تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال آخر معماری سال 87 در مورد پاپلاین
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
لطف می کنید در مورد این سوال به من توضیح بدین ممنون

پردازنده دارای ۴ مرحله است:
IF واکشی دستورات
ID دیکود دستورات
EX اجرای دستورات
WB ذخیره حاصل دستور

فرض کنید با هر واکشی می توان ۳ دستور را وارد پردازنده کرد ولی به دلیل نبود واحدهای موازی کافی در مراحل بعدی دستورا فقط دو دستور از سه دستور واکشی شده همزمان قابل اجراست. حال اجرای 33 دستور در این پردازنده چند پالس ساعت طول می کشد؟

۱)۲۰ ۲)۲۵ ۳)۳۵ ۴)۳۶

تو این سوال منظور از دودستور قابل اجرا فقط واجد اجراست یا دیکد به بعد؟ و ادامه جواب .....
(04 بهمن 1392 11:09 ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط: [ -> ]لطف می کنید در مورد این سوال به من توضیح بدین ممنون

IF واکشی دستورات
ID دیکود دستورات
EX اجرای دستورات
WB ذخیره حاصل دستور

فرض کنید با هر واکشی می توان ۳ دستور را وارد پردازنده کرد ولی به دلیل نبود واحدهای موازی کافی در مراحل بعدی دستورا فقط دو دستور از سه دستور واکشی شده همزمان قابل اجراست. حال اجرای ۳ دستور در این پردازنده چند پالس ساعت طول می کشد؟

۱)۲۰ ۲)۲۵ ۳)۳۵ ۴)۳۶

تو این سوال منظور از دودستور قابل اجرا فقط واجد اجراست یا دیکد به بعد؟ و ادامه جواب .....

یعنی توی پایپلاینت، دو به یک هست، یعنی 2 تا همزمان ویکی با یک کلاک تاخیر. که در اینصورت هر 3 دستور در 5 کلاک فکر کنم میشه اجرا کرد.
(04 بهمن 1392 11:15 ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]
(04 بهمن 1392 11:09 ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط: [ -> ]لطف می کنید در مورد این سوال به من توضیح بدین ممنون

IF واکشی دستورات
ID دیکود دستورات
EX اجرای دستورات
WB ذخیره حاصل دستور

فرض کنید با هر واکشی می توان ۳ دستور را وارد پردازنده کرد ولی به دلیل نبود واحدهای موازی کافی در مراحل بعدی دستورا فقط دو دستور از سه دستور واکشی شده همزمان قابل اجراست. حال اجرای ۳ دستور در این پردازنده چند پالس ساعت طول می کشد؟

۱)۲۰ ۲)۲۵ ۳)۳۵ ۴)۳۶

یعنی توی پایپلاینت، دو به یک هست، یعنی ۲ تا همزمان ویکی با یک کلاک تاخیر. که در اینصورت هر ۳ دستور در ۵ کلاک فکر کنم میشه اجرا کرد.

ببخشید ۳۳ تا دستور بود اصلاحش کردم Shy
جواب شما رو نفهمیدم!
تو پوران ولی گفته که 3 دستور اول 5کلاک و به اضای هر 3 دستور بعدی 2 کلاک اضافه میشه.
این دو تا عکس رو ببینید.
ابهام سوال رو توضیح داده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(08 بهمن 1392 09:22 ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط: [ -> ]این دو تا عکس رو ببینید.

تصویر اولتون رو نمی تونم ببینم و گزینه دو رو نمی فهمم میشه توضیح بدین
(09 بهمن 1392 01:04 ق.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط: [ -> ]

لینک اصلاح شد.
فکر کنم الان از اول بخونید متوجه بشید. اگه نشد ، بگید توضیح بدم.
(09 بهمن 1392 01:08 ق.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط: [ -> ]
(09 بهمن 1392 01:04 ق.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط: [ -> ]

لینک اصلاح شد.
فکر کنم الان از اول بخونید متوجه بشید. اگه نشد ، بگید توضیح بدم.
نه درست نشد دوتاش یکی شدن و یکیشون خیلی ریز Shy
[تصویر:  242709_b83aec31a1f12.jpg]

[تصویر:  242709_1b4d2606ae611.jpg]
(09 بهمن 1392 07:06 ق.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط: [ -> ][تصویر:  242709_b83aec31a1f12.jpg]

[تصویر:  242709_1b4d2606ae611.jpg]

بسیار ممنونم ازتون لطف کردین
سلام میشه یکی سوال 74 همین سال 87 رو توضیح بده هیچیشو متوجه نمیشم یه جدول داده و حداکثر تعداد کلمات در یک ثانیه رو خواسته؟؟؟؟ممنون میشم درگیرم کرده
لینک مرجع