تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: اعجاز قرآن
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
وَالتِّینِ وَالزَّیْتُونِ

خداوند در سوره "تین" انجیر به این میوه قسم خورده است و دانشمندان
دین‌پژوه می‌گویند، احتمالاً علت آن است که انجیر، یکی از میوه‌های همه چیز
تمام است و کلکسیونی از املاح و ویتامین‌ها دارد؛لذا مورد توجه خاص قرآن قرار
گرفته است.

اما این سوگند، ویژگی ظریف دیگری هم در بر دارد که موجب مسلمان شدن یک تیم
تحقیقاتی ژاپنی شده است. قصه از این‌جا شروع شد که یک گروه پژوهشی ژاپنی، در
بین مواد خوراکی به دنبال منبع پروتئین خاصی بودند که به میزان کم، در مغز
انسان و حیوانات تولید می‌شود. این پروتئین، کاهش دهنده کلسترول خون و مسئول
تقویت قلب و شجاعت انسان است و بازتولیدش بعد از ۶۰سالگی تعطیل می‌شود.

ژاپنی‌ها فهمیدند این ماده فقط در انجیر و زیتون موجود است و برای تأمین
آن، باید انجیر و زیتون را به نسبت یک به هفت مصرف کرد.
بعد از ارائه این نتیجه یکی از قرآن پژوهان مصری نامه‌ای به این تیم
تحقیقاتی می‌نویسد و اعلام می‌کند که در کتاب مقدس مسلمانان، خداوند به انجیر
و زیتون در کنار هم قسم خورده. نام انجیر فقط یک بار و نام زیتون نیز هفت بار
در قرآن آمده است.

بـــــــــــاور نمی کنــم
خالق دانــــه های انار
زنــــــــــــدگی مـرا بی نظـــــــم
چیــــده باشد ...

مقاله مربوط به این موضوع
منبع این مطلبی که گذاشتید از کجاست؟!!!
(26 فروردین 1391 12:06 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ]منبع این مطلبی که گذاشتید از کجاست؟!!!
یکی از اعضای فروم سایت باشگاه مهندسان ایران برام فرستاده بود
(26 فروردین 1391 12:13 ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط: [ -> ]یکی از اعضای فروم سایت باشگاه مهندسان ایران برام فرستاده بود
برای چنین مطالبی حتما باید منبع معتبر وجود داشته باشه وگرنه هر کسی می تونه روزی صدتا از این نوع مطالب از خودش دربیاره
(26 فروردین 1391 06:13 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 فروردین 1391 12:13 ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط: [ -> ]یکی از اعضای فروم سایت باشگاه مهندسان ایران برام فرستاده بود
برای چنین مطالبی حتما باید منبع معتبر وجود داشته باشه وگرنه هر کسی می تونه روزی صدتا از این نوع مطالب از خودش دربیاره
منطق شما کاملا درسته.
حالا شما امر کردی رفتم چند تا منبع دیگه رو پیدا کردم به قول معروف روایت متواتره .زیاد بود همین چند تا رو گذاشتم بیشترشون هم سایت های قرآنی بودن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(26 فروردین 1391 06:13 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ]برای چنین مطالبی حتما باید منبع معتبر وجود داشته باشه وگرنه هر کسی می تونه روزی صدتا از این نوع مطالب از خودش دربیاره

روحیه خیلی خوبیه Smile
سلام
ممنون از مطلب و منابعی که گذاشتید .اما یه سوال دارم اونم این که از کجا می شه به اصل مطلب رسید منظورم نوشته های پژوهش های ژاپنی است یا مدرکی که قابل رد نباشه. قبول کنید اگر این در بحث با کسانی که اعتقاد به قرآن ندارند گفته شود سریعا می گن عربستان یک کشور مسلمان و اینو از خودشون در آوردند .آیا ممکن به منبعی دست پیدا کرد که رد آن ممکن نباشه ؟
(26 فروردین 1391 06:56 ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط: [ -> ]

شما زحمت خودت رو کشیدی اما هیچ کدوم از اینا منبع معتبر نیست.صرفا یه سری وبلاگ و سایت هستن که اونها هم هیچ منبعی رو ذکر نکردن.یعنی احتمالا تو یه دایره بسته هی به همدیگه به عنوان منبع لینک میدن.
(26 فروردین 1391 09:07 ب.ظ)farnoosh نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
ممنون از مطلب و منابعی که گذاشتید .اما یه سوال دارم اونم این که از کجا می شه به اصل مطلب رسید منظورم نوشته های پژوهش های ژاپنی است یا مدرکی که قابل رد نباشه. قبول کنید اگر این در بحث با کسانی که اعتقاد به قرآن ندارند گفته شود سریعا می گن عربستان یک کشور مسلمان و اینو از خودشون در آوردند .آیا ممکن به منبعی دست پیدا کرد که رد آن ممکن نباشه ؟

البته فقط نیاز به تحقیق داره .
قبلا هم یه دانشمند ژاپنی در مورد آب تحقیق کرده بود اثر کلمه بسم الله روی آب رو بررسی کرده بود مستند معروفی بود من کامل دیدم این پاورپوینت همون تحقیق است که تو ایران بهش میگن " شهادت آب  "
حتما دانلود کنید و ببینید واقعا آدم رو به فکر می بره .

لینک دانلود

آدرساین خبر در سایت شیعه نیوز :
یک تیم تحقیقات ژاپنی هنگام تحقیقات علمی خود درباره ماده ای در مغز انسان به علت آیه های قرآن کریم به دین مبین اسلام گرویدند.
دکتر طه ابراهیم خلیفه، استاد داروهای گیاهی و پزشکی دانشگاه الازهر و رییس سابق این دانشگاه گفت: یک تیم از علمای ژاپنی اقدام به تحقیق درباره ماده "میثالوثیونیدز" که بیشترین تأثیر را در از بین بردن عوارض پیری دارد، کردند.
دکتر ابراهیم خلیفه افزود: این تیم طی تحقیقاتی دریافتند این ماده تنها در انجیر و زیتون وجود دارد و سپس این ماده را از انجیر و زیتون استخراج کردند.
استاد داروهای گیاهی خاطرنشان کرد: این تیم ژاپنی همچنین تحقیقاتی در قرآن کریم کردند و دریافتند که نام تین (انجیر) یک بار در قرآن آمده و اما نام زیتون به طور صریح شش بار و یک بار نیز به صورت ضمنی در آیه ۲۰ سوره مومنون آمده است.
دکتر طه ابراهیم خلیفه، تمامی اطلاعات جمع آوری شده در قرآن را برای تیم تحقیق ژاپنی فرستاد و در کنار این اطلاعات یادداشت کرد که تمامی این اطلاعات ۱۴۲۸ سال پیش در قرآن آمده است.
این اقدام دکتر خلیفه پس از اطلاع نسبت به مطالب قرآن کریم درباره ماده میثالوثیونیدز بود.
این ماده را مغز انسان و حیوان به میزان کم ترشح می کند و همراه آن ماده پروتئینی گوگرد نیز وجود دارد که ادغام روی، آهن و فسفر را در مغز امکان پذیر می کند و این ماده واقعا برای زندگی انسان مهم است و باعث کاهش کلسترول، تقویت قلب و کنترل تنفس می شود.
ترشح این ماده در مغز انسان به تدریج از سن ۱۵ سالگی آغاز می شود، ولی ترشح آن در فاصله ۳۵ تا ۶۰ سالگی کاهش می یابد.
(26 فروردین 1391 10:06 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 فروردین 1391 06:56 ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط: [ -> ]

شما زحمت خودت رو کشیدی اما هیچ کدوم از اینا منبع معتبر نیست.صرفا یه سری وبلاگ و سایت هستن که اونها هم هیچ منبعی رو ذکر نکردن.یعنی احتمالا تو یه دایره بسته هی به همدیگه به عنوان منبع لینک میدن.
منبع انگلیسی هم پیدا کردم .
در مورد تبادل لینک این سایت ها غیر ممکنه چون کافیه همین موضوع رو سرچ کنی ببینی چه تعداد سایت این موضوع رو پوشش دادن
منبع این سایت در ایران به نظر میرسه سایت " شیعه نیوز " و " شبستان " باشه.
اینم منابع انگلیسی : (واقعا زیاد بودن همینا رو گذاشتم)

اینم مقاله در این زمینه :
ضمن احترام خدمت شما دوست عزیزم ، تمامی سایت هایی که قرار دادید توسط مسلمانان (دانشگاه الازهر و ...) و همچنین مقاله نیز توسط وب سایتی مسلمان نگاشته شده بود.

ضمن احترام به شما ، لطفا اگر مقاله اصلی که در ژورنالی معتبر به چاپ رسیده (توسط همان محققان ژاپنی) را قرار دهید.

البته قصد رد این مقاله را ندارم ، حتی اگر وجود داشته باشد در قبال معجزات فراوانی که هر مسلمان می تواند آن را در این کتاب آسمانی ببیند چیزی نیست ، ولی کنجکاو شدم!
درود بر شما

ببین محققان ژاپنی در مورد اون ماده تحقیق کردند و به اون دو نعمت خدا رسیدن(وَالتِّینِ وَالزَّیْتُونِ ) و نسبت ترکیب این دو رو پیدا کردند تا اینجا مربوط به محققان ژاپنی میشه که متن اون مقاله رو سرچ می کنم ( زبانم ضعیفه شاید کمی طول بکشه) اما اینکه این تحقیق چه ارتباطی با قرآن داره ،این موضوع رو از اساتید دانشگاه الازهر مصر تحقیق کرده و نوشته که مقاله رو قرار دادم اگه خواستید بازم مقاله دارم قرار بدم .این موضوع هم بازتاب زیادی در سایت ها داشته قاعدتا هم باید این موضوع باید از طریق دانشگاه الازهر و رسانه های مسلمان بازتاب داده بشه .

حالا یک نکته این بنده خدا قبلا رییس دانشگاه الازهر مصر بوده و قاعدتا بدلیل بازتاب وسیع این موضوع از طریق رسانه ها حتما مقاله ای از طرف این گروه ژاپنی موجود هست که این امر تا این حد بازتاب داشته ،حالا چشم سرچ می کنم پیدا کنم قرار میدم

البته همون طور شما فرمودید اعجاز های از قرآن دیده شده که این موضوع واقعا چیزی نیست . البته منم فکر نمی کردم اینقدر مورد توجه قرار بگیره .

از دقت و توجه بالای شما و دوست دیگمون تشکر می کنم .

سربلند و پیروز باشیدSmile
دیدن این جسد،یکی دیگر از معجزات قرآن اثبات شد !

جسد فرعون به مکانی با شرایط خاص در مرکز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین جراحان و کالبد شکافان فرانسه، آزمایشات خود را بر روی این جسد و کشف اسرار متعلق به آن شروع کنند.
رئیس این گروه تحقیق و ترمیم حسد یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه به نام پروفسور موریس بوکای بود، او بر خلاف سایرین که قصد ترمیم جسد داشتند، در صدد کشف راز و چگونگی مرگ این فرعون بود.

تحقیقات پروفسور بوکای همچنان ادامه داشت تا اینکه در ساعات پایانی شب نتایج نهایی ظاهر شد بقایای نمکی که پس از ساعت ها تحقیق بر جسد فرعون کشف شد دال بر این بود که او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد، آن را مومیایی کرده اند. اما مسئله غریب و آنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده بود این مسئله بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد، باقی مانده در حالی که این جسد از دریا بیرون کشیده شده است

حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد وقتی دید نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مورد غرق شدن فرعون است و از خود سئوال می کرد که چگونه این امر ممکن است با توجه به اینکه این مومیایی در سال ۱۸۹۸ میلادی و تقریبا در حدود ۲۰۰ سال قبل کشف شده است،در حالی که قرآن مسلمانان قبل از ۱۴۰۰ سال پیدا شده است؟!

لذا بعد از اتمام کار به کشورهای اسلامی سفر کرد و به تحقیق پرداخت تا بالاخرة آیه ۹۲ سوره یونس را برایش خواندند.به این صورت بود که به دین مبین اسلام مشرف شد.

حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد وقتی دید نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مورد غرق شدن فرعون است و از خود سئوال می کرد که چگونه این امر ممکن است با توجه به اینکه این مومیایی در سال ۱۸۹۸ میلادی و تقریبا در حدود ۲۰۰ سال قبل کشف شده است،در حالی که قرآن مسلمانان قبل از ۱۴۰۰ سال پیدا شده است؟!

لذا بعد از اتمام کار به کشورهای اسلامی سفر کرد و به تحقیق پرداخت تا بالاخرة آیه ۹۲ سوره یونس را برایش خواندند.به این صورت بود که به دین مبین اسلام مشرف شد.

سلام دوستان مانشتی

اولا برام مشکلی پیش اومده تا مدتی از ارسالهای من خدا رو شکر خبری نیست .این آخرین ارسال تا حل مشکل منه .

دوستانی که با مطالب من قانع نمیشند بحث رو ادامه ندن ممنون میشم چون نیستم جواب بدم شرمنده .

در مورد نقد این موضوع جا داره از دوستان مانشتی ام mfXpert و Manix و Aurora تشکر کنم .

نتیجه اخلاقی این موضوع واسه من این بود اول منابع بعد مطلب ،ممنون از این دوستان .

یه بحثی در علوم دینی واسه اثبات حقانیت یک حدیث ،اینه که اگر این حدیث به صورت متواتر آورده شده باشه حدیث رو معتبر میکنه تعداد این احادیث کم نیست .

استدلال من هم این بود در مورد سایت های کشور های عربی بسیار زیاد بود یکیش هم دانشگاه الازهر مصر در مورد سایت های داخلی هم خبر گزاری های رسمس کشور مثل شیعه نیوز و ...و در مورد روزنامه های رسمی کشور مثل کیهان
" روزنامه کیهان > شماره ۱۹۲۴۸ > صفحه ۱۵ "در سایت magiran.com پیدا میشه .اما در مورد سایت رسمی کشور هم این سایت مربوط به مقام معظم رهبری این مطلب رو پوشش داده .

و همچنین در سایت
که نخستین و بزرگترین خبرگزاری تخصصی قرآن‌کریم در جهان اسلام با عنوان خبرگزاری قرآنی ایران محسوب میشه(و چندین خبرگزاری قرانی معتبر دیگه) می توان اشاره کرد این هم لینکش

خلاصه من این اطمینان رو دارم که این مطلب رو قرار دادم و تایید می کنم . (البته هر کس نظر خودش رو داره)

در مورد اسامی گروه ژاپنی اولا کمی زبانم ضعیفه امیدوارم تحقیقاتم درست باشه .

Nadhem Mtimet , Kiyokazu Ujiie, Kenichi Kashiwagi , Lokman Zaibet , Masakazu Nagaki
البته جواب من بیشتر جنبه شفاف سازی دارد و خطابش به شما در واقع خطاب به عام دارد.

من یاد یه خاطره 15 سال قبل افتادم ، یه زمان در شهر شایعه شده بود که دختری به دلیل مسائلی نسبت به قرآن هتک حرمت کرده و تبدیل به یک حیوان شده و آن را آورده اند باغ فین برای بازدید و مثلا عبرت سایرین!!

خلاصه ما در همون سن خانواده رو جمع کردیم و رفتیم به سمت باغ فین و چشم شما روز بد نبیند قیامتی بود دم درب ورودی..با هر شراطی که بود خودمون رو رسوندیم به نگهبانی و گفتیم چنین چیزی هست یا نه؟

نگهبان خندید و گفت همه این ملتی که می بینی پشت سر شما هستند با همین داستان سر کار رفته اند ، شما هم یکیشون!

کلا ملت ما به دنبال داستان و افسانه هستند ، یکبار به دنبال عکس امامند در ماه ، بار دیگر حضرت عباس را در دیوار می بینند و هزار خرافه دیگر.. حق بدهید تا چشممان ترسیده باشد.

اما جدا از اعتبار سازی هایی که به سایت ها و افراد مختلف می دهید (و روزنامه مذکور!!) ، در کشور ما باب شده معارف دینی و تدبر و علم آموزی و نشرش محدود شود به یک قالب بسته بنام حوزه که در آن بیشتر فقه تدریس می شود.

فقهی که تنها 4 درصد از قرآن را شامل می شود ، و فقه بیشترین اصالت خود را از روایت هایی که فرمودید کسب کرده است.

فقه جزئی از دین هست اما کل آن نیست ، لذا به صورت کلی نسبت به کسانی که تنها در مورد مقررات (احکام حقوقی دین) تحصیل کرده اند ، اعتماد نکنید.

من به دلیل علاقه شخصی بیشتر مطالعاتم حوزه دینی است تا کامپیوتر ، هر چند در هر دو بی سوادم .

دلیل اینکه عده زیادی از تحصیل کردگان ما میترسند وارد مباحث دینی شوند را نمی دانم؟ شاید می ترسند تکفیر شوند و یا شاید شیطان در آنان حلول کند...؟!

سالگرد دکتر یدالله سحابی را گذرانیدم ایشان بعنوان پدر علم زمین شناسی ایران مطرح است ولی در کنار آن پژوهش های قرآنی وی ، و علی الخصوص بحث خلقت انسان که حتی علامه طباطبایی در تفسیر المیزان از آن بهره جست و یا مهندس بازرگان که در ترمودینامیک تحصیلات داشتند بحث های قرآن پژوهی وی واقعا زیبا و سازنده هستند، نمونه هایی هستند از کسانی که شجاعانه وارد مباحث دینی شدند و به اصطلاح نوگرایان دینی قلمداد شدند.

متاسفانه افراد زیادی را شامل نمی شوند ، اینان هیچ تحصیل حوزوی نداشته اند اما به فراخور دانش ، وارد مباحث دینی شده اند و در هردو زمینه صاحب نظر بوده اند. نه اینکه کسانی که تحصیلات حوزوی دارند تنها در فقه مانده اند ، اما به جرات می توان گفت تعداد این افراد در حال حاضر از تعداد انگشتان دو دست بیشتر نمیشوند...

القصه ؛ مولا علی فرمود: خدا را! خدا را! در توجه به قرآن. نکند دیگران در عمل به آن از شما پیشی بگیرند...

بحث در این موارد زیاد است ، اما کو گوش شنوا و کو آرامشی برای گفتن؟ اینکه تعداد زیتون و انجیر چندتا باید باشد واقعا فرع ماجراست.. پیدا کنید اصل داستان را!!
سلام خدمت دوستان گرامی. و تشکر از آوردن این مطلب

با اجازه بنده فقط جهت باز کردن موضوع نظرمو بیان میکنم و دنبال ابطال موضوع نیستم

نکته اول : پژوهش آورده شده کاملا صحیح و قطعا زیتون و انجیر دارای خواص خاصی هستند. کسی منکر این مطلب نیست.
ولی ما در کره خاکی میوه ها و سبزیجات و ... فراوانی داریم که دارای خواص فوق العاده ای هستند مثل سیر و لیمو ترش و ...
و اگه بنا به قسم خوردن بود که تمام قرآن باید میشد قسم خوردن به این نعمت ها چون واقعا کم نیستن.

نکته دوم : تعداد آورده شده نام زیتون و انجیر در قرآن را شما کی شمارش کردید؟ برای مشاهده تعداد آورده شده نام زیتون و انجیر در قرآن، از نرم افزار قرآنی در بالای وبسایت پارس قرآن استفاده بفرمایید.
با این لینک

مشاهده میکنید که انجیر یک بار و زیتون شش بار آمده.

با تشکر
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع