تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مصاحبه با رتبه 23 نرم افزار - 43هوش رشته مهندسی کامپیوتر(_MAjid_)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
ضمن پوزش فراوان از آقای امین زاده و همه دوستان مانشتی بخاطر اینکه این مصاحبه چند روزی از انجمن حذف شده بود مجددا" اونرا برای استفاده دوستان عزیز قرار دادم.
بنام خدا
موفقیت شما را مجددا"در آزمون کارشناسی ارشد،تبریک میگم.بسیاری از داوطلبین شرکت کننده در این ازمون مایلند راه و روش شما را برای غلبه بر سد کنکور بدانند.پاسخهای شما در سالهای آینده برای بسیاری از داوطلبان مفید و مورد استفاده خواهد بود.
از اینکه لطف میکنید و سوالات مصاحبه را ،که سوالات جمع قابل توجهی از دوستان شما در مانشت هست جواب میدین بسیار ممنونم.

مانشت ۱: اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
مجید امین زاده-متولد ۶۹- -رتبه ۲۳ نرم افزار و ۴۳ هوش(شهرشون را نگفتند)

مانشت۲: در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
مهندسی نرم افزار دانشگاه علوم وفنون-ترم آخر هتسم(ورودی ۸۷)

مانشت۳: با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
کاملا با شناخت بود و خیلی به این رشته علاقه داشتم.برام رشته مهمتر از دانشگاه بود.

مانشت۴: کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
علوم و فنون مازندران

مانشت ۵:در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
معدلمم ۱۷/۰۲،البته این ترم هم مونده که هنوز حساب امتحانش مونده Wink
چون به رشته علاقمند بودم مشکله خاصی با درسا نداشتمو راحت بودم.بخاطره معدلم هیچوقت درس نخوندم.

مانشت ۶:از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
از قبل دانشگاه،بعد قبولی توی دانشگاه کاملا پیگیر بودم.از ترم دو هم برنامه ریزی کرده بودم تا ترم ۷ مرخصی بگیرمو برای ارشد بخونم.

مانشت ۷: آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
ازاول قصدم کامپیوتر و هوش بود(سرجلسه دیدم نرم افزار هم سوالاش راحته زدم و بهتر از هوش شد)

مانشت۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید. آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.
زبان ۲۴/۴۴
ریاضی ۵۰
مشترک ۴۸/۷۲
تخصصی هوش ۲۵
تخصصی نرم ۳۷/۷۸
ترم ۵ هم امتحان داده بودم و رتبم شده بود ۲۵۰۰

مانشت۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
بنظرم تو هردانشگاه باشید میتونید تو ارشد موفق باشید و اصلا ربطی به دانشگاه نداره،درسته شاید سطح دانشگاه متفاوت باشه و این باعث بشه که میزان تلاش متفاوت بشه و یکی که تو دانشگاه ضعیفتر بوده باید بیشتر بخونه.

مانشت۱۰ : از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
دقیقا از ۲۸ مرداد شروع کردم.البته قصد داشتم زودتر شروع کنم که ترم تابستون مشکلات دیگه اجازه نداد.مشکلات که زیاد پیش میومد ولی چیزی که کلا برناممو خراب کنه نه.

مانشت۱۱ : برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
عوض میکردم.هم ساعتاشو هم درسارو هم نحوه خوندنم،البته ساعت خوندن که مثلا یک ساعتع بخونم دوساعته یا اینکه صبح چقد بخونم بعدازظهر چقد بعد چند وقت به یک نقطه متعادلی رسیدم ولی بقیه رو عوض میکردم.و پیشنهادم میکنم که اینکارو انجام بدید تا به نقطخ قابل قبولی برای خودتو برسونید.

مانشت۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
خیلی توجه نمیکردم همه رو میخوندم.البته بعضی درسارو که کمتر بلد بودم بیشتر میخوندم،همین.

مانشت۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
بله دقیقا.اون درسایی که کمتر بلد بودم یا حجم درسش بیشتر دادشتو تو برنامه ریزی سعی میکردن بیشتر بهشون توجه کنم.البته،برنامه ریزی من جوری بود که هرروز تمام درسارو توش بود.مثلا ریاضی مهندسی هم حجمش زیاد بود هم اینکه ضعف داشتم توش بیشتر از بقیه میخوندم.

مانشت۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
از قبل همچیو آماده کرده بودم.اینکه چی بخونم و..البته تو طول خوندن بعضی منابع رو اضافه کردم.مثلا هوش،محاسبات(دوهفته آخر کتاب پورانو گرفتم و خیلی برام مفید بود،خیلی)،گسسته و...بعضی درسام نه،منبعی اضافه نکردم چون دیدم کامله یا انیکه دیگه نمیرسم چیزه دیگه ای بخونم،مثلا ریاضی و آمار حجمش زیاد بود و دیگه نمیشد منبع دیگه ای داشت(پارسه داشتم).

مانشت۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.
از ویس و فیلم استفاده نکردم.منابعم هم :
ساختمان گسسته : پوران پژوهش-برای مرجع هم قلی زاده،کتابه نسبتا خوبیه واسه شروع.اوایل کتاب پارسه رو هم میخونم و پورانو نداشتم بعدش دیدم اصلا مثلالی نداره و خیلی گنگه رفتم پورانوهم گرفتم
ساختمان داده: پوران پژوهش- کتاب پارسه هم بود.یه جزوه بود که از یکی از دوستان گرفتم
طراحی الگوریتم: کتاب پارسه-جزوه پارسه هم داشتم،جزوه ای که ماله کلاسهای الگوریتم پارسه بود که خیلی بهم کمک کرد.برای مرجع هم نیپولیتان خوندم که خیلی خوب بود
هوش مصنوعی: کتاب راسل-پارسه(خوب ولی پر از اشکالات تایپیو...).آخراهم کتاب پورانو گرفتم که خوب بودو کمک کرد.یعنی ای کاش ازاول اینو گرفته بودم.البته،باید بگم همه این کتابا ترجمه راسلن،اگه راسلو خوب بفهمید برای تست هر کتابی خوبه،فکر نکنم فرقه خاصی داشته باشن
سیستم عامل: کتابه پارسه کامله،منم همونو خوندم،درسشو کامل بلد بودم و مشکلی نداشتم.هرچند این یکی دوسال مخصوصا امسال واقعا سوالای عجیب و خارج از عرف دادن(امسال من اصلا سیستم نزدم بسکه سوالاش طولانی بود)ولی میشه روش حساب کرد،درسه ساده ایه
آمارواحتمال: کتاب پارسه.
ریاضی مهندسی: کتاب پارسه
محاسبات عددی: کتاب پارسه،کتابه خیلی خوبیه.مرجع هم بابلییان خوندم.آخراهم کتاب پورانو گرفتم برای تست که خیلی خیلی بهم کمک کرد.
نظریه زبان: پیترلینز – پارسه،مقسمی.مشکل خاصی توش نداشتم ولی حتما مرجع،پیتر لینزو بخونید
مدار منطقی: بلدو بودم،خیلیم بلد بودم،فقط پورانو خوندم،چندتا فصلی که نکته دار بود.
معماری کامپیوتر: پوران پژوهش
مدار الکتریکی: پارسه.کتابه خوبیه ولی یذره برقی میگه،باید پایت خوب باشه.پورانم گرفتم ولی بازم سخت بود برام

مانشت۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
هوش،الگوریتم،سیستم عامل،نظریه

مانشت۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
اکثر درسارو ازروی کتاب میخونم و میرفتم امتحان میدادم،کم پیش میومد درسای کنکوری رو از روی جزوه بخونم

مانشت۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟
قصد خوندن داشتم ولی زیاد نخوندم.پایمم قوی بود ولی ۴سال بود که تمامش کرده بودم و خیلی چیزا یادم رفته بود.

مانشت۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
بنظرم حذف کردنش بشدت اشتباست،خیلی سادست،خیلی راحت میشه زد.مخصوصا آمار و ریاضی مهندسی.

مانشت۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید..
اوایل روزی ۸ ۹ساعت برنامه ریزی کرده بودم ولی خوب عملا کمتر از این میتونستم بخونم.کم کم تا ۱۲ساعت هم رسید.البته تو برنامه ریزی ۱۲ساعت بود ولی این به این معنی نیست که من ۱۲ ساعت میخوندم،شاید روزی بود که بیشترم میخوندم ولی اکثرا کمتر از این میشد ولی میانگین روزی ۹ ۱۰ ساعت می خوندم،مخصوصا آخرا.پیشنهاد میکنم اصلا اوایل به خودتون فشار نیارید چون آخرا خیلی خسته میشید.اوایل ۲ساعته با نیم ساعت استراحت برنامه ریزی میکردم،بعدا اینجوری تغییر دادم که ۲تا یک ساعت دوتا درسو میخوندم بعدش یه ربع استراحت میکردم بعد بازم ۲تا درس تو دوساعت هر درس یک ساعت.بعد کردمش ۳تا یک ساعت یه ربع استراحت.البته از بعضی درسارو یک ساعتو نیم میخوندم(ریاضی مهندسی و مدار الکتریکی).صبح از ساعت ۸ شروع میکردم تا یک(تو برنامه ریزی)صبحو بدون استراحت ادامه میدادم،یعنی ۵ساعت.بعدازظهر از ۲شروع میکردم تا ۵بعد یه ربع استراحت بعد یک ساعت میخوندم بعدش نیم ساعت ۴۵دقیقه استراحت میکردم بعدش تا شام میخوندم و بعدشام یه ربع استراحت میکردم و دوباره تا ۱۱ادامه میدادم.۱۱به بعد تو برنامه ریزیم زبان بود ولی اصولا یا نمیخوندم یا اونایی که عقب بودم میخوندم.البته بسته به حالم ممکن بود همچیو عوض کنمو برنامه رو اصلا نگاهم نکنم.یه کاری که خیلی به نظر خودم به خودم کمک کرد این بود که هرروز همه درسارو میخوندم(تو برنامه ریزی)این قضیه باعث میشد که هرروز بتونم مطالبو تکرار کنم.

مانشت۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
تنها.نمیتونم بکم کدوم بهترهمن تنها راحتتر بودم.

مانشت۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
هم حجمی بود هم معیار اینکه این مطلبو فهمیدم یا نه.کنکور آزمایشی هم معیار بود ولی نه خیلی.بیشتر سعی میکردم بفهمم.اوایل حجمی چیش میرفتم تا بتونم قبل از شروع آزمونا ۲دوری کتابارو خونده باشم.

مانشت۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
درسیو که بلد بودم میذاشتم کنار و اونی که عقب بودمو میخوندم.سیستم عامل و بخصوص منطقی همیشه فدایی بودن.البته،نظریه آلترناتیو سیستم عامل بود.

مانشت۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
از اول روس هوش تمرکز داشتم،هرجند قبل شروع کردم میخواستم درسای نرم افزارم بخونم

مانشت۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
خسته یا اینکه احساس یاس کنه آدم که مسلما پیش میاد در طول ۶ماه.ولی با کمک دوستان تونستن دوباره خیلی زود ادامه بدم.

مانشت۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
نه نرفتم.تو درسی پایه ای مشکل نداشتم.

مانشت۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
امتحانات پارسه رو شرکت کردم.شرکت کردنم به این دلیل نبود که تاثیر زیادی میذاره بلکه فقط برای درست برنامه ریزی کردن و محک زدن خودم بود.تمام امتحاناتشو شرکت کردم.چیزه بدی نیست،اگه ازنظر مالی کسی مشکلی نداره شرکت کنه بد نیست،بهتر از خونه نشستنو خوندنه،به آدم ضعفاشو میگه

مانشت۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
آخرا همه درسارو دوره میکردم و نکاتی که تو طول خوندنم توی کتاب نوشته بودمو میخوندم.جمع بندی خاصی نداشتم،فقط خلاصه میخوندم تا مرور بشه برام.

مانشت۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
من فکر میکنم ۹۰% آماده بودم،این ده درصد بخاطره مدارالکتریکی بود.هرچند سرجلسه استرس اجازه استفاده از تمام آمادگیتونو نمیده ولی خوبه آدم آماده آماده باشه.

