تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: کاریی و مشخصات این دو الگوریتم: *RBFS vs SMA
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
MA* را یک توضیح کوچولو میدین؟
تو کتاب راسل فقط اسمش و اورده و توضیح نداده!
جایی از این الگوریتم سوالی اومده؟
من چون اولین بار بود دیدمش واسم سوال شد. می خواستم ببینم چه جوری هست.
تو کتاب راسل گفته شبیه اس‌ام آ استار هست!اما اس‌ام آ استار ساده‌تر هست!اما توضیح نداده!منم جای دیگه ندیدم که توضیح بدن!
دوستان لطفا اگر کسی این الگوریتم و می دونه یه توضیح مختصر بده!
(27 آذر 1390 02:03 ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط: [ -> ]من یه نگاهی به تست های پوران انداختم!تست شماره‌ی ۷ از فصل ۳ گفته الگوریتم‌ها رو بر اساس پیچیدگی مرتب کنین(پیچیدگی فضایی) !گزینه‌ی دو رو انتخاب کرده که به این صورت هست:
breadth first--->A*----->RBFS------>SMA

بر طبق این تست اس‌ام آ پیچیدگیش کمتره!
لطفا اگر کتاب تست دیگه ای دارین چک کنین!(جواب های خودم و نقض کردمBig Grin به این می گن شهامت)
البته من هنوز فکر می کنم الزاما اینطور نیست!

م در 2 کتب مختلف و سوالای کنکورهای آزمایشی دیدم همین بود.درست هست
(02 بهمن 1391 06:26 ب.ظ)drem نوشته شده توسط: [ -> ]
نقل قول: من یه نگاهی به تست های پوران انداختم!تست شماره‌ی ۷ از فصل ۳ گفته الگوریتم‌ها رو بر اساس پیچیدگی مرتب کنین(پیچیدگی فضایی) !گزینه‌ی دو رو انتخاب کرده که به این صورت هست:
breadth first--->A*----->RBFS------>SMA

بر طبق این تست اس‌ام آ پیچیدگیش کمتره!
لطفا اگر کتاب تست دیگه ای دارین چک کنین!(جواب های خودم و نقض کردمBig Grin به این می گن شهامت)
البته من هنوز فکر می کنم الزاما اینطور نیست!
م در ۲ کتب مختلف و سوالای کنکورهای آزمایشی دیدم همین بود.درست هست
کلید کنکور حرف شما رو تایید می کنه!
من تا حالا فکر می کردم گفته شما درسته اما تو کتاب راهیان نوشته:
"حافظه مصرفی SMA* از RBFS بیشتره!
چون SMA* از کل حافظه استفاده می کنه!"

بعد که یکم دقیق شدم و راسلو خوندم دیدم راهیان بد نمی گه!
SMA* هرچی حافظه بهش بدی تا تهش استفاد می کنه!کل RAM رو هم بهش بدی بدون هیچ هرسی همه رو استفاده می کنه!اما RBFS کلی CUT می کنه و سعی می کنه کمترین استفاده رو بکنه ها!!!
من که موندم والا!
هرچند بر اساس راسل حرف راهیان درسته!حالا تکلیف چیه؟!اگه تو کنکور اومد چی بزنیم؟!
SMA*حداکثر به اندازه ی حافظه موجود از حافظه مصرف میکند،درواقع تا وقتی درخت جستجو در حافظه قابل نگهداری باشد،مشابه *A عمل میکند،ولی از *A بهتر هست..
RBFS : پیچیدگی فضاییش خطی هست و از همه ی گزینه ها حافظه ی مصرفیش کمتر هست.
*A : این هم که نمایی
BFS :اینم که از همه بیشتر مصرف میکنه،نمایی+1 خونه>چون فرزندان قبل از گره ی هدف در حافظه میماند
کتاب راهیان درست نوشته.
خب مشخصه که rbf کمترینه چون خطیه
اما بعدش اس ام آ هستش چون میتونه به بهترین شکل از حافظه ای که بهش دادین استفاده کنه
ببینید دوستان
توی مباحث مربوط به پیچیدگی همیشه یادتون باشه بدترین حالت رو در نظر بگبرید
که خوب اگه ما حالتی داشته باشیم که حافظه نمایی بخاد یا توان دوم یا هرچی اس ام آ این قابلیتو داره
اما ار بی اف همیشه خطیه
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع