تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: [درخواست حل سوال] محاسبه Wait State
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
دوستان کسی جواب این سوالو بلده؟ خیلی فوری و حیاتیه.
ممنون میشم اگه کمکم کنینHeart
A 40-MHz 80386-based system is using ROM of 100ns speed. Calculate the number of wait state needed if the path delay is 20ns. Assume the memory cycle time is 2 clock cycles.
(30 فروردین 1394 12:36 ق.ظ)artmiss نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام
دوستان کسی جواب این سوالو بلده؟ خیلی فوری و حیاتیه.
ممنون میشم اگه کمکم کنینHeart
A 40-MHz 80386-based system is using ROM of 100ns speed. Calculate the number of wait state needed if the path delay is 20ns. Assume the memory cycle time is 2 clock cycles.

چون فرکانس 40MHz هست پس سیکل کلاک 25 نانوثانیه است / پس اگه منظورت تعداد wait stateها برای دسترسی به ROM گفته شده، باشه نیاز به 4 سیکل کلاک برای دسترسی به ROM داریم یعنی 3تا wait sate اضافه کردیم. / اگه تعداد wait stateها برای حافظه گفته شده باشه، یکی از دو سیکل کلاکش wait state هست.

اگه بگی سوال بر اساس چه کتابیه؟ و از کجا این سوال رو آوردی؟ شاید بتوونم بهتر توضیح بدم (چون ممکنه تعاریف اون کتاب با چیزهایی که من می دونم متفاوت باشه).
(30 فروردین 1394 01:08 ق.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]چون فرکانس ۴۰MHz هست پس سیکل کلاک ۲۵ نانوثانیه است / پس اگه منظورت تعداد wait stateها برای دسترسی به ROM گفته شده، باشه نیاز به ۴ سیکل کلاک برای دسترسی به ROM داریم یعنی ۳تا wait sate اضافه کردیم. / اگه تعداد wait stateها برای حافظه گفته شده باشه، یکی از دو سیکل کلاکش wait state هست.

اگه بگی سوال بر اساس چه کتابیه؟ و از کجا این سوال رو آوردی؟ شاید بتوونم بهتر توضیح بدم (چون ممکنه تعاریف اون کتاب با چیزهایی که من می دونم متفاوت باشه).
ممنون از سرعت پاسخگوییتون
سوالو از این کتابه: “Thex86PCAssemblyLanguage,Design,andInterfacing”
ByMuhammadAliMazidi,JaniceGillespieMazidiandDannyCausey,in2009.
(30 فروردین 1394 01:11 ق.ظ)artmiss نوشته شده توسط: [ -> ]ممنون از سرعت پاسخگوییتون

لینکی از کتاب ندارید؟
(30 فروردین 1394 01:15 ق.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]
(30 فروردین 1394 01:11 ق.ظ)artmiss نوشته شده توسط: [ -> ]ممنون از سرعت پاسخگوییتون

لینکی از کتاب ندارید؟

نه متاسفانه ندارم
الان bus cycle رو این تاثیر نمیذاره؟
فک کنم Bus cycle میشه 2*25 و تعداد wait state ها کمتر بشه و بشه یک درست میگم؟
(30 فروردین 1394 01:22 ق.ظ)artmiss نوشته شده توسط: [ -> ]نه متاسفانه ندارم
الان bus cycle رو این تاثیر نمیذاره؟
فک کنم Bus cycle میشه ۲*۲۵ و تعداد wait state ها کمتر بشه و بشه یک درست میگم؟

بله / اگه wait stateها رو بر حسب memory bus cycle بگید میشه یک. / من برحسب clock cycle گفتم.

شما خود اصل کتاب رو از کجا تهیه کردید؟
(30 فروردین 1394 01:25 ق.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]بله / اگه wait stateها رو بر حسب memory bus cycle بگید میشه یک. / من برحسب clock cycle گفتم.

شما خود اصل کتاب رو از کجا تهیه کردید؟

یه سوال دیگه تاثیر الان تاثیر path delay 20 ns این وسط چی میشه.

من سوالو از اسلایدای استادم برداشتم.
من کلا این سوالو نفهمیدمHuh
(30 فروردین 1394 01:29 ق.ظ)artmiss نوشته شده توسط: [ -> ]یه سوال دیگه تاثیر الان تاثیر path delay 20 ns این وسط چی میشه.
من کلا این سوالو نفهمیدمHuh

اطلاعات اضافی است / چون معمولاً wait stateها را بر حسب تعداد کلاک ها میدند نه تأخیر.
اینجا اینو گفته چون کلاک سیکل باید از تأخیر مسیر بحرانی بیشتر باشه / اینجا هم 25ns از 20ns بزرگته پس اوکیه.
سوال کامل و جالبی نبود.
(30 فروردین 1394 01:33 ق.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]اطلاعات اضافی است / چون معمولاً wait stateها را بر حسب تعداد کلاک ها میدند نه تأخیر.
اینجا اینو گفته چون کلاک سیکل باید از تأخیر مسیر بحرانی بیشتر باشه / اینجا هم ۲۵ns از ۲۰ns بزرگته پس اوکیه.
سوال کامل و جالبی نبود.

به استادم می گم فرمایشتونوBig Grin
ممنون که وقت گذاشتین الان فهمیدم جی به چیه :گل:
لینک مرجع