زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش مطالعه صحیح هوش مصنوعی(از صفر صفر)

ارسال:

minai پرسیده:

سلام دوستان
ممنون میشم اگه نظراتتون راجع به روش درست خواندن درس هوش مصنوعی برای کسانی (مث من) که بار اوله که میخوان این درسو بخونن (اونم برا کنکور) مطرح کنین
الهی خیر از جونیتون ببینینWink
تجربه های ناب و ارزشمندتان را خریداریم به اخرین نرخ سکه Big Grin
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Mahoor پاسخ داده:

دوستان کسی جزوه آقای طارمیان رو داره؟
من شنیدم خیلی خوب کار کرده جزوه هاش رو هم فقط تو کلاسش میده
من این هفته باید هوش رو تموم کنم

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

من تجربه خودم از خوندن هوش رو میگم:
هوش درس سختی نیست!Smile
بخش عاملها:بخشهای تئوری که مربوط به فصول اول میشه رو باید به صورت مفهومی بخونید نه اینکه حفظ کنید
گهگاهی سئوال از این بخش میاد.بیشتر توی رشته آتی ازش سئوال میاد. با تست زنی میتونید خودتون را قوی کنید.
برنامه ریزی:این بخش را دست کم نگیرید(چون قبلا خیلی کم ازش سئوال می آمد و سئوالهای سطحی و آسانی بود ولی گویا این ۲ سال گذشته بیشتر به این قسمت توجه میکنند)
بخش جستجو(آگاهانه و ناآگاهانه):اشتراکاتی با ساختمان داده و گسسته دارد(واگر مباحث گراف و درخت را خوب بلد باشیم خیلی برای این فصل کمک میکنه)-این فصل را هم باید کاملا مفهومی و با مثالهایی که توی کتاب زده خواند و پیش رفت.
ممکنه این قسمت اثباتها و قضایایی داشته باشند،اگر متوجه شدید که بهتر ولی اگر متوجه نشدید ، همینکه بدانید آن قضیه چه میگوید کافی است.فقط به درک کامل روش جستجو و روابط بدست آمده بپردازید
بخش منطق: من معتقدم فصل ساده ای است(البته توی دانشگاه این بخش را یادگرفته بودم). مباحثش زنجیروار به هم مرتبط اند و به نظرم باید مباحث پیوسته و پشت سرهم خوانده شود.قمستهایی مثل رزولوشن و زنجیره جلورو و عقب رو (و کلا همه بخش را!)را باید با تعمق و تفکر و استدلال خواند
درس هوش ممکن است سئوالهای ساده ای داشته باشد که فقط به خاطر متوجه نبودن یک نکته راحت نتوانید آن را جواب بدید.پس روی درک مفاهیم و روشها خیلی تکیه کنید.ولی درکل نسبت به بقیه دروس ساده تر استSmile

۰
ارسال:

pita پاسخ داده:

برای هوش معمولا راسل پیشنهاد میشه. چه کتابای مرجعی رو مفید می دونید. خود این راسل چند تا ترجمه داره . مال کی از همه بهتره؟

۰
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: روش مطالعه صحیح هوش مصنوعی(از صفر صفر)

درس قشنگی هست ، تا فصل ارضاء محدودیت خوب پیش میره اما فصل منطق مرتبه اول و استنتاج در منطق مرتبه اول نیاز به حال و حوصله و کمی صبر داره تا مباحثش براتون جا بیفته ، و وقتی اینطوری شد ، درس هوش بسیار براتون جذاب میشه .
پوران پژوهش خلاصه خوبی از کتاب مرجع این درس ( راسل ) هست اما اصلا حل تستش خوب نیست ، من خودم اینکار کردم و امسال ۴ تا از ۶ تا رو جواب دادم (البته مطمئنم کلید یکی از اونا اشتباه بود والا ۵ تا صحیح میزدم ) :

پوران رو خوب خوندم (چند بار ) ، هر جا مشکل داشتم یه نگاه به راسل کردم ( شاید کمتر از ۷۰ صفحه ) بعدش تست میزدم ، برای تست از کتاب پوران تست هایی که مربوط به فصلی که اخیراً خوندم رو پیدا میکردم اما برای حلشون از کتاب مجموعه سوالات سال ها اخیر " گسترش علوم پایه " استفاده میکردم که عالی بود ، در کنارش از حل پارسه هم استفاده میکردم
البته شنیده ام که کتاب جدید راهیان ارشد درس و تستش عالیه و نیاز به چیز دیگه ای نیست اما من که از کتاب گسترش علوم برای حل تست ها خیلی راضی بودم

یه نکته دیگه هست و اونم اینه که برای این درس تست کمه ، من برای جبران این مسئله از تست های تالیفی موسسات کنکوری و به ویژه پارسه استفاده میکردم که بنظرم برای این درس از سایر موسسات بهتر بود

۰
ارسال:

*farnaz* پاسخ داده:

من با کتاب پارسه شروع کردم به یادگیری.. ولی به نظرم یکم گنگ میاد voice استاد رهنمون رو هم دارم خیلی خوب توضیح میده ولی چون کیفیتش خوب نیست گذاشتم کنار، نظر شما چیه با چه کتابی شروع کنم که هم روون توضیح بده هم سریع پیش بره

ارسال:

sarehkar پاسخ داده:

(۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  من با کتاب پارسه شروع کردم به یادگیری.. ولی به نظرم یکم گنگ میاد voice استاد رهنمون رو هم دارم خیلی خوب توضیح میده ولی چون کیفیتش خوب نیست گذاشتم کنار، نظر شما چیه با چه کتابی شروع کنم که هم روون توضیح بده هم سریع پیش بره
تو این سایت ویس ها با کیفیتن و کامل
فقط با یک مبدل amrبه mp3تبدیلشون کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

کتاب راسل ترجمه سعید راحتی خوبه.توی تاپیکهای منابع در مورد منابع مناسب هوش بحث شده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

راسل خوب و خیلی تشریحی توضیح داده.پیشنهاد میکنم از روی یک کتاب کنکوری خوب شروع کنید و بعد به مرجع مراجعه کنید.چون از روی کتاب کنکوری متوجه میشید چه مباحثی رو باید خوند و مباحث اضافی مرجع را لازم نیست بخوانید.
کتاب پوران(تاپارسال)خلاصه ای از راسل بود.
بعضی مباحث توی هوش هست که هرسال سئوال میاد و یادگرفتنش مشکل نیست.مثل هرس آلفا بتا ، که با مرور و تمرکز روی درس متوجه میشید.بعضی مباحث هم هست که با سایر دروس مشترکه . مثل احتمال شرطی و مسائل بایزین که در آمار هم هست(و امسال هم سئوال بود)

۰
ارسال:

Mohammad-A پاسخ داده:

هوش اگر راسل می‌خوانید خیلی خیلی مهمه که کاملاً روی جملاتش زوم کنید و تمرکز کنید چون ادبیات این کتاب به هر حال ترجمه شده هست و باید نسبت به مفاهیم دقیق‌تر بود.
کتاب پوران پژوهش هم نوعاً برگردانی نزدیک‌تر نسبت به ترجمه‌های راسل هستش.
کتاب پارسه هم به نظرم فقط برای مرور مناسب هست٬ البته برخی از فصل‌ها رو مناسب گفته اما پارسال من چون این درس رو هنوز پاس نکرده بودم واقعاً برای بعضی مباحث وقت گذاشتم تا توانستم متوجهشون بشم.
به هر حال به نظرم از آن درس‌هایی هست که براش وقت بگذارید و مفهومی بخوانید قطعاً نتیجه می‌گیرید.

پ.ن: این موارد با توجه به کنکور آی‌تی بود. برای مهندسی کامپیوتر اینطور که دوستان گفته‌اند٬ راسل بهترین کتاب هست.

۰
ارسال: #۱۰

fateme66 پاسخ داده:

به نظرم کتاب راهیان ارشد بهتر از پوران هست برای این درس،سبک پوران هم مثل کتاب راسل هست،
اما راهیان بیان واضح تری داره و علاوه بر این، تمرینای کتاب راسل رو به صورت نکته بین درسنامه بیان کرده.

۰
ارسال: #۱۱

fatima1537 پاسخ داده:

توی این بخشها جستجو کنید شاید موجودباشه:

۰
ارسال: #۱۲

MSZ پاسخ داده:

پوران خیلی غلط داره
مخصوصا تو حل تست ها
یادمه یکی از بچه ها میگفت فقط به خاطر اینکه به حل تست های پوران اعتماد کرده بود و از روش های اون استفاده کرده بود تو کنکور ۹۰ ۲ تا سوال رو غلط زده بود و خیلی اوضاع ناجور شده بود.
کتاب راهیان به مراتب بهتره
هم بیشتر توضیح داده و هم اینکه حل تست هاش خیلی دقیق تره و کاملا منطقی و بر اساس کتاب مرجع اونا رو حل کرده
کلی هم نکته گفته تو متن درس که خیلی جاها به درد میخورن
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۳

Masoud05 پاسخ داده:

حل تست فقط گسترش علوم پایه . راهیان رو ندیدم اما پوران - پارسه - سپاهان رو دیدم بنظرم گسترش علوم حقیقتاً از همه بهتر بود

۰
ارسال: #۱۴

pita پاسخ داده:

(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  توی این بخشها جستجو کنید شاید موجودباشه:

تو این بخشا جزوه مربوط به این ویس ها رو پیدا نکردم. تو نت ظاهرا فقط ویس هاست

ارسال: #۱۵

*farnaz* پاسخ داده:

(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ب.ظ)pita نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  توی این بخشها جستجو کنید شاید موجودباشه:

تو این بخشا جزوه مربوط به این ویس ها رو پیدا نکردم. تو نت ظاهرا فقط ویس هاست

منظور از جزوش همون کتابشه(پارسه). من کتابشو دارم ولی به نظرم voiceش خیلی خیلی بهتره توصیه میکنم اگه فرصت داری حتما voiceشو گوش بدی نکته برداری کنی.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۶

ttiiko پاسخ داده:

Question RE: روش مطالعه صحیح هوش مصنوعی(از صفر صفر)

اول صدای کلاس هوش استاد رهنمون ایشون یه کتاب معرفی می کنن اما اسمشو واضح نمیگن! این کدوم کتابه؟

۰
ارسال: #۱۷

*farnaz* پاسخ داده:

بچه ها این کتاب هوش راهیان ارشد نوشته ارسطو خلیلی رو از کجا میشه گیر آورد من به کتابفروشیا سر زدم نداشتن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۱۸۹ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۲۹,۹۳۴ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۳ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۱ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close