تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: گراف همیلتونی/ گراف n منتظم با تعداد رئوس 2n+2
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
سوال زیر مربوط به 25 درصد سوم پارسه سال 91 هست. سوال 43

G یک گراف nمتنظم بیسوی بی طوقه ای باشد که در آن V>2n+2 ، آنگاه G دور همیلتونی دارد

این جمله را گفته شده درسته ولی من نتونستم دلیلی براش پیدا کنم چون درجه رئوس هم کمتر از n/2 هست و شرایطی که من بلد بودم را نداره. کسی هست دلیلشو بدونه
با تشکر
سلام. منظورش رو نمیفهمم. اگه گراف از 2 مربع تشکیل بشه 8 راس داریم. گراف هم 2 منتظم و ناهمبنده. شرط صدق نمیکنه.
احتمالا سوالش اشتباهه چون هیج جوری مدار همیلتونی نداره شاید منظورش اویلری بودهUndecided
(14 آذر 1392 03:54 ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. منظورش رو نمیفهمم. اگه گراف از ۲ مربع تشکیل بشه ۸ راس داریم. گراف هم ۲ منتظم و ناهمبنده. شرط صدق نمیکنه.

دقیقا منم همین مثال شما رو زده بودم. هر چی هم تو کتاب ها خوندم نکته ای که بشه با اون این جمله را تایید کرد پیدا نکردم. گفتم شاید کسی نکته ای در این مورد میدونه که من نمیدونم

(14 آذر 1392 04:03 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]احتمالا سوالش اشتباهه چون هیج جوری مدار همیلتونی نداره شاید منظورش اویلری بودهUndecided

اولش فکر کردم نکته ای داره که من بلد نیستم ولی بعد که نشستم تمام نکات مربوط به همیلتونی را کامل خوندم قضیه و قانونی برای این جمله نبود که بشه تاییدش کرد.
نظر منم مثل شماست که این سوال اشتباهه.
لینک مرجع