تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال كنكور مهندسي فناوري اطلاعات سال ۸۷ (محاسبات)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
(31 خرداد 1391 12:32 ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط: [ -> ]متوجه شدم. ولی اینطور که نمیشه یه گزینه رو رد کرد!
این گزینه برای شرط سوال صادق هست...
نمیدونم میتونم منظورم رو برسونم یا نه؟
متوجه شدمWink
ولی فکر می کنم که باید فقط یک حالت نتیجه بده. مثل مدار مقایسه کننده.
(31 خرداد 1391 12:32 ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط: [ -> ]متوجه شدم. ولی اینطور که نمیشه یه گزینه رو رد کرد!
این گزینه برای شرط سوال صادق هست...
نمیدونم میتونم منظورم رو برسونم یا نه؟

خب حق با شماست صورت مسئله تنها حالت A<B رو میخواد و من فکر کردم مقایسه دوعدد رو مد نظر داره نه صرفا A<B Smile

با این تعابیر اینجوری بیان می کنم که بنا به صورت مسئله A<B میباشد و اما در مورد عملگرها که میتوانیم فرض کنیم!Smile
دو تا فرض می کنیم چون نوع عملگر مشخص نیست !! ابتدا فرض میکنیم که این عملگر , عملگر xnor است لذا گزینه یک گفته برای اعداد با علامت در صورتی A < B است که داشته باشیم [tex]S Xnor V Xnor Z = 1[/tex] اما همانطور که میدانیم در سیستم مکمل دو بعد از تفریق (A+B'+1) در صورتی که A<B باشد داریم S xor V =1 , Z=0 که xnor اینها صفر میشود و لذا با شرط داده شده جور در نمی اید .

و اما فرض دوم : فرض میکنیم عملگر داده شده عملگر Xor باشد در این حالت هم بنا به صورت مسئله گفته اگر دو عدد بدون علامت باشند در صورتی A<B میباشد که داشته باشیم : [tex]C Xor Z = 1[/tex]
ما میدوانیم که در سیستم بدون علامت اگر A<B باشد انگاه با تفاضل دو عدد A-B خواهیم داشت : c=0 , z=0 . لذا با شرط داده شده در مورد اعداد بدون علامت سازگار نیست 0Xor0 =0
بنابراین این گزینه شروط لازم را برای A<B را با در نظر گرفتن هر فرضی در مورد نوع عملگر ارضاء نمیکند.
(31 خرداد 1391 01:00 ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط: [ -> ]ما میدوانیم که در سیستم بدون علامت اگر A<B باشد انگاه با تفاضل دو عدد A-B خواهیم داشت : c=0 , z=0 .

درست نیست
به صفحه اول کتاب پوران مراجعه کنین... در این حالت C = 1 خواهد بود.
(31 خرداد 1391 04:13 ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط: [ -> ]
(31 خرداد 1391 01:00 ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط: [ -> ]ما میدوانیم که در سیستم بدون علامت اگر A<B باشد انگاه با تفاضل دو عدد A-B خواهیم داشت : c=0 , z=0 .

درست نیست
ببنید عمل تفریق در سیستم بدون علامت با تبدیل ان به جمع صورت میگیرد یعنی A-B به صورت A+B'+1 محاسبه میشود که در اینحالت اگر A<B باشد C=0 خواهد بود و کری نخواهیم داشت . با مثال کاملا این موضوع مشخصه و میتونید با یک مثال به این موضوع پی ببرین.
در صفحه اول پوران (سطور ابتدایی صفحه یک )عمل تفریق را مستقیما محاسبه کرده و این در حالی است که در عمل برای عمل تفریق از تبدیل ان به جمع استفاده می شود و کتاب پوران هم دقیقا به این موضوع اشاره کرده دو خط اخر صفحه یک که بدان اشاره کردین Smile
(31 خرداد 1391 09:18 ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط: [ -> ]
(31 خرداد 1391 04:13 ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط: [ -> ]

درست نیست
ببنید عمل تفریق در سیستم بدون علامت با تبدیل ان به جمع صورت میگیرد یعنی A-B به صورت A+B'+1 محاسبه میشود که در اینحالت اگر A<B باشد C=0 خواهد بود و کری نخواهیم داشت . با مثال کاملا این موضوع مشخصه و میتونید با یک مثال به این موضوع پی ببرین.
در صفحه اول پوران (سطور ابتدایی صفحه یک )عمل تفریق را مستقیما محاسبه کرده و این در حالی است که در عمل برای عمل تفریق از تبدیل ان به جمع استفاده می شود و کتاب پوران هم دقیقا به این موضوع اشاره کرده دو خط اخر صفحه یک که بدان اشاره کردین Smile

درسته
ولی تو این تست ظاهرا بصورت پیش فرض عمل تفریق رو بدون تبدیل به جمع انجام داده (با توجه به پاسخ تشریحی کتاب های مختلف عرض میکنم خدمتتون)
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع