تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آیا نداشتن دور به طول فرد شرط لازم و کافی است برای گراف دوبخشی؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
آیا نداشتن دور به طول فرد شرط لازم و کافی برای این است که گراف دو بخشی باشد یا خیر؟
اگر خیر چه شرایطی باید داشته باشد؟
(28 دى 1392 10:31 ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط: [ -> ]آیا نداشتن دور به طول فرد شرط لازم و کافی برای این است که گراف دو بخشی باشد یا خیر؟
اگر خیر چه شرایطی باید داشته باشد؟

الان منظورتون از گراف دوبخشی گرافیه که با حذف یه گره و یال های متصل به آن گراف ناهمبند بشه؟اگه همینه که شرطشم گفتمSmile
(28 دى 1392 10:37 ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط: [ -> ]الان منظورتون از گراف دوبخشی گرافیه که با حذف یه گره و یال های متصل به آن گراف ناهمبند بشه؟اگه همینه که شرطشم گفتمSmile
گراف‌های دوبخشی به گراف‌هایی گفته می‌شوند که رأس‌ها به دو دسته مجزا قابل افراز هستند بگونه‌ای که تمامی یال‌های گراف بین گره‌های بین دو دسته مختلف باشند.

منظورم این بود
گراف‌های دوبخشی به گراف‌هایی گفته می‌شوند که رأس‌ها به دو دسته مجزا قابل افراز هستند بگونه‌ای که تمامی یال‌های گراف بین گره‌های بین دو دسته مختلف باشند.

منظورم این بود
[/quote]

من راستش گسسته رو گذاشتم کنارولی براتون یه فایل پیوست کردم توش کاملا جوابتونو می بینین
(29 دى 1392 09:34 ق.ظ)سودابه م نوشته شده توسط: [ -> ]من راستش گسسته رو گذاشتم کنارولی براتون یه فایل پیوست کردم توش کاملا جوابتونو می بینین
ممنون
جمله درست بود. به عنوان یک قضیه نوشته بود گرافی دوبخشی است اگر و تنها اگر هیچ دوری به طول فرد نداشته باشد

فقط چرا من اینو تو قسمت ساختمان داده پرسیدم؟؟؟؟
البته گراف مربوط به ساختمان داده هم هست ولی این سوالتون مربوط به خواص گراف ها میشه که توی گسسته بیان شده.خوشحالم براتون مفید بودSmile
لینک مرجع