تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی سوالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری 94
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
من هم ۱:۱۵
سرعت تخلیه اولی [tex]\frac{x}{3}[/tex] لیتر بر ساعت و دومی [tex]\frac{x}{5}[/tex] هست بنابراین سرعت همزمان تخلیه دو تا [tex]\frac{x}{5} \frac{x}{3}=\frac{8x}{15}[/tex] میشه.
کل آب دو ظرف هم که ۲x هست بنابراین باید زمان تخلیه [tex]\frac{2x}{3}[/tex] رو با سرعت [tex]\frac{8x}{15}[/tex] بدست بیاریم.
[tex]t=\frac{\frac{2x}{3}}{\frac{8x}{15}}\times60=75[/tex]
درست میفرمایید منم درست حساب کردم راهو فقط دو حالت واسم میمونه یا درست یادم نیست و گزینه 1.15 رو زدم که الان فکر میکنم 1.25 زدم یا اینکه( این احتمالش کمه) توو محاسبات اشتباه کردمSmile ولی دلم روشنه که باید 1.15 زده باشمSmile یه 5 تهش داشت یادمهSmile
(17 اسفند 1393 05:58 ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط: [ -> ]من ساعتو حل کردم در اومد فکر کنم ۱/۲۵ میشد!! البته فکر می کنم عددش همین میشد... فرض کنید دوتا ظرف هر کدومو ۱۵ لیتر آب دارن گفته بود توو یکی ۵ ساعته خالی میشد توو یکی ۳ ساعته پس با عدد فرضی که دادم میشه یکی ساعتی ۳ لیتر یکی ساعتی ۵ لیتر... پرسیده بود ۱/۳ آب جفتشون توو چه زمانی خالی میشه؟ با اعدادی که دادم توو ۱ ساعت اول ۳ لیتر یکی ۵ لیتر یکی میشه ۸ لیتر که هنوز مقدار لازم ۱/۳ کل که میشه ۱۰ لیتر نشده برای ادامه میشه توی X دیقه دیگه باید جمعا ۲ لیتر خارج بشه که با ۸ جمع شه بشه ۱۰ لیتر که اگه تناسب ببندین فقط ۲۵ دقیقه میتونه پاسخ باشه... حساب کنید همین در میاد

به اینصورت که عدد دادین، میشه ۱:۲۵ یعنی ۸۵ دقیقه. حالا من یه جور دیگه فرض میکنم میشه ۸۰ دقیقه:
فرض میکنم ظرف اول ۳ لیتر آب داره که در هر ساعت ۱ لیتر ازش خارج میشه. ظرف دوم هم ۵ لیتر آب داره که اونم ازش ساعتی ۱ لیتر خارج میشه. پس ظرف اول توی ۳ ساعت و ظرف دوم توی ۵ ساعت تخلیه میشه. اگه همزمان شبرها رو باز کنیم، توی ۱ ساعت، ۲ لیتر آب خارج میشه. یعنی توی ۶۰ دقیقه، ۲ لیتر. پس ۸۰ دقیقه طول میکشه تا ۸/۳ لیتر حارج بشه.

ولی فکر میکنم این عدددهی های من و شما غلطه و جواب بعدی که اینجا ارسال شده (cou10) درسته. یعنی باید با متغیر x و پارامتری حلش میکردیم.
ظرفیت ظرفها برابر هستش، اگر برابر نباشه که هر عددی میتونه جواب باشه!
(17 اسفند 1393 07:16 ب.ظ)cou10 نوشته شده توسط: [ -> ]به اینصورت که عدد دادین، میشه ۱:۲۵ یعنی ۸۵ دقیقه. حالا من یه جور دیگه فرض میکنم میشه ۸۰ دقیقه:
فرض میکنم ظرف اول ۳ لیتر آب داره که در هر ساعت ۱ لیتر ازش خارج میشه. ظرف دوم هم ۵ لیتر آب داره که اونم ازش ساعتی ۱ لیتر خارج میشه. پس ظرف اول توی ۳ ساعت و ظرف دوم توی ۵ ساعت تخلیه میشه. اگه همزمان شبرها رو باز کنیم، توی ۱ ساعت، ۲ لیتر آب خارج میشه. یعنی توی ۶۰ دقیقه، ۲ لیتر. پس ۸۰ دقیقه طول میکشه تا ۸/۳ لیتر حارج بشه.
دوست من همون سناریو که گفتم درسته فقط فرمولی نگفتم... دقیقا هم 1.15 میشه با همون سناریو... من سر جلسه ام 90 درصد همینو زدم 10 درصد توو ضربو تقسیم اشتباه کردم 1.25 زدم
(17 اسفند 1393 08:44 ق.ظ)dreamer نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 اسفند 1393 08:18 ب.ظ)morelo نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 اسفند 1393 06:37 ب.ظ)selena92 نوشته شده توسط: [ -> ]دایره و مربع ها هم اولی ۹۶ ، سومی ۳ حالت ، آخری هم ۱ حالت
نه آخری دو حالت میشد، گفته بود اگه دایره سمت چپ ۱۵ باشد چند حال ممکنه؟ یکیش میشه ۸ ۲ ۵ و ۸ ۶ ۱