مانشت۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
چرا،پیشه خودم یه حداقلهای برای درسا درنظر داشتم.فکر بدی نیست این کارو انجام بدید ولی اگه اون کف نشد دیگه نباید ناامید بشید،باید حواستون به این نکته باشه

مانشت۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
انقد استرس داشتم میانگین ۱۰۰ تا ۶۰۰و ۶۵۰ بدست آوردم،فکر میکنم همین کافی باشه تا نشون بده چه حالی داشتم سره جلسه!

مانشت۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
اول مشترکو شروع کردم بعد رفتم ریاضی بعد رفتم زبان بعد دوباره شروع کردم مشترکو ریاضی هرچی که لازم بودو زدم.البته بازم وقت کم آوردم.

مانشت۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
اگه دیده بودم خیلی خوشحال میشدم ولی اگه نه سعی میکردم حلش کنم.

مانشت۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
کم اآوردم،مخصوصا اینکه میتونستم حداقل ۴تا دیگه ریاضی بزنم،زبانو فقط یدور دیدمو زدم،اصلا کار به دوره دوم نکشید!برای تخصصی وقت کم نیاوردم.

مانشت۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
تقریبا همونی شد که حساب کردم.خیلی فرق نکرد.حس میکنم حذف یسری سوالا باعث شد بالاتر بره.رتبه هوشو بین ۴۰ تا ۸۰ حدس میزدم که شد.روی نرم افزارم اصلا فکری نمیکردم،چون مهم نبود.

مانشت۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
بیشتر تاثیر برای پایه خوب و برنامه ریزی بود.بقیه هم به نسبت تاثیرشونو میذارن.مخصوصا شرایط سرجلسه که آدم بتونه استرسشو کنترل کنه.

مانشت۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
شخصیه ولی کلا به کارای تحقیقاتی علاقه دارم.

مانشت۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
روزای سختیو گذروندم که فقط با لطف خدا میشد چنین کاری کرد.

مانشت۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
مسلما.خانواده در راس و دوستان در ادامه کار.

مانشت۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
مدار الکتریکی.ای کاش کنار نمیگذاشتمش آخرا.در طول خوندمم خوب نبود روش خوندنم

مانشت۴۱ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
اگه ۱۰۰% هم آماده باشن استرس آمادگیشونو نصف میکنه،اگه ۷۰% هم آماده باشن شرایط امتحان شاید فقط ۱۰% تاثیر بذاره،پس میشه گفت اونی که استرسشو کنترل میکنه بهتر عمل میکنه.پس حتما استرستونو کنترل کنترل کنید،خیلی مهمه

مانشت۴۲: چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟
جوری انتخاب میکنم که آینده ام برای رفتن به خارج ازکشور باز باشه،ولی این به این معنی نیست که میخوام برم خارج از کشور،ولی اگه الان راهمو باز نگه دارم هروقت اراده کنم میتونم.هوش شریف،تهران و امیرکبیر ۳تا انتخاب اولمه.بقیه هم از دانشگاههای تهرانه.فکر میکنم تهران یا امیرکبیر قبول بشم(ظرفیت خیلی کم شده و با ۴۳///)

مانشت۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟
چیره خاصی بنظرم نمیاد بجز هدف از شرکت.آدم باید هدف داشته باشه،هدف داشته باشی میزان هزینه ای که حاضری بابتش بکنی هم معلوم میشه و تلاشتو بهمون اندازه میکنی و به اندازه تلاشت نتیجه میگیری.

مانشت۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
خیلی بهم کمک کرد.از وقتی این انجمنو پیدا کردم خیلی کارم جلو افتاد،تو نت خیلی دنبال کارنامه و منابع و... بودم ولی همیشه چیزای تکراری کپی پیستی پیدا میکردم.ولی اینجا کلی تجربه بود که خیلی ازشون کمک گرفتم.امیدوارم حالا حالاها سرپا باشه مانشت.

از اینکه با دقت و صبر و حوصله و صرف وقت به سوالات دوستانتون جواب دادین بی نهایت سپاسگزارم . براتون آرزوی موفقیتهای بیشتر در مسیر علم و دانش و در زندگی دارم.
لینک مرجع