تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: دکتری در واحد بین الملل
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان، مهندسن و دکتران
می خواستم کمی در مورد دکتری در واحد های بین الملل توی این تاپیک حرف بزنیم
سوال های من که در صورت امکان پاسخ بدید خیلی ممنون میشم
1. مدرک دکتری بین الملل برای هیئت علمی شدن توی دانشگاه های درجه ی 2 (شهرستان ها) اعتبار دارد؟برای هیئت علمی شدن در دانشگاه آزاد چطور؟
2. پذیرش بدون کنکور در این واحد ها چطور می باشد؟
3. در مورد واحد های بین الملل شیراز و فردوسی و دانشگاه های دیگه اطلاعات کلی دارین؟
و هزاران سوال دیگه
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه و اطلاعاتی داره در اختیار بذاره
اخه همه براشون عجیبه که کسی واسه دکتری پول هنگفت بین الملل بده!!!
سلام،
پاسخ هاتون تا جایی که من اطلاع دارم ؛
1) اگر همین الان مدرک دکتری بین الملل رو کسی در دست داشته باشه آره؛ میتونه هیئت علمی دانشگاهای درجه دو دولتی و خوب آزاد امیدوار باشه! هرچند آزاد هم برای پذیرش هیئت علمی هاش سعی در مقابل به مثل کردن نسبت به واحدهای دولتی هست. اما 5 سال دیگه که قرار هست فارغ التحصیل بشین(اگر فرض هیئت علمی شدن رو بعد از درستون بگذاریم) نه! حتی دکتری روزانه شریف بودن هم هیچ حسابی روی هیئت علمی شدنش نیست!
حالا شاید در این حد نشه که روزانه دکتری شریف جا واسه تدریس(به صورت هیئت علمی) براش نباشه... اما به لپ کلام توجه کنید.... بهرحال توی دانشگاهای خوب تهرون اینقدر پول و کار و بودجه هست که هیئت علمی هم نشوند باز هم جای درست و حسابی واسشون هست... اما در کل در سالهای پیش رو از نظر من، فضاحت علمی پیش خواهد اومد. به عنوان مثال من دارم واحد دانشگاهی غیر انتفاعی ای که درس میدم آمار ورود دانشجوهای جدید رو میبینم.
3) معمولا برای روزانه ها و بین الملل ها در دانشگاههای معتبر اساتید یکی هستند، ولی استاد وقت تخصیصی اش به دانشجوی بین المللش کمتر است... اما در دوره دکترا شما خودتونید و خودت... باز در کل بین الملل ها به نسبت روزانه ها از شدت سختگیری ها چه در حضور فعال و چه در امتحانات و دفاع و غیره کاسته می شود.
موفق باشید
(25 اسفند 1392 03:01 ب.ظ)it866 نوشته شده توسط: [ -> ]اخه همه براشون عجیبه که کسی واسه دکتری پول هنگفت بین الملل بده!!!

به نظرتون بعد از تحصیل و کار پولش در نمیاد؟

(25 اسفند 1392 03:25 ب.ظ)crevice نوشته شده توسط: [ -> ]سلام،
پاسخ هاتون تا جایی که من اطلاع دارم ؛
۱) اگر همین الان مدرک دکتری بین الملل رو کسی در دست داشته باشه آره؛ میتونه هیئت علمی دانشگاهای درجه دو دولتی و خوب آزاد امیدوار باشه! هرچند آزاد هم برای پذیرش هیئت علمی هاش سعی در مقابل به مثل کردن نسبت به واحدهای دولتی هست. اما ۵ سال دیگه که قرار هست فارغ التحصیل بشین(اگر فرض هیئت علمی شدن رو بعد از درستون بگذاریم) نه! حتی دکتری روزانه شریف بودن هم هیچ حسابی روی هیئت علمی شدنش نیست!
حالا شاید در این حد نشه که روزانه دکتری شریف جا واسه تدریس(به صورت هیئت علمی) براش نباشه... اما به لپ کلام توجه کنید.... بهرحال توی دانشگاهای خوب تهرون اینقدر پول و کار و بودجه هست که هیئت علمی هم نشوند باز هم جای درست و حسابی واسشون هست... اما در کل در سالهای پیش رو از نظر من، فضاحت علمی پیش خواهد اومد. به عنوان مثال من دارم واحد دانشگاهی غیر انتفاعی ای که درس میدم آمار ورود دانشجوهای جدید رو میبینم.
۳) معمولا برای روزانه ها و بین الملل ها در دانشگاههای معتبر اساتید یکی هستند، ولی استاد وقت تخصیصی اش به دانشجوی بین المللش کمتر است... اما در دوره دکترا شما خودتونید و خودت... باز در کل بین الملل ها به نسبت روزانه ها از شدت سختگیری ها چه در حضور فعال و چه در امتحانات و دفاع و غیره کاسته می شود.
موفق باشید

ممنونم از راهنمایی و پاسختون
شاید در بیاد ولی ارزش رفتن نداره !!بچه ها از کشور میرن که دکتری مفت اینجا نخونن! وکنارش پول بگیرن!
به نظرم نه تنها بین الملل بلکه شبانه هم ارزش رفتن نداره!هم عمرت بدی و هم پولت!!بعد هم که تموم میشه بدبختیا جدید شروع میشه!
(25 اسفند 1392 04:06 ب.ظ)it866 نوشته شده توسط: [ -> ]شاید در بیاد ولی ارزش رفتن نداره !!بچه ها از کشور میرن که دکتری مفت اینجا نخونن! وکنارش پول بگیرن!
به نظرم نه تنها بین الملل بلکه شبانه هم ارزش رفتن نداره!هم عمرت بدی و هم پولت!!بعد هم که تموم میشه بدبختیا جدید شروع میشه!

به نظر منم مشکل بعدشه
1% فقط فکر کنین که عمر و پولت رو دادی و بعدش مثلا هیئت علمی نگیرن!! یا اون کاری که میخوای نباشه
چون اگه می خواستیم کاری با ماهی یکی دو تومن داشته باشیم که دیگه اصن چرا ارشد بخونیم؟ با همون کارشناسی هم پیدا می شد
به نظرتون اون موقع چند درصد میشه امید داشت واسه هیئت علمی شدن؟
لینک مرجع