زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طراحی الگوریتم

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۵:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط mahdieh-Z.)
Lightbulb طراحی الگوریتم
با سلام
خیلی از دوستان معتقد هستن برای این درس نمیشه یک کتاب معرفی کرد! چون بحث اصلی در مورد توانایی در طراحی و تحلیل الگوریتمها هستش و از هر جا که بدست بیاد زیاد مهم نیست. خوب من کاملا با اونها موافقم!
ولی باید از یک جایی شروع کرد دیگه!Huh
من خودم CLRS رو خوندم و سعی کردم تحیلی بخونمش و تمرین هاش رو هم بررسی کنم(امسالم یکیش بی کم و کاست اومده بود)
زبان اصیش رو می تونید از اینجا بگیرید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و حل تمرینش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و همین طور کنکور های سالهای قبل (البته دولتی) رو حسابی بررسی کردم مخصوصا سوالهای کنکور علوم کامپیوتر هم خیلی مفید بود (یکی از سوالهای امسال هم شبیه علوم کامپیوتر ۸۷ بود)
جزوه دکتر سید جوادی هم خیلی‌ها می گن کامل هستش ولی من شنیدم اگر کلاسش رو نری ممکنه ازش چیزی سر در نیاری چون خیلی جاهاش خلاصه هستش!و در ضمن یک سری مطالب رو هم که تو کنکور اومده نداره(مثلا قسمت مربوط به الگوریتم های DFS و BFS و نام یالهایی که ایجاد میشن توی کنکور به شیوه ای که در کتاب CLRS اومده سوال شده و از تمرینهای اون قسمت هم تو کنکور سالهای قبل اومده)
به نظرم در کل فقط تمرین و تمرین هست که فکر آدم رو باز می کنه تا با شیوه های مختلف آشنا بشه و یک سری خطوط اصلی دستش بیاد...
و به نظر من کتاب طراحی الگوریتم مقسمی به درد کنکور دولتی نمی خوره (بدتر ذهن رو منحرف میکنه) ولی ظاهرا برای آزاد خوبه...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , h_123 , Afra , Mozhgan , Soheil , SarahArshad , mohamaduis , asemani , saeid , Parva , fateme66 , hewillcome , Sinax , faraaz_mb , - rasool - , worldman , kerm , shobair87 , Sami65 , Mahbanoo313 , ف.ش , saeid1389 , Aurora , jameshenas , mjjoon , Morris , Happiness.72 , Sadra.T
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
RE: طراحی الگوریتم
برای این درس به نظر من باید کتاب نیپولیتان رو کامل خوند + تمرین های کتاب Clrs!
البته جزوه دکتر سیدجوادی که PDf اون تو اینترنت هست هم تمرین های خوبی داره.
کتاب دکتر قدسی رو هم که جدیدا چاپ شده میگن تقریبا اساسش کتاب clrs.
سوال های این درس تقریبا تحلیلی هستش و باید علاوه بر خوندن و فهمیدن درس بتونید سر جلسه سوال رو درست بفهمید و راه حل درست رو به کار ببرید که با تمرین خیلی زیاد بدست میاد.
و دیگه این که تو چند سال اخیر بعضی سوالات درس ساختمان داده و الگوریتم همپوشانی داشته یعنی اگه الگوریتم رو خوب بفهمید میشه بعضی سوالات ساختمان داده رو هم الگوریتمی حل کرد.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , h_123 , mohamaduis , fateme66 , Sinax , Donna , cs03 , Happiness.72
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۴۹ ب.ظ
کلاس طراحی الگوریتم
یکی از دوستان خواسته این رو بنویسم:
نقل قول: کلاس دکتر سید جوادی برای طراحی الگوریتم می تونه برای کسایی که خودشون هم زحمت می کشن خیلی راهگشا باشه! چون شیوه درس دادنشون جوری هست که ذهن رو به سمت تحلیل می بره.

البته من کسایی رو هم سراغ دارم که راضی نبودن ولی خوب به گفته خودشون وقت زیادی هم نگذاشته بودن!
یک چیزی که خیلی راجع به ایشون شنیدم پیچوندن وقت کلاس هست!!

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۵:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط mdgh.)
طراحی الگوریتم
من بعد از کتاب نیپولیتان، طراحی الگوریتم آقای مقسمی و همچنین کتاب آقای یوسفی را خواندم و مخصوصا کتاب آقای یوسفی(پوران پژوهش) را پیشنهاد می کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: shobair87
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۵۰ ب.ظ
طراحی الگوریتم
به نظر من مهم ترین موضوع اینه که قدرت حل مساله رو بالا ببرین یعنی خوب مساله رو درک کنید و تحلیل کنید. هیچ موضوعی رو هم سرسری رد نکنید کاملا همه موضوعات رو بفمید. فکر می کنم مفهومی خوندن و فهمیدن یه منبع خیلی بهتر از سرسری خوندن چند تا کتاب و جزوه است.
منم کلاس سیدجوادی رو پیشنهاد می کنم ولی فکر می کنم قبل از کلاسش اگه کلیات درس رو بدونین خیلی خوبه ولی اگه هیچی ندونین خیلی سریع گیج می شین.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , **sara**
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۴۸ ب.ظ
شنیدم جعفر نژاد کتاب CLRSو ترجمه کرده، کسی خوندتش؟ ارزش خریدن داره؟

