تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: راهنمایی فصل سوم مدار منطقی پوران/تکنولوژی ساخت تراشه(چه جوربایدخوند؟)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و خسته نباشید

می خواستم راجع به این قسمت ازتون کمک بخوام این بخش رو چه جوری باید خوند؟ من دیود و ترانزیستور نخوندم و منطق مدارات پایه خانواده مدارات مجتمع رو درک نمی کنم.
اگه دیود و ترازیستور (یعنی درس الکترونیک) نخوندید بیخیالش بشید / این مبحث خودش یه درس 3 واحدی تو رشته سخت افزاره (الکترونیک دیجیتال) که حداقل باید با عملکرد ترانزیستور آشنا باشید
ولی اگه علاقه مند بودید توصیه میکنم اول یه کم تحلیل الکترونیک یاد بگیر بعد این فصلو بخون (چون ممکنه ازش تست بیاد)
(16 تير 1391 07:09 ب.ظ)unique_as14 نوشته شده توسط: [ -> ]اگه دیود و ترازیستور (یعنی درس الکترونیک) نخوندید بیخیالش بشید / این مبحث خودش یه درس ۳ واحدی تو رشته سخت افزاره (الکترونیک دیجیتال) که حداقل باید با عملکرد ترانزیستور آشنا باشید
ولی اگه علاقه مند بودید توصیه میکنم اول یه کم تحلیل الکترونیک یاد بگیر بعد این فصلو بخون (چون ممکنه ازش تست بیاد)

تست هاش در چه حد می تونه باشه؟ یعنی اگر یه دید کلی پیدا کنم می تونم سر در بیارم یا این که باید خیلی وقت بذارم ؟
(16 تير 1391 07:15 ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط: [ -> ]تست هاش در چه حد می تونه باشه؟ یعنی اگر یه دید کلی پیدا کنم می تونم سر در بیارم یا این که باید خیلی وقت بذارم ؟
دوست گرامی بیشتر روی فصلهایی که همیشه سوال میاد تمرکز کن.این مباحث زیادمهم نیستند فقط باید بفهمی چی هستند نه اینکه تحلیلشون کنی.
(16 تير 1391 08:25 ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط: [ -> ]دوست گرامی بیشتر روی فصلهایی که همیشه سوال میاد تمرکز کن.این مباحث زیادمهم نیستند فقط باید بفهمی چی هستند نه اینکه تحلیلشون کنی.
همین تصمیم رو گرفتم اما اگر تحلیل مدار هاشو ندونم و فقط به طور کلی بدونم چی هستند کافیه واقعا؟
سلام
من هم این بخش کتاب پوران را نفهمیدم ولی از روی کتاب مدار منطقی مدرسان شریف خوندم تا حدی فهمیدم (نسخه ای که من داشتم چاپ 84 کاردانی به کارشناسی بود نسخه ارشدش رو ندیدم).
فقط در مورد ترانزیستور این رو بگم که سه پایه دارد به نامهای بیس، کلکتور و امیتر. پایه ای که روش فلش دارد امیتر است و پایه وسط بیس(معمولا) و پایه دیگر کلکتور.
لینک مرجع