تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: 25 کنکور 83...محاسبه چندجمله ای مولد crc از روی شیفت رجیستر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
این چند جمله ای مولد و چطورکی به دست آورده از روی شیفت رجیستر(سیستم تشخیص خطا به روش CRC) ؟؟

شکلش زشت یه کم Blush
گزینه هاشم چندجمله ای از توان x6 تا 1 هست
جوابشم گفته میشه x6 + x4 + x3 + x + 1
سلام
اگه میخوای این تست ها رو رو هوا بزنی اینجوری حل کن.
اول تعداد رجیسترها(مربع ها) را بشمار. تعداد رجیسترها میشه توان بزرگترین جمله CRC،یعنی تو این سوال میشه X^6.
خوب حالا از اولین رجیستر (کم ارزش ترین) C0 شروع می کنی. همیشه ورودی رجیستر اول در CRC گیت XOR داره. خوب به ازای این گیت جمله های 1 و X^6 را داریم در ادامه هم به همین شکل اگر در ورودی هر رجیستر گیت XOR داشتی در چند جمله ای ، توان اون رجیستر ظاهر میشه. یعنی در این مثال توان های X , X^3, X^4 هم وجود داره.
امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم
خیلی ممنون...فهمیدم
فقط اگه رو زمین بخوای بزنیم چی؟ Big Grin
قانون و قاعده اصلی نداره ؟!
من خودم این کار رو میکنم. روی اولین شیف رجیستر مینویسم 1، بعدی x, بعدی x^2....
حالا پشت هرکدوم که xor هست، اون رو توی رشته برابر یک میذارم.

Sent from my SM-T210R using Tapatalk
(18 بهمن 1392 09:04 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]خیلی ممنون...فهمیدم
نه دانشمندا دارند تحقیق می کنند برای راه زمینیش، اما به نتیجه خاصی نرسیدند. Big Grin
(19 بهمن 1392 01:20 ق.ظ)M4$0UD نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1392 09:04 ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط: [ -> ]خیلی ممنون...فهمیدم
نه دانشمندا دارند تحقیق می کنند برای راه زمینیش، اما به نتیجه خاصی نرسیدند. Big Grin

انشاله توو این یه هفته برسن ConfusedConfusedSmile
راهه هوایی زمینی نمیخواد که،
MSB و LSB همیشه یک هستن و از سمتی هم که بیت ها وارد میشن رجیستر هارو شماره گزاری کن، اولی صفر، بعدی 1 و ...

پشت هرکدومشونم که XOR داشت اون جمله تو چند جمله ای مشخصه هست، همچنین چون جمله آخر بر میگرده و xor میشه میره تو رجیستر صفر هم صفر و هم آخرین توان (MSB) هستند تو چند جمله ای.
لینک مرجع