*****شکست پله های موفقیت است*****
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۳۹ ب.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  شنیدم جعفر نژاد کتاب CLRSو ترجمه کرده، کسی خوندتش؟ ارزش خریدن داره؟

حیف نیست وقت خودتون رو با جعفر نژاد حروم کنید؟ کتاب زبان اصلی CLRS راحت پیش می ره. بهتره همون انگلیسیش رو بخونید. به هر حال توی ترجمه بخشی از کتاب‌ها حروم می شه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: دانیال شیرافکن , mk69online
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۳۰ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  شنیدم جعفر نژاد کتاب CLRSو ترجمه کرده، کسی خوندتش؟ ارزش خریدن داره؟

به نظر من میشه از ترجمه جعفرنژاد سر در آورد به یه شرط که قبل از شروع مطالعه یه ۳ واحد تحلیل متون فارسی پاس کنید. Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: mohamaduis , Maryam-X , آرمین , sohrablou , bashuka , fattaneh66 , csmasoudi , sina_019 , mafia1990 , cs03 , mk69online , Morris
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۲۷ ب.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۳۹ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(14 خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  شنیدم جعفر نژاد کتاب CLRSو ترجمه کرده، کسی خوندتش؟ ارزش خریدن داره؟

حیف نیست وقت خودتون رو با جعفر نژاد حروم کنید؟ کتاب زبان اصلی CLRS راحت پیش می ره. بهتره همون انگلیسیش رو بخونید. به هر حال توی ترجمه بخشی از کتاب‌ها حروم می شه.

واقعاً خوندن بعضی از ترجمه‌ها فقط وقت تلف کردنه... غیر از این که بعضی هاشون واژه های عجیب غریب ابداع می کنن و جمله‌ها را نا مفهوم بیان می کنن و حتی خیلی راحت بعضی جمله‌ها رو به راحتی حذف می کنن، بعضی وقت‌ها مفهوم رو اشتباه انتقال می دن!
ابته بعضی از مترجما واقعاً وقت صرف کارشون می کنن و یه ترجمه خوب ارائه می دن ولی خیلی‌ها اینطور نیستن.
خوندن کاتابای انگلیسی اونقدرا هم که بعضیا فکر می کنن سخت نیست... بعضیاشون مثل همین CLRS روونن و راحت پیش میرن. تازه زبان تخصصیتونم تقویت می شه!!D:

واعلم انک لن تخلو من عین الله فانظر کیف تکون
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra
ارسال: #۱۰
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۳۲ ق.ظ، توسط HighVoltage.)
جزوه طراحی الگوریتم دکتر حاج سید جوادی که مدرس پارسه نصیر و ماهان هستند البته دوستان میگن کامل نیست و غلط هم داره ولی خوندن مثال های این کتاب خالی از لطف نیست اینم بگم که جزوه موسسه ماهان تکمیل شده همین جزوه است.

سپاس‌گزاری شده توسط: mohamaduis , پشتکار , ttiiko , ENGii
ارسال: #۱۱
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۵۹ ب.ظ
طراحی الگوریتم
ترجمه بدرد بخوری از CLRS توی بازار هست؟

ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم.
ارسال: #۱۲
۲۶ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۱۴ ق.ظ
طراحی الگوریتم
من clrs ترجمه گروه مهندسی پژوهشی خوارزمی‌، نشر درخشش رو خوندم به نظر من شرف داره به ترجمه های قمی.در ضمن این کتاب تو یه جلده فقط کیفیت کاغذش خوب نیست.

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , Mozhgan , mohamaduis , fateme66 , shobair87 , jameshenas
ارسال: #۱۳
۲۷ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۰۱ ب.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۱۴ ق.ظ)ss252 نوشته شده توسط:  من clrs ترجمه گروه مهندسی پژوهشی خوارزمی‌، نشر درخشش رو خوندم به نظر من شرف داره به ترجمه های قمی.در ضمن این کتاب تو یه جلده فقط کیفیت کاغذش خوب نیست.
میشه بگی چند خریدی؟
ارسال: #۱۴
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط hanif.)
طراحی الگوریتم
مقدمه ای بر الگوریتم ها
تامس کورمن، چارلز لیزرسان، رونالد دیوست، کلیفورد اشتاین، گروه مهندسی-پژوهشی خوارزمی (مترجم)

قیمت پشت جلد: ۷۵۰۰۰ ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: ۷۳۶
* نشر: درخشش (۰۴ خرداد، ۱۳۸۷)
* شابک: ۹۶۴-۹۴۸۵۵-۹-۷
* قطع کتاب: وزیری
* وزن: ۱۳۵۰ گرم

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال: #۱۵
۳۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۱۹ ب.ظ
(۲۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۱ ق.ظ)roya نوشته شده توسط:  مقدمه ای بر الگوریتم ها
تامس کورمن، چارلز لیزرسان، رونالد دیوست، کلیفورد اشتاین، گروه مهندسی-پژوهشی خوارزمی (مترجم)

قیمت پشت جلد: ۷۵۰۰۰ ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: ۷۳۶
* نشر: درخشش (۰۴ خرداد، ۱۳۸۷)
* شابک: ۹۶۴-۹۴۸۵۵-۹-۷
* قطع کتاب: وزیری
* وزن: ۱۳۵۰ گرم

چاپ این کتاب تموم شده و پیدا نمیشه

رفتنی می‌رود و آمدنی می‌آید
شدنی می‌شود و غصه به ما می‌ماند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۰,۷۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۱۱ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۰۲ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۴۸۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۳۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۲۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close