تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چند تجربه مفید برای موفقیت داوطلبان کنکور 92
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
سر کنکور لیسانس یه تست فیزیک رو بین دو گزینه شک داشتم زدم درست دراومد :دی اما کلا ریسک بدیه! اونم اینطوری شد ریسک کردم که سره سواله خیلی وقت گذاشته بودم :|
شک بین دوگزینه رو اگر به حساب احتمال و .. بزنیم ممکنه(تاکید میکنم که ممکنه) ما رو از قبولی به مردودی و یا از تهران به شهرستان ببره. اما اگه یه خورده تحلیل کنیم و بعد بزنیم خوبه. مثلا ما براساس اعداد و ارقام متوجه میشویم که جواب باید یه عدد بزرگ باشه و بین دو گزینه که یکیش بزرگ و یکیش عدد کوچکیه شک داریم در این صورت قطعا گزینه عدد بزرگ رو باید بزنیم.
از من به شما نصیحت که سر جلسه حریص نباشد.
موفق باشید
ان شالله ماههای آخر نزدیک کنکور توی بخش تجربیاتم ، یه قسمتی رو برای موضوع شک بین گزینه ها قرار میدم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(12 مرداد 1391 02:09 ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط: [ -> ]شک بین دوگزینه رو اگر به حساب احتمال و .. بزنیم ممکنه(تاکید میکنم که ممکنه) ما رو از قبولی به مردودی و یا از تهران به شهرستان ببره. اما اگه یه خورده تحلیل کنیم و بعد بزنیم خوبه.
اتفاقا، همین تحلیل کردن ما خرابش می کنه!
هرچند استاد طورانی می گفت ما ایرانی ها معمولا حس ششم نداریم و بین دو گزینه ی شک دار اشتباه رو انتخاب می کنیم و می گفت نزنید، استاد حقیقت می گفت، وقتی دو تا گزینه رو حذف کردید و بین دو تای دیگه نمی دونستید کدوم درسته، چشم تون رو ببندید و یکی رو بزنید! انگار که طراح های سوال افراد باهوشی هستند که تستی که نزدیک گزینه ی صحیح هست رو زیرکانه طرح می کنند تا وسوسه برانگیز باشه
کلا این که تست شک دار رو بزنیم یا نزنیم همیشه بین صاحب نظران اختلاف داشته، اما من طرفدار منطقی ام که آقای sd_javadi آورد و احتمالا بزنم (هرچند استاد طورانی خودشون استاد آمار مهندسی هستند!)
(11 مرداد 1391 09:34 ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط: [ -> ]
(11 مرداد 1391 09:14 ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط: [ -> ]
(11 مرداد 1391 01:51 ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط: [ -> ]۲- هیچ موقع ریسک نکنید و تستایی که واقعا" مطمئن نیستید رو نزنید(حتی اگه بین ۲ تا گزینه شک دارید!)،وگرنه به عاقبت من دچار میشید و اون جوابای درستتون هم خراب میشه.(اصلا" سر جلسه حرص و تمع نداشته باشین)

موافق نیستم. اگر واقعاً بین دو تا گزینه شک دارید ، حتما یکی رو بزنید . یه حساب احتمالی ساده مشخص میکنه که اینکار درستیه . من بخش بزرگی از موفقیتمو همین موضوع میدونم ، البته خوش شانسی آوردم که اکثر شک هام درست از آب در اومد. ولی حتی اگه نصف تست هام هم غلط میشد باز هم سودش بیشتر از ضررش بود.
من برعکس شما هر وقت شک بین دو گزینه رو زدم اشتباه شده و همیشه به ضررم شده،پس نمیشه گفت کاملا کار درستی هست.
داداش من که اینقدر گفت اصلا سوالای شک دار رو نزنی ها و من زدم و منفی خوردم !! حرص و تمع داشتم بقول mruosta.
منم دیگه ریسک نمیکنم!! البته میدونم نمیتونم آخه سخته سوال برات اشنا باشه اما بین 2،3 تا گزینه نتونی بزنیش!! اینجوری باید برگه سفید بدی که Big Grin
ممنون از همه ی دوستان،به خاطر نظرات خوبی که اینجا بیان کردن

