تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تعویض ویندوز بدون از بین رفتن برنامه ها
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام بچه ها
راهی هست که ویندوز و عوض کرد بدون اینکه برنامه هایی که نصب دارم رو لپ تاپم از بین نره؟
من که تابحال کلی ویندوز عوض کردم و راهی نبوده.حتی برای ویندوز 7 راهی ندیدم.مگر اینکه بخواید ورژن ویندوز رو ارتقا بدید یا repair کنید.ولی نصب جدید امکانی نداره چون فرمت میشه
برنامه های نصب شده در ویندوز اگر مستقل از سیستم عامل باشند مشکلی پیش نمیاد ولی چون اکثر نرم افزارها در رجیستری ویندوز اطلاعاتی رو ذخیره می کنند ویندوز رو که عوض کنی از بین میره مگه اینکه با Restore کردن مشکلتون حل بشه..
می تونین یکبار ویندوز و با تمام برنامه هایی که لازم دارین را نصب کنین (توی یک درایو) بعد ازش ایمیج بگیرین هروقت خواستین ویندوز عوض کنین اون ایمیج را برگردانین (من قدیما یادمه با نرم افزار ghost می شد این کار را کرد). یا اصلا از لینوکس استفاده کنین.
(08 اسفند 1390 06:46 ب.ظ)yoohanna نوشته شده توسط: [ -> ]برنامه های نصب شده در ویندوز اگر مستقل از سیستم عامل باشند مشکلی پیش نمیاد ولی چون اکثر نرم افزارها در رجیستری ویندوز اطلاعاتی رو ذخیره می کنند ویندوز رو که عوض کنی از بین میره مگه اینکه با Restore کردن مشکلتون حل بشه..

خوب دقسقا باید چطوری restore کنم؟من کلی برنامه دارم که بعضی هاشو مثل sql با خون دل نصب کردم!دیگه واقعا حوصله ی نصب دوبارشونو ندارم...باید چی کار کنم؟
(08 اسفند 1390 06:51 ب.ظ)pos نوشته شده توسط: [ -> ]می تونین یکبار ویندوز و با تمام برنامه هایی که لازم دارین را نصب کنین (توی یک درایو) بعد ازش ایمیج بگیرین هروقت خواستین ویندوز عوض کنین اون ایمیج را برگردانین (من قدیما یادمه با نرم افزار ghost می شد این کار را کرد). یا اصلا از لینوکس استفاده کنین.

منظورتون چیه که از لینوکش استفاده کنم؟یعنی لینوکس و جایگزین ویندوز کنم؟
قسمت اول : اون نرم افزاری که گفتم از طریق داس اجرا می شد (یادم نیست باید میرفتیم تو داس اجراش می کردیم یا خودش بوت می شد) واردش که می شدین (برنامه ویژوال بود) یک درایو را انتخاب می کردین و کلش را در یک فایل ایمیج ذخیره می کرد. هر وقت هم می خواستین می توانستین وارد همین برنامه بشین بعد فایل ایمیج را بهش بدین تا برگرداند. فکر کنم در عرض 5 دقیق همه اطلاعات را بر می گرداند. الان احتمالا باید نرم افزاری های دیگری هم واسه این کار باشه. اون نرم افزار که من استفاده می کردم norton ghost بود

قسمت دوم :
جانشین کامل که نمیشه کرد. ولی میشه تا اونجایی که میشه کارها را به لینوکس انتقال بدین و برنامه های کمتری روی ویندوز باشه تا دچار مشکل نشه.
خودم خیلی وقته می خوام سوییچ کنم رو لینوکس ولی راستش حالا نه مودش هست نه وقتش!ممنون!سعی می کنم ین نرم افزار و پیدا کنم!
منم خیلی دوست دارم یه ویندوز با کل برنامه های لازم رو روش نصب کنم و آماده باشه هر وقت خواستم همون رو کپی کنم ولی نمی دونم چطوری کسی بلده؟
به جز برنامه norton ghost برنامه های بهتری هم هستن مثل Acronis .ولی فکر کنم اینطور برای image گرفتن از یک درایو و کل برنامه هاش حجم زیادی نیاز باشه . من دیدم که توی یک هارد همه سیستم عالم و برنامه های لازم توسط acronis یمیج گرفته شده و بعد روی تعداد زیادی کامپیوتر نصب شده . میشه ایمیج رو توی فلش هم قرار داد
قدیما خیلی ها که لپ تاپ میخردین یه نسخه از image درایو ویندوزشون که شامل برنامه ها هم بود بهشون میدادن. با همین برنامه ها هم تهیه میکردن.
(08 اسفند 1390 08:53 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]قدیما خیلی ها که لپ تاپ میخردین یه نسخه از image درایو ویندوزشون که شامل برنامه ها هم بود بهشون میدادن. با همین برنامه ها هم تهیه میکردن.

لپ تاپ من از اون هم قدیمی تره!من اون موقع به جای ایمیج بهم ویندوز اورجینال دادن!اینی که شما می گین مال نسل بعدی بود!
(09 اسفند 1390 12:33 ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط: [ -> ]
(08 اسفند 1390 08:53 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]قدیما خیلی ها که لپ تاپ میخردین یه نسخه از image درایو ویندوزشون که شامل برنامه ها هم بود بهشون میدادن. با همین برنامه ها هم تهیه میکردن.
لپ تاپ من از اون هم قدیمی تره!من اون موقع به جای ایمیج بهم ویندوز اورجینال دادن!اینی که شما می گین مال نسل بعدی بود!
اینی که من میگم مال 4 5 6 سال پیشه.
همون طور که دوستان پیشنهاد کردن بهترین راه بک آپ گرفتن ار سیستم هستش.یعنی بلافاصله بعد از نصب ویندوز جدید و نصب برنامه های مورد نیاز یه بک آپ از سیستم بگیرید.

من خودم همیشه از CloneZilla برای بک آپ گرفتن از سیستم به صورت دوره ای استفاده می کنم(یه توزیع لینوکس مخصوص فقط مخصوص بک آپ گرفتن هستش).فشرده سازی فوق العاده بالایی انجام میده و تقریبا تو دنیا لنگه نداره.
(10 اسفند 1390 12:59 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ].فشرده سازی فوق العاده بالایی انجام میده و تقریبا تو دنیا لنگه نداره.
فایل بک آپ چه اندازه است؟ درحد یک سی دی یا دی وی دی هست؟
(10 اسفند 1390 03:51 ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 اسفند 1390 12:59 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ].فشرده سازی فوق العاده بالایی انجام میده و تقریبا تو دنیا لنگه نداره.
فایل بک آپ چه اندازه است؟ درحد یک سی دی یا دی وی دی هست؟
همچنین با توجه به فشرده سازیش چقدر طول میکشه تا از حالت فشرده خارج بشه؟
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع