تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال معماری ای تی 88 دستورات 0 و1 و 2 اپرندی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به دوستان گل مانشتی
دوستان سوال 105 معماری ای تی 88 گفته 3 نوع دستور العمل داریم 0و 1و 2 اپرندی و بیشترین تعداد دستورات رو میخاد . فیلد ادرس 4 بیتی و دستورالعمل 12 بیتی .
حل من :
بیشترین تعداد دستورات وقتی که یه دونه 1 اپرندی و یه دونه 2 پرندی داشته باشیم و تعداد 0 اپرندی رو با این شرایط حساب میکنم.
2 به توان 4 میشه 16 تا 2 اپرندی داریم که یکی استفاده میشه . 15 تا میمونه برای یه اپرندی . 15 ضرب در 2 به توان 4 میشه 240 تا دستور یک اپرندی داریم که یکی استفاده میشه می مونه 239 تا
برای 0 اپرندی هم 239 رو ضرب در 2 به توان 4 میکنم میشه 3824تا
با اون 2 تا کلا 3826 تا دستور
و حال گزینه ها:
544
2048
3586
4096

جواب رو 3586 . متوجه اشتباهم نمیشم دوستانیه لطف بفرمایید یاری برسانید این روزا خیلی گیج شدم Huh
آبجی اذیت نکن دیگه Undecided
راه حلت درسته ولی سوال رو اشتباه دیدی. به شکل یه نگاه بنداز. دستور تک اپرندی. قسمت آدرسش 8 بیتیه (اجتمالا بلافصل باشه ولی خلاصه opcodeش 4 بیتیه نه 8 بیتی)
(07 بهمن 1392 11:31 ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط: [ -> ]آبجی اذیت نکن دیگه Undecided
راه حلت درسته ولی سوال رو اشتباه دیدی. به شکل یه نگاه بنداز. دستور تک اپرندی. قسمت آدرسش ۸ بیتیه (اجتمالا بلافصل باشه ولی خلاصه opcodeش ۴ بیتیه نه ۸ بیتی)

مرسی واقعا لطف کردیدBlush . با خودم فکر میکنم اگه این روزا دوستان مانشتی نبودن دور از همه، راهی تیمارستان میشدم . گیج شدم Huh
(07 بهمن 1392 11:51 ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط: [ -> ]مرسی واقعا لطف کردیدBlush . با خودم فکر میکنم اگه این روزا دوستان مانشتی نبودن دور از همه، راهی تیمارستان میشدم . گیج شدم Huh

خواهش میکنم موفق باشین
فکر کنم متوجه شدم کجا رو اشتباه کردی تا اونجایی که اومدی واسه هر کدوم دو اپرندی و یه اپرندی یه حالت رو حساب کردی درسته ولی برای صفر اپرندی تعداد حالات میشه از 4 بیت اول یعنی 16 حالت 14 تا حالت چون 2 تاش صرف تک اپرندی و 2 اپرندی شده و باقی موندش می مونه 12-4=8 که 2 به توان 8 حالت رو به وجود میاره پس جمعشون می شه:
1+1
+14*2^8=3586
با سلام
من کلا با این جور سوالا مشکل دارم.لطف میکنید واضح توضیح بدید
ممنون میشم
(18 بهمن 1392 09:46 ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط: [ -> ]فکر کنم متوجه شدم کجا رو اشتباه کردی تا اونجایی که اومدی واسه هر کدوم دو اپرندی و یه اپرندی یه حالت رو حساب کردی درسته ولی برای صفر اپرندی تعداد حالات میشه از ۴ بیت اول یعنی ۱۶ حالت ۱۴ تا حالت چون ۲ تاش صرف تک اپرندی و ۲ اپرندی شده و باقی موندش می مونه ۱۲-۴=۸ که ۲ به توان ۸ حالت رو به وجود میاره پس جمعشون می شه:
۱+۱
+۱۴*۲^۸=۳۵۸۶

میشه بگید که این ۱۶ حالتو چطور گرفتید؟ مگه ۱۲ نباید باشه؟
لینک مرجع