تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: نصب لینوکس و بالا نیامدن ویندوز
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام دوستان. وقت بخیر.
سیستم عامل بنده ویندوز ۷ بود و الان لینوکس نصب کردم و وقتی سیستمم رو ریستارت می کنم لینوکس رو بالا میاره.
می خام طوری باشه که از من سوال کنه کدوم سیستم عامل رو اجرا کنه. لطفا کمک بفرمایید الان باید چکار کنم؟
چه توزیعی نصب کردید؟
ubuntu
ورژنش؟
۱۵.۰۴
اوبونتو خودش گراب رو کانفیگ می کنه. این دستور رو بزنید تا دوباره کانفیگ گراب ساخته بشه:
کد:
sudo update-grub
اگه درست نشد اول مطمین بشید درایو حای ویندوز وجود داره هنوز (نابودش نکردید)
(22 آذر 1394 06:09 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]اوبونتو خودش گراب رو کانفیگ می کنه. این دستور رو بزنید تا دوباره کانفیگ گراب ساخته بشه:
کد:
sudo update-grub
اگه درست نشد اول مطمین بشید درایو حای ویندوز وجود داره هنوز (نابودش نکردید)

عذر می خوام این رو کجا بنویسم؟ در ترمینال؟

وای اگر سیستمم درایوام . خذف شده باشه واقعا نمی دونم چکار کنم! .. خیلی دردناکه! اون همه اطلاعات بپره Sad
بله تو ترمینال. همیشه پیشنهاد میشه قبل از این کارا یه پشتیبان بگیرید.
(22 آذر 1394 06:40 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]بله تو ترمینال. همیشه پیشنهاد میشه قبل از این کارا یه پشتیبان بگیرید.
متاسفانه کل اطلاعات پاک شده ... راه حلی هست که بتونم اطلاعاتم رو برگردونم Sad
نمیدونم. جستجو کنید ببینید چی پیدا می کنید. تا زمانی که ریکاوری نکردید بهتره سیستم رو حتی روشن هم نکنید.
(22 آذر 1394 09:58 ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط: [ -> ]متاسفانه کل اطلاعات پاک شده ... راه حلی هست که بتونم اطلاعاتم رو برگردونم Sad
بله با ریکاوری بر میگرده..
فقط کافیه اون dvd ریکاوریتون رو بزارین و بقیش حله..
(23 آذر 1394 12:58 ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط: [ -> ]
(22 آذر 1394 09:58 ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط: [ -> ]متاسفانه کل اطلاعات پاک شده ... راه حلی هست که بتونم اطلاعاتم رو برگردونم Sad
بله با ریکاوری بر میگرده..
فقط کافیه اون dvd ریکاوریتون رو بزارین و بقیش حله..

کدوم dvd ؟
ببینید من اومدم روی سیستمم لینوکس نصب کردم به خیال اینکه خودش خودکار میره میشه سیستم عامل دومم.
ولی نشد و الان خیلی ها هم میگن اطلاعاتت حذف شده.
واقعا خیلی غمگینم. بعضی اطلاعاتم رو به سختی گیر آوردخ بودم.
من دو ترا اطلاعات داشتم بیشترشو دانلود کرده بودم هاردم بدسکتور گرفت پرید. به اطلاعاتتون وابسته نشید.

ممکنه اصلاعاتتون نپریده، فقط درایو ویندوزتون رو ماونت نکردید.
حالا همه اش به کنار پروژه های دانشگاهی که تا الان کار کردیم توش بوده و دیگه رفته و برنمی گرده Sad
واقعا الان متوجه میشم هارد اکسترنال چه چیز لازمی هست.
برنامه GParted‌ رو اگه ندارید نصب کنید و ببینید وضعیت پارتیشن هاتون چطوریه.

از این دستورا هم میتونید استفاده کنید:
کد:
sudo fdisk -l
sudo lsblk -f
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع