تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسي سوالات انتقال داده كنكور 92
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان.
دیروز داشتم که سوالات انتقال 92 را نگاه می کردم متوجه شدم که سوالات انتقال غلط حل شده(نمی دونم شاید من اشتباه می کنمDodgy)
الیته سوالات دیگر دروس معماری هم زیاد اشتباه داره.
جواب های من.
86)1 درست حل شده.
87)جواب 25 میشه.نمیدونم اون فرمولو از کجا اوردن.اما اگه در هر بیت 4% به سمت راست شیفت بدیم تو بیت 25 دچار نمونه برداری اشتباه مشه.
88)تو فرمول انتقال با نویز ایشون یادشنون رفته LOG بزارن وجواب1200 میشه.
89)سوال گفته کانال بدون نویز است واز فرمول نایکویست استفاده میکنیم(C=2WlogM)عدد 2 یادش رفته.جواب 4 مشه.
فکر نکنم اقای حقیقت این سوالاتو حل کرده یاشه.
نظر دوستان چیه؟؟؟
(21 آذر 1392 11:29 ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط: [ -> ]۸۷)جواب ۲۵ میشه.نمیدونم اون فرمولو از کجا اوردن.اما اگه در هر بیت ۴% به سمت راست شیفت بدیم تو بیت ۲۵ دچار نمونه برداری اشتباه مشه.
راهتونو بیشتر توضیح میدین؟
حق با شماست ، سه سوال آخر رو اشتباه حل کردن.

سوال ۸۸ :

چون گفته حداکثر فاصله، پس زمانی رو در نظر میگیرم که حداکثر تضعیف مجاز رو داریم و این حالت یک حداقل SNR ی رو می طلبه
اول میزان SNR مورد نیاز در خروجی رو بدست میارم، کانال ۱۰ کیلو و بیت ریت ۱۰۰ کیلو، پس LOG(1+SNR)=10

در نتیجه SNR مورد نیاز در خروجی 1023

نویز در خروجی هم به dbw داده شده که تبدیل میکنیم به w و از روی SNR مورد نیاز توان سیگنال مورد نیاز رو بدست میاریم، حالا توان خروجی رو داریم توان ورودی رو هم داریم و میزان تضعیف حداکثری رو بدست میاریم و از روی اون حداکثر فاصله.
(17 بهمن 1392 12:30 ب.ظ)Falcon نوشته شده توسط: [ -> ]حق با شماست ، سه سوال آخر رو اشتباه حل کردن.

سوال ۸۸ :

چون گفته حداکثر فاصله، پس زمانی رو در نظر میگیرم که حداکثر تضعیف مجاز رو داریم و این حالت یک حداقل SNR ی رو می طلبه
اول میزان SNR مورد نیاز در خروجی رو بدست میارم، کانال ۱۰ کیلو و بیت ریت ۱۰۰ کیلو، پس LOG(1+SNR)=10

در نتیجه SNR مورد نیاز در خروجی 1023

نویز در خروجی هم به dbw داده شده که تبدیل میکنیم به w و از روی SNR مورد نیاز توان سیگنال مورد نیاز رو بدست میاریم، حالا توان خروجی رو داریم توان ورودی رو هم داریم و میزان تضعیف حداکثری رو بدست میاریم و از روی اون حداکثر فاصله.

سوال ۸۷ رو شما بلدین؟

Sent from my ME172V using Tapatalk
سوال 88.
فرض می کنیم در وسط هر بیت نمونه برداری می کنیم.
در صورت سوال گفته که پالس ساعت 4 درصد کندتره.پس در هر بیت 4درصد کندتر یعنی سمت راست تر(عامیانه تر)نمونه برداری می کنیم.
چون در وسط هر بیت نمونه برداری میکنیم در اولین بیت 2 درصد جابجایی صورت میگیره یعنی کندتر نمونه برداری میشه.اما از بیت بعدی 4 درصد نسبت به بیت قبلی نمونه برداری میشه.(چون تو صورت سوال گفته به ازای هر بیت 4 درصد)اگه همینطور ادامه بدیم در بیت26 دچار نمونه برداری اشتباه میشه.یعنی اشتباها از بیت 27 نونه برداری میکنه.چون بیت اول بیت شروع است پس 26-1=25 میشه.(از بیت اول صرف نظر می کنیم.)
سنجش زده گزینه 4 Sad
اون فرمولی که پارسه گفته چیه؟
بیت های اضافی چی میشن؟ نمونه برداری رو توازن هم انجام نمیشه؟
هر کسی سوال 87 بلده لطفا یه توضیح جامع بده
(17 بهمن 1392 01:38 ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط: [ -> ]سنجش زده گزینه ۴ Sad
اون فرمولی که پارسه گفته چیه؟
بیت های اضافی چی میشن؟ نمونه برداری رو توازن هم انجام نمیشه؟
به نظر بنده که حتما از بیت شروع ,پایان وکنترلی باید نمونه برداری بشه.اگه نمونه برداری نشه از کجا می تونیم بفهمیم که بیت چی بوده؟!!!!!!!Huh
من روی پاسخ سوالات 92 تخصصی معماری سازمان سنجش اصلا حساب نمیرم.ماشالله سال پیش گل کاشته بودن.فک کنم این سوالو هم اشتباه زدن.
کسی سوال 87 توضیح نداد
لینک مرجع