تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: فقط لغت بلد بودن برا زبان كافيه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
تو بسته مانشت یه لغت 504 هست با یه 1700.من حساب کردم اگه بخوام روزی 40 تا لغت یاد بگیرم 55 روز دیگه خوندن لغتها تموم میشه.من برا زبان عمومی کتاب پارسه 89 رو دارم که انگلیسی توضیح داده خیلی هم سخته برا همین علاقه ای به خوندن گرامر ندارم.خواستم بدونم اگه همین لغاتو خوب بلد باشم میتون حداقل 30 درصد زبان تست بزنم یا نه؟
سلام

من فقط ۵۰۴ و لغت های زبان عمومی پارسه رو خوندم( که تقریبا مثل ۵۰۴ بود) تونستم حدود ۴۵ بزنم ... البته از ۱۰ تا سوال لغت شاید ۴ تاش رو زدم و سوالای Reading رو زدم ...( reading زیاد تمرین نکرده بودم و فقط سوالای ۵/۶ سال اخیر رو
نگاه کرده بودم)

من فکر کنم بتونید بالای ۳۰ بزنید‌، اگه رو reading ‌ها تمرکزتون رو بالا ببرید که غلط نزنین
به نظرم خوبه که چند تا ریدینگ بخونید که واسه تخصصی هم اماده‌تر بشید
(09 آذر 1390 11:54 ق.ظ)mam نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان برای لغت به نظر شما ۵۰۴ کفایت میکنه؟

به نظر من اگه فقط 504 لغت باشه خیر اما اگه کتاب 504 رو با مثال هاش بخونی چون این کتاب شامل لغات وریدینگ های مختلف دیگه هم هست مناسب و از نظر من کافیه ،البته باید اینم در نظر داشته باشی که 504 فقط برای زبان عمومیه برای زبان تخصصی که معمولا به صورت ریدینگ میاد باید قبلا چندتاریدینگ خوانده باشی
اگه قرار باشه بین 504 و لغات تافل انتخابی باشه کدوم بهتره؟
(10 آذر 1390 01:54 ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط: [ -> ]اگه قرار باشه بین ۵۰۴ و لغات تافل انتخابی باشه کدوم بهتره؟
از نظر من اول 504 بعد تافل !
(09 آذر 1390 11:54 ق.ظ)mam نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان برای لغت به نظر شما ۵۰۴ کفایت میکنه؟

تا چند سال پیش 504 به تنهایی جواب خیلی از سوالا بود، ولی برای جواب دادن به سوالای چند سال اخیر باید بیشتر لغت بلد بود، essential words for tofel, 400 words, 11oo words می تونن کمک کنن تا لغتا رو بهتر بزنید
(08 آذر 1390 11:53 ب.ظ)armin28 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
تو بسته مانشت یه لغت ۵۰۴ هست با یه ۱۷۰۰/من حساب کردم اگه بخوام روزی ۴۰ تا لغت یاد بگیرم ۵۵ روز دیگه خوندن لغتها تموم میشه.من برا زبان عمومی کتاب پارسه ۸۹ رو دارم که انگلیسی توضیح داده خیلی هم سخته برا همین علاقه ای به خوندن گرامر ندارم.خواستم بدونم اگه همین لغاتو خوب بلد باشم میتون حداقل ۳۰ درصد زبان تست بزنم یا نه؟
به نظرم یادگیری روزی 40 لغت جدید زیاده، سعی کنید لغاتو تو جمله یاد بگیرید، در این صورت زودتر و بهتر یاد میگیرید
دوست عزیز یا تا حالا زبان نخوندی یا اینکه نمیدونی عدد40 یعنی چی ؟؟؟ حفظ کردن روزانه 10 تا لغت هم یه کار بسیار مشکله اونوقت شما میگین 40 تا . مگه خوندن لغت زبان با یکبار تموم میشه . شما باید تو دوره های خاص اونارو مرور و تکرار کنی تا تو حافظت بمونه وگرنه خوندن کلمه که کاری نداره . یه چیز دیگه اینکه اگه تا حالا زبان رو شروع نکردی این وقت رو بیشتر بزار برا زبان تخصصصی که بسیار برای کوتاه مدت جواب میده و به راحتی میتونی 30 درصدش رو بزنی . اما در مورد اینکه کدوم لغات بهتره من پارسال کنکور دادم و زبان رو 50 زدم یه چیزی که هست کلمات 504 خیلی خوبه البته اگه با مترادفها و مثالها خونده بشه اما تجربه من اینکه برا زبان عمومی کنکور ارشد لغات تافل بسیار بهتره البته اونم باید با مترادفها و مثالها خونده بشه . در مورد گرامر هم نباید زیاد بهش امید داشت چون گرامر کنکور ارشد رو طوری میدن که باید رو گرامر تسلط و تکرار داشت و با خوندن نکات گرامری برای یک بار نمیشه تستاش رو زد .در مورد جمله اولم هم بهت بر نخوره چون یه جوری گفتی روزی 40 تا که برام عجیب بود
دوستان زبان تخصصی آزاد هیچ ربطی به لغات 504 نداره ؟؟
(09 اسفند 1392 07:25 ب.ظ)miss_maryam نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان زبان تخصصی آزاد هیچ ربطی به لغات 504 نداره ؟؟

چرا ربط داره،بعضی از لغت های ۵۰۴ ممکنه توی متن ها بیاد،ولی اگه هنوز شروع به خوندن نکردین،لغت های ضروری تافل که ۴۵۰ تا لغت هست،مفید تره!
من هر دو رو خوندم ولی تافل بهتره

Sent from my ME172V using Tapatalk
سلام به نظرتون من اگه 504 و زبان تخصصی پارسه رو بخونم می تونم موفق باشم؟؟؟؟یا باید حتما تافل بخونم
سلام دوست عزیز
من خودم به غیر از کتاب ۵۰۴ کتاب ماهان ریدینگهای بسیار خوبی چه در زمینه تخصصی چه عمومی داره که هر روز یکی دوتا شو مطالعه میکنم. به نظرم زدن ۲ تست گرامر و تمرکز روی لغت و ریدینگ خیلی میتونه مفید باشه.
سلام یه سوال من تافل دارم زبان عمومی رو گذاشتم کنار ولی برای زبان تخصصی باید چه کرد من رو راه نمایی کنیید برا یکنکور بهمن 93 میخونم
از زمان ارسال این پست خیلی گذشته اما برای آیندگان عرض میکنم : کتاب زبان زیر ذره بین + زبان تخصصی پارسه
لینک مرجع