چند تا مسئله رو باید در نظر بگیریم،توی این رقابت فشرده ی داوطلبان،اگه کسی بخاد از الان به فکر حذف کردن درس باشه خیلی صدمه میخوره

چون حتی یه دونه تست هم واقعا" مهم هست،ولی اگه،ی نفر یه فصلی از ی کتاب رو که در چند سال اخیر زیاد مورد توجه طراحان قرار نگرفته،و

با چندین بار خوندنش هم بهش مسلط نمیشه،میتونه اونو خذف کنه(این مربوط به ماه های آخر میشه،نه الان)

در رابطه با شانسی زدن تست ها هم نظر من اینه که:6 تا تست دیگه چی هست که بخایم با استفاده از بخت و اقبال هم به اونا جواب بدیم،

چون فرض کنید برای یه درسی مثل سیستم عامل که 6 تا سوال طرح میشه،هر سال معمولا" یکی-دوتا تست هم اشتباه طرح میشه!(و حذف

میشه) ،پس میمونه 4 -5 تا تست که اگه 2 تا از این تعداد رو با شک جواب بدید و احتمالا" غلط هم در بیاد،درصدتون میشه -13% (منفی)

(بدترین حالت رو در نظر گرفتیم)،و این یعنی فاجعه!

پس "به نظر من" منطقی تره که از خیر اینجور تستا بگذریم...
راستش شک بین 2 گزینه برای من یکی سازگار نبود...تو هیچ کنکوری...نه سراسری(وقتی تو عربی به شک بین 2 گزینه می رسیدم همیشه غلط می زدم...یا فیزیک...)و نه کنکور کاردانی به کارشناسی که اگه اونایی که با شک زدم درست در میومد الان شهرضا نبودم(نا راضی هم نیستم...)و اما شک بین 2 گزینه برای اونایی که شانس دارن خیلی مفیده...مثل دوستم که 7 تا تست تو کاردانی به کارشناسی شانسی زد و الان تهرانه...خلاصه به شانس خودتونم نگاه کنید..اگه واقعا آدم خوش شانسی هستید حتما اونایی که شک کردید رو بزنید...
"شانس" چیه ؟
سلام بچه ها شاید اینجا جای مناسبی برای این سوال نباشه ولی میخواستم بپرسم من تو ماه رمضان ساعات درس خوندنم خیلی کم شده و واقعا هم خیلی سخته بخوام بیشترش کنم به نظرتون اگه به همین روند ادامه بدم و بعد ماه رمضان دوباره شروع به خوندن اساسی کنم دیر نیست؟Huhممنون میشم از راهنماییتون.

(11 مرداد 1391 01:51 ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط: [ -> ]۲- هیچ موقع ریسک نکنید و تستایی که واقعا" مطمئن نیستید رو نزنید(حتی اگه بین ۲ تا گزینه شک دارید!)،وگرنه به عاقبت من دچار میشید و اون جوابای درستتون هم خراب میشه.(اصلا" سر جلسه حرص و تمع نداشته باشین)

موافق نیستم. اگر واقعاً بین دو تا گزینه شک دارید ، حتما یکی رو بزنید . یه حساب احتمالی ساده مشخص میکنه که اینکار درستیه . من بخش بزرگی از موفقیتمو همین موضوع میدونم ، البته خوش شانسی آوردم که اکثر شک هام درست از آب در اومد. ولی حتی اگه نصف تست هام هم غلط میشد باز هم سودش بیشتر از ضررش بود.

مصاحبه تون عالیه واقعا تکلیف خودمو با گسسته وطراحی الگوریتم معلوم کردم .مرسی .ولی واقعا قبل از کنکور پایه درسی تون صفر بود؟Exclamation
(12 مرداد 1391 02:09 ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام بچه ها شاید اینجا جای مناسبی برای این سوال نباشه ولی میخواستم بپرسم من تو ماه رمضان ساعات درس خوندنم خیلی کم شده و واقعا هم خیلی سخته بخوام بیشترش کنم به نظرتون اگه به همین روند ادامه بدم و بعد ماه رمضان دوباره شروع به خوندن اساسی کنم دیر نیست؟Huhممنون میشم از راهنماییتون.

