تالار گفتمان مانشت
سوال IT 83 - واحد انتقال DMA - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال IT 83 - واحد انتقال DMA - Mohammad-A - 31 شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۵۵ ب.ظ

سلام
دوستان این سوال در IT 83 مطرح شده. متن سوال و پاسخ پیوست شده.
مشکل من در واحد انتقال DMA است. اینکه چرا اینجا واحد انتقال را ۸ بیتی در نظر گرفته؟!
چرا ۴ کاراکتری در نظر نگرفته؟

ممنون می‌شوم راهنمایی کنید.
با تشکر

متن سوال:
[attachment=6855]

پاسخ:
[attachment=6856]

سوال IT 83 - واحد انتقال DMA - 8Operation - 01 مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ

پیش فرض ۸ بیتی در نظر می گیرن!مگه اینکه خلاف اونو بگن!اینجا ۳۲ اگه بذاری تو گزینه ها نیست!

سوال IT 83 - واحد انتقال DMA - Mohammad-A - 02 مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۱۷ ق.ظ

ممنون
اما جای دیگه‌ای دیدم که ۴ گرفته بودند...!

سوال IT 83 - واحد انتقال DMA - MSZ - 02 مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۲ ق.ظ

اگر روی سوال گفته بود چند بیتی که خوب همون رو در نظر میگیری
اما اگر نگفته بود، اول ۸ بیتی بگیری. اگر تو گزینه ها نبود ۴ بیتی بگیر و اگر بازم نبود همون میزان انتقالی که روی سوال گفته (مثلا همون کل ۳۲ بیت) در نظر بگیر
البته اینایی که گفتم کار درستی نیست
اصولا روی سوال باید بگه که کلمات در هر انتقال، چند بیتی هستن و اینکه گفته نمیشه در واقع ناقص بودن سوال رو میرسونه.
اون طوری که من فهمیدم تو کتاب های مختلف تو بعضی از تمرینات، واحد های مختلفی بصورت پیش فرض هست (کتاب های مرجع رو میگم) و چون طراح ها معمولا از این کتاب ها استفاده می کنن و صورت تمرین رو کمی تغییر میدن و می کننش یه سوال کنکور، دیگه اون قسمت پیش فرض رو ذکر نمی کنن و در نظر نمیگرن که داوطلب کنکور وقتی سوال رو میبینه اصلا خبر نداره که بر اساس کدوم کتاب هست! حتی اگه بدونه بر اساس کدوم کتابه (که ممکن نیست!) باز هم نمیتونه بفهمه که تو اون کتاب چه پیش فرض هایی تو هر فصل یا هر مساله وجود داشته!

کلا این قسمت تو آزمون های سال های اخیر خیلی سوال خیز نبوده و بهتره خیلی خودتونو نگرانش نکنین. (فقط از این بابت میگم که ذهنت مشغولش نمونه)