تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: داغون شدم 502 شبکه ،چجوری از سهمیه رتبه اولی دانشگاه استفاده کنم؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من رتبم ۵۰۲ شبکه شده، سهمیه رتبه اولی دانشگاه هم دارم، بنظرتون کجا قبول میشم؟
فک میکنید شیراز میارم؟؟؟
چجوری باید از سهمیه رتبه اولی استفاده کنم؟
تو رو خدا کمک کنین خیلی ناراحتم :-(
سلام
حتمن حتمن پیگیری کن از خود سازمان سوال کن
اگه سال اولیه ک کنکور میدی و هنوز یک سال از فارغ التحصیلیت نگذشته رتبت یک سوم میشه
سلام من تو یک تاپیک دیگه هم توضیح دادم این مسأله رو منتهی الان یادم نیست Big Grin
اولین و مهم ترین کاری که باید بکنید اینکه برید بخش مربوط به استعداد های درخشان دانشگاهتون
یک فرمی آخر دفترچه انتخاب رشته هست
اون رو باید دانشگاه برای شما پر کنه و مهر بزنه
فرم رو پیش خودتون نگه می دارید که انشاا... زمان ثبت نام از اون استفاده کنید
دانشگاه هم توی یک تاریخ مشخصی که سازمان سنجش اعلام می کنه وظیفه داره شما رو به عنوان شاگرد اول ورودی خودتون به سنجش معرفی کنه
زمانی که انتخاب های شما در حال بررسی هست
اول با رتبه اصلی تون و بدون در نظر گرفتن سهمیه بررسی میشه که تو کدوم دانشگاه قبول میشید
و اگر با رتبه خودتون اون انتخاب رو نیارید با سهمیه شاگرد اولیتون بررسی می کنند و تا آخرین انتخاب این روند ادامه داره
اما در رابطه با شاگرد اولی اینو بگم که حتما باید 8 ترمه فارغ التحصیل شده باشین و حتما هم شاگرد اول باشید و نه اول تا سوم
و در رابطه با میزان تأثیرش اینو بدونید که خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرشو بکنید
مثلا یکی از دوستای من 2000 بود و با این سهمیه تجارت-شبانه-امیر کبیر و شبکه-شبانه-الزهرا رو آورده بود که چون الزهرا انتخاب قبل تر از امیرکبیرش بود اونجا قبول شد و در کارنامه نهایی متوجه شد که امیرکبیر هم می تونسته بره
ولی اینو هم بدونید که انگار امسال ظرفیت ها فرق کرده و من با شرایط 2 سال پیش این رتبه رو مثال زدم
(24 اردیبهشت 1394 11:02 ق.ظ)it.eng نوشته شده توسط: [ -> ].
خیلی ممنونم از توضیحاتتون
فقط یه سوال : من اگ تو انتخاب رشته مثلا جای پایین و بدرد نخوری بزنم ک با رتبه خودم و بدون سهمیه میارم و اونو قبول شم با سهمیه دیگه چک نمیشه برام ک ببینن کجاها میارم، یا اینکه با سهمیه هم چک میشه ک کجا قبول میشم؟
اخه من هیچ تجربه ای تو انتخاب رشته ندارم، میخواستم ببینم اگ اینجوره جاهای پایینو نزنم اصلا...
بازم ممنون از راهنماییتون :-)
(23 اردیبهشت 1394 11:30 ب.ظ)sunsmile نوشته شده توسط: [ -> ]
سلام من تو یک تاپیک دیگه هم توضیح دادم این مسأله رو منتهی الان یادم نیست Big Grin
اولین و مهم ترین کاری که باید بکنید اینکه برید بخش مربوط به استعداد های درخشان دانشگاهتون
یک فرمی آخر دفترچه انتخاب رشته هست
اون رو باید دانشگاه برای شما پر کنه و مهر بزنه
فرم رو پیش خودتون نگه می دارید که انشاا... زمان ثبت نام از اون استفاده کنید
دانشگاه هم توی یک تاریخ مشخصی که سازمان سنجش اعلام می کنه وظیفه داره شما رو به عنوان شاگرد اول ورودی خودتون به سنجش معرفی کنه
زمانی که انتخاب های شما در حال بررسی هست
اول با رتبه اصلی تون و بدون در نظر گرفتن سهمیه بررسی میشه که تو کدوم دانشگاه قبول میشید
و اگر با رتبه خودتون اون انتخاب رو نیارید با سهمیه شاگرد اولیتون بررسی می کنند و تا آخرین انتخاب این روند ادامه داره
اما در رابطه با شاگرد اولی اینو بگم که حتما باید ۸ ترمه فارغ التحصیل شده باشین و حتما هم شاگرد اول باشید و نه اول تا سوم
و در رابطه با میزان تأثیرش اینو بدونید که خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرشو بکنید
مثلا یکی از دوستای من ۲۰۰۰ بود و با این سهمیه تجارت-شبانه-امیر کبیر و شبکه-شبانه-الزهرا رو آورده بود که چون الزهرا انتخاب قبل تر از امیرکبیرش بود اونجا قبول شد و در کارنامه نهایی متوجه شد که امیرکبیر هم می تونسته بره
ولی اینو هم بدونید که انگار امسال ظرفیت ها فرق کرده و من با شرایط ۲ سال پیش این رتبه رو مثال زدم
دوست عزیز شما میتونی امسال از سهمیه ت استفاده نکنی و بذاری برای سال بعد ازش استفاده کنی که رتبه ت بهتر شد
دوست من ۲سال پیش 210 شد فک کنم و با سهمیه ش شبکه روزانه علموصنعت اورد
اونم سال اول از سهمیه ش استفاده نکرد
لینک مرجع