ترتیب وقت گذاشتن روشون)

مشترک: منطقی، ساختمان، نظریه، معماری، سیستم(به ترتیب وقت گذاشتن روشون)

تخصصی: DB، کامپایلر، برنامه سازی، طراحی(مرتب سازی، مرتبه زمانی، حریصانه، گراف)(به ترتیب وقت گذاشتن روشون)

زبان: کلمه، یه متن.

(24 آبان 1392 01:50 ب.ظ)fatemeh_5831 نوشته شده توسط: [ -> ]برای منبع کتاب پوران کافیه
زیاد هم هست!
(24 آبان 1392 01:50 ب.ظ)fatemeh_5831 نوشته شده توسط: [ -> ]خوندن یه درس ضریب ۴ خیلی بیشتر از درسی مثل آمار میتونه مفید باشه
شما مطمئنید که میتونید مشترکا رو 50 بزنی؟ مسلما نمیشه قطعی حساب کرد، و آدم باید واسه همه چیز آماده باشه.
(24 آبان 1392 01:59 ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]درس زبان های برنامه سازی، پارسال سوالا طوری بود که با کتاب مقسمی نمیشد بزنی
خب منبع بهتری سراغ دارین؟ تو این زمان که نمیشه مرجع خوند
من مطمئنم که سنجش به این خاطر ضریب تخصصی ها رو 4 کرده که :
کسایی که واسه نرم افزار میخونن ,شانس قبولی تو هوش رو نداشته باشن و بالعکس !

حماقت اینجاست که از قبل اعلام نکردن !
به نظر من هنوزم باید روی مشترکا بیشتر تمرکز بشه، چون تعداد سوالاتش بیشتره قاعدتاً!! منطقی ش هم همینطوره، بالاخره دروس مشترک باید مهمتر در نظر گرفته بشه، چون همه ی گرایشها باید بلد باشن.

اما درباره ی اینکه دروس تخصصی رو حذف کنید یا نه...
به نظر من دروس تخصصی واقعا ساده هستن. برنامه سازی حجمش زیاده، که من میخوام جزوه ی 100 صفحه ای نوراله رو بخونم، میگن جزوه ی خوبیه و تعریفش رو زیاد شنیدم. و وقت خوندن کتاب مرجع رو هم ندارم. لااقل اگه سوال ساده داشت بزنم. سوالای پارسال رو که نگاه میکردم واقعا ساده بود این درس. یکی از سوالاش یادمه فلوچارت میخواست!! یه سوال دیگه هم نوع خطا رو خواسته بود مشخص کنید. یکی دیگه هم فکر کنم سطری کردن ماتریس و یه همچین چیزایی بود. یعنی 3 تا از 5تاشو میشد با اطلاعات خودتون بزنید! البته معلوم نیست امسال هم اینطور باشه...

کامپایلر هم من پاس نکرده بودم ولی کتاب پوران بد نیست، خوبه. وقتی میخوندم متوجه میشدم. فکر کنم اگه 6 روز فول روش وقت بذارید، بتونید تموم کنید. دیگه حالا خودتون برنامتون رو نگاه کنید ببینید جا واسه این 6 روز دارید؟ و برای 2-3 سوال (احتمالا) میصرفه!؟

طراحی الگوریتم هم خیلی شبیه ساختمان هست، در واقع مکمل همدیگه هستن این 2تا. فصل بازگشتی و پیچیدگیش که دقیقا توی هر 2 تا مثل همه. فصل آخر گراف و درخت هم خیییلی شبیه به همه و یه سری مطالب تکرار شده. فصل پویا و بازگشت به عقب و حریصانه هم 2 روزه جمع میشه و میمونه تقسیم و غلبه... من بد جمع نکردم تقریبا، خوب بود مطالب.
لینک مرجع