تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد.
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
از دوستانی که Max-Heap را بخوبی آشنا هستند، تقاضا می کنم لطفا گزاره زیر را شرح بدهید.

- اگر Max-Heap حاوی اعداد متمایز 1 تا 128 باشد، حداکثر 22 عدد بیشتر از 100 می تواند در پایین ترین سطح قرار بگیرد.

راهنمایی: ارتفاع درخت برابر با 7 است (ریشه در 1) و حداقل 6 عدد بیشتر از 100 در سطوح 1 تا 9 هستند. پس 22=6-28 گره می تواند در آخرین سطح باشد.

با تشکر.
(23 دى 1392 10:21 ب.ظ)poldasht نوشته شده توسط: [ -> ]از دوستانی که Max-Heap را بخوبی آشنا هستند، تقاضا می کنم لطفا گزاره زیر را شرح بدهید.

- اگر Max-Heap حاوی اعداد متمایز ۱ تا ۱۲۸ باشد، حداکثر ۲۲ عدد بیشتر از ۱۰۰ می تواند در پایین ترین سطح قرار بگیرد.

راهنمایی: ارتفاع درخت برابر با ۷ است (ریشه در ۱) و حداقل ۶ عدد بیشتر از ۱۰۰ در سطوح ۱ تا ۹ هستند. پس ۲۲=۶-۲۸ گره می تواند در آخرین سطح باشد.

با تشکر.

صورت سوال رو اینجوری تغییر میدم:
میخوایم بزرگترین عددی که میتونه در برگ قرار بگیره رو پیدا کنیم و ببینیم چند عدد بین 100 و این عدد وجود داره
چون Max-Heap هست طبق شکل میدونیم که هر فرزند باید از پدرش کوچکتر باشه. ما برای اینکه بتونیم عدد موجود در برگمون رو بزرگ کنیم به جای اینکه 126 رو فرزند راست 128 قرار بدیم همینطور به صورت مورب پایین میریم تا به عمق 6 یا ارتفاع 7 برسیم و عددی که به این طریق (درخت مورب) در برگ قرار بگیره بزرگترین عدده ممکنه
و خب مسلما مشخصه 22 عدد بزرگتر از 100 میتونن در اون خونه قرار بگیرن (101، 102، ... ،122) چون همشون از 123 کوچکترن و میتونن تو درخت MAX-Heap فرزندش باشن

[تصویر:  236993_Untitled-1fvAut.png]
درود بر شما دوست عزیز. بصورت کامل متوجه منظورتان شدم.خیلی ممنونم.
(24 دى 1392 12:02 ق.ظ)poldasht نوشته شده توسط: [ -> ]درود بر شما دوست عزیز. بصورت کامل متوجه منظورتان شدم.خیلی ممنونم.

دوست عزیز هیچی مثل رسم درخت یا مثل مثال اینجا فسمت هایی از درخت به حل مسایل کمک نمیکنه!تجربه شخصی خودمه!!!!!تا حالا که جواب دادهWink
(24 دى 1392 12:02 ق.ظ)poldasht نوشته شده توسط: [ -> ]درود بر شما دوست عزیز. بصورت کامل متوجه منظورتان شدم.خیلی ممنونم.

قربون شما، خدا رو شکر
موفق باشی
ممنونم از اینکه تجربه هاتون را در اختیار ما قرار می دهید. حق با شماست! سپاس.
لینک مرجع