تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 39و 42 ساختمان داده (it سال 92)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
سوال ۳۹و۴۲ ساختمان داده اشکال دارم Huh
کسی میتونه برام توضیح بده ؟Smile
[attachment=14791]
[attachment=14792]
(30 دى 1392 07:39 ب.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

سوال 42
واسه s1 ما میخواهایم k عنصر اول رو بدست میاریم یه راه حلش اینه که ما عنصر k ام رو توی O n بدست میاریم و بعد آرایه رو حول اون عنصر پارتیشن میکنیم و بعد سمت راست اون عنصر k ام رو مرت میکنیم که مرتبه کلش میشه [tex]O(n k\lg k)[/tex]
واسه s2 ما میتونیم اول ما عنصر میانه رو توی n بدست میاریم حالا حول این عنصر پارتیشن میکنیم سایز حالا توی سمت چپ این عنصر دوباره همین کار رو میکنیم و توی n/2 میانه این رو که میشه عنصر n/4 و یا چارک اول رو بدست میاریم و داریم کل هزینه برابر با:[tex]n \frac{n}{2} \frac{n}{4} \frac{n}{8} \dots = n[/tex]
سری هندسی.
(30 دى 1392 08:16 ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]

سوال ۴۲
واسه s1 ما میخواهایم k عنصر اول رو بدست میاریم یه راه حلش اینه که ما عنصر k ام رو توی O n بدست میاریم و بعد آرایه رو حول اون عنصر پارتیشن میکنیم و بعد سمت راست اون عنصر k ام رو مرت میکنیم که مرتبه کلش میشه [tex]O(n k\lg k)[/tex]
واسه s2 ما میتونیم اول ما عنصر میانه رو توی n بدست میاریم حالا حول این عنصر پارتیشن میکنیم سایز حالا توی سمت چپ این عنصر دوباره همین کار رو میکنیم و توی n/2 میانه این رو که میشه عنصر n/4 و یا چارک اول رو بدست میاریم و داریم کل هزینه برابر با:[tex]n \frac{n}{2} \frac{n}{4} \frac{n}{8} \dots = n[/tex]
سری هندسی.

مرسی
ولی من منظورتونو از پارتیشن متوجه نمیشم!!!
(01 بهمن 1392 12:42 ق.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط: [ -> ]
(30 دى 1392 08:16 ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]

سوال ۴۲
سری هندسی.
مرسی
ولی من منظورتونو از پارتیشن متوجه نمیشم!!!

این روال کار الگوریتم هستش که یه عنصر رو انتخاب میکنه و بعدش اونایی که از اون بزرگتر هستن رو میزاره سمت راستش و اونایی که از اون کوچیک تر هستن رو میزاره سمت چپش. و به همین ترتیب بازگشتی ادامه پیدا میکنه. این در واقع الگوریتم select هستش که مثه مرتب سازی سریع کار میکنه.
لینک مرجع