تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ترانزیستور
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
این قسمت رومیزاریم برای بحث در مورد الکترونیک درابتدا من سوالم رو می پرسم امیدوارم افراد علاقه مند به این قسمت بیان چون الکترونیک دیجیتال با وجود جذابیتی وشیرینی که داره متاسفانه زیاد مورد استقبال قرار نمیگیره....
ســـــــــــوال من:
عبارت بولی زیر را با فقط ۱۰ ترانزیستور ترسیم کنید.(nmos,pmos)
dcb+de+ace+ab)'=y)
باتشکر
خدمت دوستان بگم که این سوال از کتاب جان‌ام رابیه به نظر من این کتاب میتونه یه منبع خیلی خوب برای این درس باشه من خودم این کتاب رو مطالعه کردم در کل خوب بوده وبه نظر من میتونه مفید باشه دو ستان اگر درمورد سوال کمک کنن ممنون میشم......
حداقل میتونیم با هم به یه نتیجه ای برسیم
با سلام خدمت دوستان سوال حل شد من قسمت ان موس رو کشیدم با ۵ ترانزیستور که پی موس عکسش میشه دیگه نکشیدم که در مجموع میشه ۱۰ ترنزیستور
دوستان ببخشید توی تصویر کشیده شده جای a,bباید عوض بشه
سلام . قسمت pulldown قبول اما میشه این تابع رو با شبه Nmos( یکی Pmos تو pull up بزاریم )هم پیاده سازی کرد که کلا فقط 6 تا ترانزیستور میشه . ضمنا میشه قسمت pull up هم بکشی .عکسش درست اما باید دوگان هم باشند دیگه ؟!!فکر کنم اونم کشیدنش راحت نباشه .(البته من زیادم یادم نمونده )
پس اگه دقیقا ۱۰ تا T بخواد باید کشیدن قسمت بالایی مدار هم مهم باشه . آخه یه جوری باید کشیده بشه که ۵ تا T استفاده بشه و همچنین دوگان قسمت پایینی باشه . پس قکر کنم سوال هنوز ۵۰درصدش مونده تا حل کامل شه. منو یاد سوال ۹ کنکور سال ۸۸ دروس تخصصی معماری میندازه .
(05 مرداد 1390 01:27 ق.ظ)nimaaa نوشته شده توسط: [ -> ]پس اگه دقیقا ۱۰ تا T بخواد باید کشیدن قسمت بالایی مدار هم مهم باشه . آخه یه جوری باید کشیده بشه که ۵ تا T استفاده بشه و همچنین دوگان قسمت پایینی باشه . پس قکر کنم سوال هنوز ۵۰درصدش مونده تا حل کامل شه. منو یاد سوال ۹ کنکور سال ۸۸ دروس تخصصی معماری میندازه .

با سلام خدمت دوستان دقیقا قسمت پی موس دوگان میشه وبا 5 ترنزیستور که جمعا میشه 10 ترانزیستور
خیال کردم اون قسمت دیگه باید راحت باشه وگرنه میکشیدم حتما میکشم ارسال میکنم اگه وقت شد
به نظر من که سوال بسیار زیباییه....البته فقط نکتش استفاده از این ترانزیستورهای وسطی هست که باعث جذابیتش شده
کتاب آقای رابی کتاب خیلی معروفیه امیدوارم مطالعه بفرمایید خیلی عالیه
این هم از پی موس
آخه این کتابه چیهههههههههههههه؟؟
من هیچی ازش نمیفهمم

چیکار کنم؟؟
(19 مرداد 1391 12:58 ب.ظ)moha نوشته شده توسط: [ -> ]آخه این کتابه چیهههههههههههههه؟؟
من هیچی ازش نمیفهمم

چیکار کنم؟؟

اگه سوال یا اشکالی دارین بپرسین.
(19 مرداد 1391 05:22 ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 مرداد 1391 12:58 ب.ظ)moha نوشته شده توسط: [ -> ]آخه این کتابه چیهههههههههههههه؟؟
من هیچی ازش نمیفهمم

چیکار کنم؟؟

اگه سوال یا اشکالی دارین بپرسین.
مرسی ممنونممممممممممممممممممممHeart
من دارم کتاب الکترونیک دیجیتال نوشته ی صدیقی- ولی زاده- مهدی پور از انتشارات دانشگاه صنعتی امیر کبیر و میخونم

هیچ پیش زمینه ای ندارم

و واقعا هیچی نمیفهمم

چیکار کنم؟؟
من امتحان دارم یکی بهم کمک کنهههههههههههههههههههههههههه
راستش این جوری که نمی شه کمک کرد شما سوالی دارید در همین بخش بپرسید بچه ها جواب میدن. خوندن رو باید خودتون انجام بدید اگه در فهمش مشکل دارید از همکلاسی هاتون کمک بگیرید
خوب بچه ها t که توی نمودار معکوس کننده هست چیه؟میشه یکی توضیح بده واسه من؟
(26 مرداد 1391 03:41 ب.ظ)moha نوشته شده توسط: [ -> ]خوب بچه ها t که توی نمودار معکوس کننده هست چیه؟میشه یکی توضیح بده واسه من؟
راستش من متوجه سوالتون نشدم! می شه مثلا شکلی چیزی بذارید.
(26 مرداد 1391 03:41 ب.ظ)moha نوشته شده توسط: [ -> ]خوب بچه ها t که توی نمودار معکوس کننده هست چیه؟میشه یکی توضیح بده واسه من؟

نمودار چی معکوس کننده؟ میشه سوالتو واضح تر بگی
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع