تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: اثبات مستقل از متن بودن ww^R
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[attachment=17458]سلام مجدد بچه های عزیز ایا زبان زیر مستقل از متن است من توی این موضوع خیلی مشکل دارم میشه کمکم کنید و راهنماییم کنید با تشکر
سلام
بله مستقل از متن قطعی هم میباشد w رو تو استک پوش میکنیم وقتی به c رسیدیم از ته استک به ازای الفبای w(R hاز استک پاپ میکنیم
با سلام بعله مستقل از متنه و قطعی هم هست
ببنید ماشین منظم چیه؟ یک ماشین که حافظه ای نداره خوب این زبان چی میگه؟ میگه یه رشته داریم بعد یک کاراکتر c میاد و بعد این کاراکتر باید معکوس رشته اول باشه خوب واسه این کار که ببینم معکوس رشته است باید اون رشته را یک جای نگه داریم دیگه تا بتونیم مقایسه کنیم درسته؟ ماشین منظم هم که حافظه ای نداره پس منظم نمی تونه اینو پیمایش کنه پس منظم نیست براش dfa یا گرامر منظم و عبارت منظم هم نمی تونیم بنویسیم
خوب مستقل از متن چیه؟ یه ماشین که فقط یک پشته داره خوب میشه با پشته این کار مقایسه را انجام داد چون رشته باید معکوس باشه خوب میگیم تا نرسیدی به c رشته را بریز تو پشته خوب عنصر اخر میشه عنصر بالای پشته خوب حالا بعد از c عنصر اولش باید با عنصر اول پشته برابر باشه دیگه چون معکوس اش هست خوب این کار انجام میشه اگر پشته خالی بشه این رشته مال این زبان هست اگر نه پس نیست پس میشه رشته های این زبانو با این ماشین پیمایش کرد
حالا چرا گفتم قطعی؟ چون وسط رشته را داده اگر نبود غیر قطعی چون نمی دونستیم تا کی بریزیم تو پشته ولی چون وسط رشته مشخص پس قطعی است موفق باشید. Wink
لینک مرجع