تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: دوراهی در ثبت نام ارشد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من که دارم این سوال رو مطرح می کنم واقعا از تمامی دوستان راهنمایی میخوام
من علوم تحقیقات رشت قبول شدم یعنی در واقع همون جایی که میخواستم
اما دیروز که داشتم با چند نفر مشورت می کردم انگار زیاد اعتقادی به ارشد نداشتند ( این چند نفر از اساتیدم بودند در کارشناسی )
و بیشتر کار و بازار کار رو ترجیح میدادند . البته حرفشون این بود که برای ادامه تحصیل همیشه وقت هستش . و یکسری ها هم میگفتن که برای سربازی اقدام کنم .
یه خورده دچار شک و تردید شدم .
میخواستم بپرسم نظر دوستان چیه ؟؟
البته نظر شخصی خودم این که در درجه اول تا تنور داغه نونو بزن . یعنی بعنوان مثال من که کارشناسی رو تازه تموم کردم الان بهترین فرصته . چون توی درس هستیم و میتونیم راحت تر با درس کنار بیاییم.
دومش هم این که از زمان ارشد هم میشه بعنوان یه فرصت برای پیشرفت و وارد شدن به بازار کار استفاده کرد .
و یکسری دلایل دیگه .

حالا عقیده دوستان چیه ؟؟
آیا اونایی که قبول شدن میخوان برن برای ثبت نام ؟؟؟
سلام دوست من.من هم مثل شما دانشگا ه لاهیجان درست خوندم (پارسال فارغ التحصیل شدم)وامسال قزوین قبول شدم(سربازی معافم).
این سوالو منم دوسال پیش داشتم.ببین این یه تصمیمیه که خودت باید بگیری.
1.باید ببینی آماده ورود به بازارکار رو داری؟یعنی اونقدر قوی هستی که بخوای از برنامه نویسیت نون در بیاری!(مخصوصا اگه بخوای همین شمال بمونی واسه کار که دیگه باید خیلی خوب باشی تا یه حقوق ماهیانه خوب داشته باشی)
2.باید ببینی هدفت از ارشد گرفتن چیه؟فقط واسه کلاس گذاشتن پیش این و اونه یا واقعا علاقه داری و میخوای ادامه بدی.
3.باید ببینی کار آکادمیک بیشتر دوس داری یا بازارکار؟
من خیلی از دوستام همین دانشگاه رشت قبول شدن.تقریبا میتونم بگم از نظر سطح اساتید با لاهیجان فرقی نداره.خیلی از اساتیدش هم اساتید لاهیجان هستند که دکترا دارن.
من بااینکه ساکن رشتم ولی اصلا دوست نداشتم اینجا فوق رو بخونم چون اصلا سطح دانشگاهش منو راضی نمی کرد!

بهرحال تصمیمی که من گرفتم این بود که هم درس بخونم و هم همراش کار کنم.چون عاشق رشتم(ایهام داره! هم عاشق شهر رشتم هم عاشق رشته ام هوش مصنوعی Smile ) هستم و میخوام کار آکادمیک رو هم همراه بازارکار ادامه بدم.
شما مشکل مالی برای تحصیل نداری؟..اجوابش شاید خیلی بهتون کمک کنه

فوقش یه روز کلاس یا دوروز کلاستون ..میتونید در کنارش کار هم داشته باشید...ادم واقعا نمیتونه سالها بعد چی میشه

اصلا فرصتش هست اصلا بعدها توانش هست....
(09 بهمن 1392 05:54 ب.ظ)arashmobileboy نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوست من.من هم مثل شما دانشگا ه لاهیجان درست خوندم (پارسال فارغ التحصیل شدم)وامسال قزوین قبول شدم(سربازی معافم).
این سوالو منم دوسال پیش داشتم.ببین این یه تصمیمیه که خودت باید بگیری.
۱/باید ببینی آماده ورود به بازارکار رو داری؟یعنی اونقدر قوی هستی که بخوای از برنامه نویسیت نون در بیاری!(مخصوصا اگه بخوای همین شمال بمونی واسه کار که دیگه باید خیلی خوب باشی تا یه حقوق ماهیانه خوب داشته باشی)
۲/باید ببینی هدفت از ارشد گرفتن چیه؟فقط واسه کلاس گذاشتن پیش این و اونه یا واقعا علاقه داری و میخوای ادامه بدی.
۳/باید ببینی کار آکادمیک بیشتر دوس داری یا بازارکار؟
من خیلی از دوستام همین دانشگاه رشت قبول شدن.تقریبا میتونم بگم از نظر سطح اساتید با لاهیجان فرقی نداره.خیلی از اساتیدش هم اساتید لاهیجان هستند که دکترا دارن.
من بااینکه ساکن رشتم ولی اصلا دوست نداشتم اینجا فوق رو بخونم چون اصلا سطح دانشگاهش منو راضی نمی کرد!

بهرحال تصمیمی که من گرفتم این بود که هم درس بخونم و هم همراش کار کنم.چون عاشق رشتم(ایهام داره! هم عاشق شهر رشتم هم عاشق رشته ام هوش مصنوعی Smile ) هستم و میخوام کار آکادمیک رو هم همراه بازارکار ادامه بدم.

اول این که خوشبختم از آشنایی با شما . چون من هم فارغ التحصیل لاهیجانم .
سوالات به نظرم خیلی خیلی منطقی هستن . شاید جواب دادن به این سوالا بتونه یه راه مناسب رو جلوپام بزاره
وجه اشتراک هم بین منو شما همین ادامه دادن کارآکادمی و بازار کاره . به نظرم این طوری بهتره .
و با این قضیه هم کاملا موافقم که شرایط هرکسی با دیگری متفاوته
البته یه مسئله ای هم هستش که به نظرم بهتره کنار ارشد کار هم باشه . چون اینطوری خیلی خیلی بهتره

به هر حال ممنون از راهنماییت

(09 بهمن 1392 05:55 ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط: [ -> ]شما مشکل مالی برای تحصیل نداری؟..اجوابش شاید خیلی بهتون کمک کنه

فوقش یه روز کلاس یا دوروز کلاستون ..میتونید در کنارش کار هم داشته باشید...ادم واقعا نمیتونه سالها بعد چی میشه

اصلا فرصتش هست اصلا بعدها توانش هست....

در پاسخ به شما دوست عزیز ، نه خدارو شکر از بابت مالی ، مشکلی نیست .
این که بعدها فرصت و توانش باشه یا نه رو نمی دونم
شاید چند سال آینده این توان مالی و انرژی نباشه .
و این که در کنار تحصیل کار هم باشه من خودم هم علاقه زیادی به این موضوع دارم
لینک مرجع