تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 66 کنکور 91
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سرچ کردم این سوال نبود، البته شاید چشمای من پیدا نکرد.
در اینجا hit rate نقشی نداره؟
کلا چطوری محاسبه میشه این tag
[تصویر:  240561_01928399145113403865.jpg]
شانس آوردید .
چون این سوال رو حل کردم و وقتی خواستم بیام تو مانشت یه نکته مبهمی را ازش بپرسم جواب بهم الهام شد
منبع : کتاب ارزشمند پوران

درضمن عنوان تاپیک را بنویسید در مورد چی هست چون الان سر و کله مدیران پیدا میشه
(04 بهمن 1392 11:06 ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط: [ -> ]شانس آوردید .
چون این سوال رو حل کردم و وقتی خواستم بیام تو مانشت یه نکته مبهمی را ازش بپرسم جواب بهم الهام شد
منبع : کتاب ارزشمند پوران

درضمن عنوان تاپیک را بنویسید در مورد چی هست چون الان سر و کله مدیران پیدا میشه
بابت عکس ممنون
الان وقتی مثلا واسه نگاشت مستقیم تگ شد 16 بیت بعد واسه چی در تعداد بلوک ضربش میکنه؟
یعنی میخواد بگه این تعداد بار استفاده میشه؟
خب خودش میگه بیت های تگ!
این طراح ها هنرشون فقط تو پیچوندن دانشجوهست
منظور سوال تعداد کل بیت های تگی که به همراه بلاک ها در کش ذخیره میشه هست مثلا در کش مستقیم 10^2 خونه ی کش داریم که توش بلاک ها ذخیره میشن برای اینکه مشخص باشه کدوم بلاک های هم ایندکس الن توی کش هست باید تگ هم ذخیره بشه کلا 10^2 خونه کش توی هر کدومهم 16 تا تگ پس میشه 16*10^2
(04 بهمن 1392 11:38 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]بابت عکس ممنون
الان وقتی مثلا واسه نگاشت مستقیم تگ شد ۱۶ بیت بعد واسه چی در تعداد بلوک ضربش میکنه؟
خب خودش میگه بیت های تگ!
تو صورت سوال گفته تعداد کل بیت های تگ ، نگفته تگ چند بیتی هست Big Grin
اینکه چرا ضرب کرده اگر دلیلشو نمیدونید حتما یک دور نگاشت ها رو عمقی بخونید چون مسئله خیلی مهمی هست
توی بلاک های نگاشت مستقیم چی هست ؟؟؟؟ آدرسهای حافظه اصلی + یه سری بیت کنترلی مثل حضور وغیاب.
هر بلاک از نگاشت مستقیم شامل یه سری کلمه است که همگی شامل تگ های برابر هستند. و ما به تعداد بلاک هامون تگ ذخیره میکنیم. بخاطر همین وقتی میخواهیم بدونیم چند بیت تگ توی کش ذخیره کردیم باید تعداد بلاکها رو در تعداد بیت تگ ضرب کنیم.
انقدر بد گفتم که هر کی بخونه هیچی نمیفهمه. در کل اگر به این موضوع تسلط ندارید حتما بخونید چون بسیار موضوع مهمی در کنکور هست و معمولا هر سال ازش سوال اومده
(05 بهمن 1392 12:15 ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط: [ -> ]
(04 بهمن 1392 11:38 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]بابت عکس ممنون
الان وقتی مثلا واسه نگاشت مستقیم تگ شد ۱۶ بیت بعد واسه چی در تعداد بلوک ضربش میکنه؟
خب خودش میگه بیت های تگ!
تو صورت سوال گفته تعداد کل بیت های تگ ، نگفته تگ چند بیتی هست Big Grin
اینکه چرا ضرب کرده اگر دلیلشو نمیدونید حتما یک دور نگاشت ها رو عمقی بخونید چون مسئله خیلی مهمی هست
توی بلاک های نگاشت مستقیم چی هست ؟؟؟؟ آدرسهای حافظه اصلی + یه سری بیت کنترلی مثل حضور وغیاب.
هر بلاک از نگاشت مستقیم شامل یه سری کلمه است که همگی شامل تگ های برابر هستند. و ما به تعداد بلاک هامون تگ ذخیره میکنیم. بخاطر همین وقتی میخواهیم بدونیم چند بیت تگ توی کش ذخیره کردیم باید تعداد بلاکها رو در تعداد بیت تگ ضرب کنیم.
انقدر بد گفتم که هر کی بخونه هیچی نمیفهمه. در کل اگر به این موضوع تسلط ندارید حتما بخونید چون بسیار موضوع مهمی در کنکور هست و معمولا هر سال ازش سوال اومده
ممنون متوجه شدم چی میگین همون کل تگ های بلوکهارو خواسته دیگه.
لینک مرجع