تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی جملات
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام:
من چند سوال رو در قالب یهتا پیک مینویسم لطفا ببینید .
منظور از Equi join چیه ؟؟
بعدش این که بفر مایید این 3 تا جمله کدو ما شون درسته وچرا و مثال نقض براش ارائه کنید لطفا .
1-هر Query که قابل بیان بصورت یک natural join می باشد . می تواند بصورت یک subquery نیز بیان شود .
2-هر query که قابل بیان بصورت یک subquery می باشد می تواند بصورت یک Equi join نیز بیان شود
3-هر query که قابل بیان بصورت یک Equi join می باشئ بصورت یک natural join نیز بیان می شود .
یعنی دو رابطه رو پیوند بدی و یه شرط تتا براش بذاری
1- درسته. چون چه پیوند طبیعی بدی و چه از پرس و جوی تو در تو استفاده کنی، پاسخ قابل تولیده.
2- اشتباهه چون ممکنه ساب کوئری حاوی دستور Exist باشه و در اینطورت نمی شه تبدیلش کرد به یک پیوند مشروط
3- این هم اشتباهه چون پیوند طبیعی حالت خاصی از پیوند تتاست
(22 دى 1389 05:21 ب.ظ)bijibuji نوشته شده توسط: [ -> ]یعنی دو رابطه رو پیوند بدی و یه شرط تتا براش بذاری
1- درسته. چون چه پیوند طبیعی بدی و چه از پرس و جوی تو در تو استفاده کنی، پاسخ قابل تولیده.
2- اشتباهه چون ممکنه ساب کوئری حاوی دستور Exist باشه و در اینطورت نمی شه تبدیلش کرد به یک پیوند مشروط
3- این هم اشتباهه چون پیوند طبیعی حالت خاصی از پیوند تتاست
ولی این سوال فقط یک گزینه نادرست داره و بقیه همه درست هستند که مقسمی هم گفته دومی غلطه.نکته:هر پرس و جو که به صورت subquery قابل بیان باشد به صورت natural join نیز قابل بیان است ولی عکس آن صادق نیست.
والا من که تست ندیدم
این جناب لهمشد هیچوقت تست رو مطرح نمی کنه
من الان اصلا نفهمیدم این گزینه ای که شما گفتید کدوم بوده آقا / خانوم سال دومی
اما اون سه عبارت رو که گفتم بعید می دونم اشتباه باشن.

ضمن اینکه این نکته:
نقل قول: هر پرس و جو که به صورت subquery قابل بیان باشد به صورت natural join نیز قابل بیان است ولی عکس آن صادق نیست.
به نظر صحیح نمیاد. چون هیچ پیوند طبیعی نیست که نشه اون رو به صورت ساب کوئری بیان کرد
یعنی همون گزینه ای که شما گفتین درسته غلطهSmile
اضافه کنم که کتاب پوران گفته گزینه آخر غلطه و بقیه درستند و و این ماییم که میمونیم تو گل که کدوم؟وچرا؟Smile
آخه شما واسه همون گزینه ای که می گین یه دلیل بیارین
که چه موردی هست که با پیوند طبیعی بشه و با پرس و جوی تو در تو نشه
(23 دى 1389 01:53 ق.ظ)bijibuji نوشته شده توسط: [ -> ]آخه شما واسه همون گزینه ای که می گین یه دلیل بیارین
که چه موردی هست که با پیوند طبیعی بشه و با پرس و جوی تو در تو نشه
منم خیلی فکر کردم،به نظر میاد گزینه آخر غلط باشه.و اون دوتا درست باشن.واینم یکی دیگه از اشتباهات کتاب مقسمی باشه که گزینه اول را غلط گرفته!
به نظر من هم subquery قدرتش از همه شون بیشتره.
من تو کتاب مقسمی هم خوندم که پیوند طبیعی کاراییش بیشتره نسبت به Subquery.
سلام:
بله منطقا این جمله درست نیست ولی نمی دونم چرا گفته ؟؟؟
بقییه د.ستان نظری ندارند دیگه ؟؟
می گم خیلی جالبه اکثر استادا می گن از کتاب اقای مقسمی فقط همین پایگاه رو تو صیه می کنند ولی غا فل از اینکه این کتاب هم کم غلط نداره‌ها چه باید کرد؟؟ البته من یه سری ایده دارم باشه برا بعد کنکور ؟ به هر حال از همتون ممنونم که برای سوالاتم وقت میگذارید
شماره صفحه این سوال چیه در کتاب آقای مقسمی؟
این سوال واسه کنکور IT سال 85 بوده که تو صفحه 195 کتاب اقای مقسمی اومده
لینک مرجع