تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال مدار منطقی ماهان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.دوستان یکی این سوال رو با توضیح برام حل کنه.سواله قشنگیه.تو پاسخ نامه گفته گزینه ۱ ولی من هرکاری کردم گزینه ۲ شد!!Sad
[attachment=14114]
Shy
(15 آذر 1392 05:35 ب.ظ)abbas.khanezad نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.دوستان یکی این سوال رو با توضیح برام حل کنه.سواله قشنگیه.تو پاسخ نامه گفته گزینه ۱ ولی من هرکاری کردم گزینه ۲ شد!!Sad

فکر میکنم بدونم کجا رو دارید اشتباه میکنید. تو تصویر هست. اگر واضح نبود ، بگید توضیح بدم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  229299_62847048229490504635.png]
(15 آذر 1392 06:14 ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط: [ -> ]Shy
(15 آذر 1392 05:35 ب.ظ)abbas.khanezad نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.دوستان یکی این سوال رو با توضیح برام حل کنه.سواله قشنگیه.تو پاسخ نامه گفته گزینه ۱ ولی من هرکاری کردم گزینه ۲ شد!!Sad

فکر میکنم بدونم کجا رو دارید اشتباه میکنید. تو تصویر هست. اگر واضح نبود ، بگید توضیح بدم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه ممکنه توضیح بدید.یه سوال دیگه هم هست که مطرحش میکنم.البته فکر میکنم جوابی که گذاشتید مشکل داره.اخه فلیپ فلاپ دومی حساس به لبه منفیه!
فلیپ فلاپ اول که با کلاک اصلی و به ازای لبه های بالارونده کلاک تغییر میکنه. و چون ورودی فلیپ فلاپ T برابر 1 هست ، پس همیشه هر خروجی داشته باشیم با هر لبه کلاک عکس میشه. این شد خروجی Q1 . تا اینجا فرکانس نصف شده. چون به ازای هر دو تا کلاک یه تناوب داریم تو خروجی
کلاک فلیپ فلاپ دوم بر اساس Q1 هست ، در این فلیپ فلاپ هم چون ورودی 11 هست پس با هر لبه بالارونده کلاک (Q1) خروجی عکس میشه. به ازای هر دو تا کلاک Q1 هم یک تناوب توی خروجی یعنی Q2 داریم پس تا اینجا میشه یک چهارم فرکانس اولیه.
حالا میریم سراع فلیپ فلاپ آخر ، تفاوت این فلاپ در اینه که لا لبه پایین رونده Q1 فعال میشه. به ازای اولین لبه پایین رونده Q1 ورودی این فلیپ قلاپ رو نگاه میکنیم که شده 1 ، پس مطابق مکانیزم فلیپ فلاپ T ، خروجی عکس میشه و میشه 1 ، این 1 باقی میمونه تا به لبه پایین رونده بعدی برسیم ، به لبه بعدی که میرسیم ، ورودی T که همون Q2 هست رو نگاه میکنیم شده 0 ، و بر اساس مکانیزم فلیپ فلاپ T که هر وقت T صفر باشه ، خروجی قبلی رو نشون میده ، خروجی همون 1 باقی میمونه.
تا زمانی که در لبه سوم ، ورودی 1 میشه و خروجی عکس . . .
که در اینجا هم یه بار دیگه فرکانس نصف میشه که کلا میشه یک هشتم فرکانس اولیه.

(15 آذر 1392 06:20 ب.ظ)abbas.khanezad نوشته شده توسط: [ -> ]

اگه ممکنه توضیح بدید.یه سوال دیگه هم هست که مطرحش میکنم.البته فکر میکنم جوابی که گذاشتید مشکل داره.اخه فلیپ فلاپ دومی حساس به لبه منفیه!

اینم یسوال از معماریه.جواب اینم با توضیح میخوام.مرسی

من عکس برام دیگه باز نمیشه! اولی و دومی حساس به لبه مثبت و سومی حساس به منفیه درسته؟
بر ای سوال معماری هم ، من نمیدونم یهو چی شده ، عکس ها باز نمیشه ، عکس رو اینجا آپلود کنید :
بعد لینکش رو بدید ببینم سوال رو.
(15 آذر 1392 06:35 ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط: [ -> ]فلیپ فلاپ اول که با کلاک اصلی و به ازای لبه های بالارونده کلاک تغییر میکنه. و چون ورودی فلیپ فلاپ T برابر ۱ هست ، پس همیشه هر خروجی داشته باشیم با هر لبه کلاک عکس میشه. این شد خروجی Q1 . تا اینجا فرکانس نصف شده. چون به ازای هر دو تا کلاک یه تناوب داریم تو خروجی
کلاک فلیپ فلاپ دوم بر اساس Q1 هست ، در این فلیپ فلاپ هم چون ورودی ۱۱ هست پس با هر لبه بالارونده کلاک (Q1) خروجی عکس میشه. به ازای هر دو تا کلاک Q1 هم یک تناوب توی خروجی یعنی Q2 داریم پس تا اینجا میشه یک چهارم فرکانس اولیه.
حالا میریم سراع فلیپ فلاپ آخر ، تفاوت این فلاپ در اینه که لا لبه پایین رونده Q1 فعال میشه. به ازای اولین لبه پایین رونده Q1 ورودی این فلیپ قلاپ رو نگاه میکنیم که شده ۱ ، پس مطابق مکانیزم فلیپ فلاپ T ، خروجی عکس میشه و میشه ۱ ، این ۱ باقی میمونه تا به لبه پایین رونده بعدی برسیم ، به لبه بعدی که میرسیم ، ورودی T که همون Q2 هست رو نگاه میکنیم شده ۰ ، و بر اساس مکانیزم فلیپ فلاپ T که هر وقت T صفر باشه ، خروجی قبلی رو نشون میده ، خروجی همون ۱ باقی میمونه.
تا زمانی که در لبه سوم ، ورودی ۱ میشه و خروجی عکس . . .
که در اینجا هم یه بار دیگه فرکانس نصف میشه که کلا میشه یک هشتم فرکانس اولیه.

(15 آذر 1392 06:20 ب.ظ)abbas.khanezad نوشته شده توسط: [ -> ]

اینم یسوال از معماریه.جواب اینم با توضیح میخوام.مرسی

من عکس برام دیگه باز نمیشه! اولی و دومی حساس به لبه مثبت و سومی حساس به منفیه درسته؟
بر ای سوال معماری هم ، من نمیدونم یهو چی شده ، عکس ها باز نمیشه ، عکس رو اینجا آپلود کنید :
بعد لینکش رو بدید ببینم سوال رو.

اینم لینک سوال معماری
لینک مرجع