چرا ۸ ۳ ۴ نشه؟

چون گفته بود تو کنج ها فقط باید اعداد فرد باشند ... پس 8 3 4 نمیشه.اوکی ؟
(18 اسفند 1393 01:50 ق.ظ)aboualfazl نوشته شده توسط: [ -> ]
(17 اسفند 1393 08:44 ق.ظ)dreamer نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 اسفند 1393 08:18 ب.ظ)morelo نوشته شده توسط: [ -> ]
(16 اسفند 1393 06:37 ب.ظ)selena92 نوشته شده توسط: [ -> ]دایره و مربع ها هم اولی ۹۶ ، سومی ۳ حالت ، آخری هم ۱ حالت
نه آخری دو حالت میشد، گفته بود اگه دایره سمت چپ ۱۵ باشد چند حال ممکنه؟ یکیش میشه ۸ ۲ ۵ و ۸ ۶ ۱

چرا ۸ ۳ ۴ نشه؟

چون گفته بود تو کنج ها فقط باید اعداد فرد باشند ... پس ۸ ۳ ۴ نمیشه.اوکی ؟

نه/ سوال ضمیمه شده/ اولی ۹۶ دومی ۹۸ سومی سه حالت آخری هم ۲ حالت
اون سوال چند دقیقه یک سوم اب منبع ها خارج میشه سوال قشنگی بود..
میشه 1:15 یا 1.25 دقت میخواست نحوه نوشتن چجوریه بر اساس ساعت و دقیقه یا اعشاری

شما سوالا رو دارین لطفا قرارش بدین تو سایت
جواب های سوال بر اساس اعشاری بود یا ساعت دقیقه؟!
سلام دوستان خسته نباشید وامیدوارم همه نتیجه زحماتتون رو بگیرید و موفق باشید
میشه لطف کنید بگید حالا که کنکور برگزار شد و سوالات رو دیدید با توجه به سوالات ،بهترین منبع که برای این درس پیدا کردید چی بود ؟
چه منبعی رو توصیه میکنید ؟
ممنونم از لطف همگی
(18 اسفند 1393 12:57 ب.ظ)unknown! نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان خسته نباشید وامیدوارم همه نتیجه زحماتتون رو بگیرید و موفق باشید
میشه لطف کنید بگید حالا که کنکور برگزار شد و سوالات رو دیدید با توجه به سوالات ،بهترین منبع که برای این درس پیدا کردید چی بود ؟
چه منبعی رو توصیه میکنید ؟
ممنونم از لطف همگی

دوست عزیز من دوستانه میگم این درس منبع نمیخواد. ذهن خودتون رو محدود نکنید. من پارسال آزمایشی شرکت کردم و اولین بار این سوالارو میدیدم 35 زدم. امسال هم بهتر از پارسال. بهترین راهش بازی 2048 و حل سودوکو و شطرنج و... هست. بذارید ذهنتون باز بشه و راه حل رو کشف کنه. البته من این راه رو رفتم و جواب داد. شاید نظر دوستان متفاوت باشه
براساس ساعت دقیقه بود به نظرم
دوستان می تونید کلید اولیه استعداد تحصیلی رو از سایت شخصی آقای مسیح خواه دانلود کنید. احتمال خیلی زیاد پاسخ ها صحیح باشند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
پسورد شما چند بود؟
بگید تا دیگه نیاز به پیام دادن نباشه
(24 اسفند 1393 12:27 ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط: [ -> ]پسورد شما چند بود؟
بگید تا دیگه نیاز به پیام دادن نباشه
پاک کردم متاسفانه !! فکر نمی کردم بدرد بخوره !!!!

یدونه اس ام اس میخواد ، این که دیگه چیزی نیست
صفحه‌ها: 1 2 3 4
لینک مرجع