مصاحبه تون عالیه واقعا تکلیف خودمو با گسسته وطراحی الگوریتم معلوم کردم .مرسی .ولی واقعا قبل از کنکور پایه درسی تون صفر بود؟Exclamation
بهتره سوالاتتون رو توی تاپیک مصاحبه یا توی این تاپیک (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
) مطرح کنید .
(12 مرداد 1391 01:48 ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط: [ -> ]"شانس" چیه ؟

همون احتماله که بستگی به شرایط هم داره!! مثلا وقتی یه تاس رو بندازی احتمال اینکه 6بیاد کمتر از اینه که دو تاس یا 3 تاس رو بندازی .
حالا سر کنکور هم هر چقدر شرایط مساعد تر باشه خود ادم بهتر میدونه که بین 2 گزینه کدوم یکی به احتمال بیشتری درسته. در این بین هم ممکنه پاسخ غلط بزنه اما به احتمال خیلییی کم!!
منظور از شرایط امادگی ذهنی و جسمی قبل از کنکور، سرجلسه است. و هر چیزی مثلا اینکه چقدر خوب خونده باشی!!
(12 مرداد 1391 03:33 ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط: [ -> ]منظور از شرایط امادگی ذهنی و جسمی قبل از کنکور، سرجلسه است. و هر چیزی مثلا اینکه چقدر خوب خونده باشی!!
دقیقاً ! پس بدشانسی یا خوش شانسی صفتی نیست که همراه آدما باشه.
دوستانی که خاطره بدی از ۵۰ ۵۰ کردن دارن ازین جهته که گزینه اشتباه رو انتخاب میکنن ، وگرنه اگه طبق گفته دوستمون چششون رو ببندن و انتخاب کنن ، بر اساس همون مثال ساده که گفتم باید نمره بیشتری رو کسب کنن.
به نظر من برا کسی که خوب خونده حداکثر دو یا سه تا 50 -50 واقعی (نه هر سولی که یکی از گزینه هاشو رد کنی) براش پیش میاد که به نظر من باید هر سه تاش رو بزنه حتی یکیش هم درست در بیاد برد کرده و اگر خیلی هم بد شانس باشه سه تاش غلط در میاد و یه سوالش نابود میشه به نظر من به ریسکش می ارزه
سلام. منم امسال میخام کنکور ارشد شرکت کنم. چند هفته ای میشه شروع کردم به خوندن . ولی تو خلاصه نویسی خیلی خیلی مشکل دارم نمیدونم چیکار کنم و چی رو بنویسم . مثلا سیستم عامل که از کتاب پارسه میخونم همه مطالبش مهمه اینجوری همه کتاب باید بنویسی و خلاصه کردن خیلی از وقتمو میگیره .

اگه لطف کنید دوستان منو درباره خلاصه و نوت برداری راهنماییم کنید ممنون میشم.
با تشکر.......
ممنون از راهنمایی هاتون
فکر میکنم حذف کامل یه درس ممکنه حتی باعث شه که کنکور قبول نشد
من امسال کنکور نرم افزار دادم و اشتباه بزرگم حذف درسی بود که از بدشانسی من امسال بیشترین تست رو در دروس تخصصی داشت
من طراحی الگوریتم رو حذف کردم در عوض دروس دیگه از جمله کامپایلر و پایگاه داده رو کامل خوندم و طراحی پیاده سازی رو هم در حدی که بتونم 3تا از 5تا تست رو بزنم خوندم که ناگهان امسال از شانس بد من کامپایلر کلا 2تست داشت که یکیشو هنوزم نمیدونم از کجا اومده بود و پایگاه 4 تست که 2تا از تستاش مشکل داشت در عوض 6تست در درس طراحی الگوریتم داشتیم Sad که من کلا نخونده بودم و اینطوری شد
پس فعلا وقت زیاده درسی رو حذف نکنین .
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع