تالار گفتمان مانشت
یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - نسخه‌ی قابل چاپ

یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - Msccom - 11 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ ق.ظ

کسی از این کلاسا استفاده کرده؟بنظرتون منطقی هست که کلی نام متد و غیرو میزارن روش که ما معجزه میکنیم؟سه جلسه ۶۰ تومان!

RE: یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - heavenly ati - 04 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۱۸ ب.ظ

(۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ ق.ظ)Msccom نوشته شده توسط:  کسی از این کلاسا استفاده کرده؟بنظرتون منطقی هست که کلی نام متد و غیرو میزارن روش که ما معجزه میکنیم؟سه جلسه ۶۰ تومان!

سلام
اولا ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت نه! ۵۰۴ لغت در ۱۲ ساعت. ۱۱۰۰ لغت در ۶ جلسه ۴ ساعته که می شه ۲۴ ساعت.
به نظر من که عالیهSmile

(۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ ق.ظ)Msccom نوشته شده توسط:  کسی از این کلاسا استفاده کرده؟بنظرتون منطقی هست که کلی نام متد و غیرو میزارن روش که ما معجزه میکنیم؟سه جلسه ۶۰ تومان!

سلام
اولا ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت نه! ۵۰۴ لغت در ۱۲ ساعت. ۱۱۰۰ لغت در ۶ جلسه ۴ ساعته که می شه ۲۴ ساعت.
به نظر من که عالیهSmile

RE: یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - mohammadichem - 21 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۵۹ ب.ظ

سلام
من یکی ازین کلاس ها رو رفتم.برای کسی که اصلا انگلیسی بلد نیست بیشتر جواب میده.
و با تکرار جا می افته.(من کلاس ۵۰۴ دکتر آموخته رو رفتم)
هر جلسه ۱۴ درس رو درس می دادند و ۳ جلسه ۵۰۰۰۰ تومان.من با روش ایشون جور نبودم و ۱ جلسه بیشتر نرفتم
در واقع پولمو هدر دادم.البته موسسه دکتر آموخته . و نام استاد که کتاب جیبی خودشونو با روش کد گذاری درس می دادند یادم نیست.
ولی کسانی که زبانشون تقریبا ۰ بود راضی بودند.

یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - MSZ - 21 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ

البته برای یاد گرفتن لغت هم میشه بدون کلاس جلو رفت
هم محصولات و نرم افزار های مختلفی برای یاد گیری لغات وجود داره، هم کتاب ها و فلش کارت های مختلفی هست که میشه ازشون استفاده کرد
بهترین روش یادگیری لغت هم فقط تکرار در زمان های مشخص و استفاده از لغات یاد گرفته شده تو قالب جمله و متن هست.

به نظرم اگر میخوایین برای کلاس هزینه ای بکنین، کلاسی رو انتخاب کنین که خودتون به تنهایی نتونین از پسش بر بیایین. مثلا مکالمه کردن... چون نیاز به طرف مقابلی هست که باهاش حرف بزنین، کسی که هم لهجه خوبی داشته باشه و هم سرعت صحبت کردنش مناسب شما باشه... اما برای حفظ کردن لغت من که شخصا نرم افزار ها و استفاده از فلش کارت رو بیشتر ترجیح میدم
چون طی ۲ سال گذشته با این روش بیشتر از ۳۰۰۰ لغت جدید (و البته سطح بالا) با دایره لغاتم اضافه کردم. هزینه ای هم بابت کلاس پرداخت نکردم

RE: یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - banafshe - 21 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ب.ظ

(۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  البته برای یاد گرفتن لغت هم میشه بدون کلاس جلو رفت
هم محصولات و نرم افزار های مختلفی برای یاد گیری لغات وجود داره، هم کتاب ها و فلش کارت های مختلفی هست که میشه ازشون استفاده کرد
بهترین روش یادگیری لغت هم فقط تکرار در زمان های مشخص و استفاده از لغات یاد گرفته شده تو قالب جمله و متن هست.

به نظرم اگر میخوایین برای کلاس هزینه ای بکنین، کلاسی رو انتخاب کنین که خودتون به تنهایی نتونین از پسش بر بیایین. مثلا مکالمه کردن... چون نیاز به طرف مقابلی هست که باهاش حرف بزنین، کسی که هم لهجه خوبی داشته باشه و هم سرعت صحبت کردنش مناسب شما باشه... اما برای حفظ کردن لغت من که شخصا نرم افزار ها و استفاده از فلش کارت رو بیشتر ترجیح میدم
چون طی ۲ سال گذشته با این روش بیشتر از ۳۰۰۰ لغت جدید (و البته سطح بالا) با دایره لغاتم اضافه کردم. هزینه ای هم بابت کلاس پرداخت نکردم
از چه نرم افزاری استفاده کردین؟

یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - MSZ - 21 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ ب.ظ

(۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ب.ظ)banafshe نوشته شده توسط:  از چه نرم افزاری استفاده کردین؟
یه مدتی از jMemorize استفاده کردم و تو تاپیکای دیگه دوستان نرم افزار های خیلی خوب دیگه ای مثل Anki رو هم معرفی کردن
بیشتر هم با فلش کارت و جعبه لایتنر کار کردم و خیلی هم راضی بودم تا حالا
اگر هم خدا بخواد هدف بعدی GRE هستش که میخوام با همین روش ها رو لغاتش کار کنم...

یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - mym.ka - 15 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ

اونوقت این مدل ۵۰۰تا لغت توی ۱۲ساعت چجوریه؟
چجوری یاد میدن ینی؟
هی تکرارش میکنن؟

یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - natanz - 18 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰ ب.ظ

اموخته خوبه یه روش کدینگ داره که کلامات رو با یه کدی بتون یاد میده و تو ذهن میمونه

یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - *Najmeh* - 19 شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ق.ظ

این روش بیشتر علامت گذاری رو کلمات به نظر من بعد از چند وقت که مرور نشه ادم یادش میره
پس نتیجه که من گرفتم تکرار و تمرین لغت همون طور که دوس خوبمون گفت به کلاس نیازی نیست

RE: یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - ف.ش - ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ق.ظ

منظورتون اینه ؟

من که خوشم نمیاد از این روش :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

روش دیگه ای که میتونید استفاده کنید :

Abase = take to a base level
Abridge ~ A bridge makes ways shorter
gull همون گول خودمون ، فریب
Protean ~ proteus ~ god طرف خدای انجام کاریه !!
accommodate : توی کمد جا بده !! جا دادن
pugnacious ~ puggy dog کسی که پاچه میگیره !
abscission ~ scissors این لغت من رو یاد قیچی مینداخت معنی اش هم جدا کردن میشه.

Re: RE: یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - negar.v - 12 اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ق.ظ

(۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ق.ظ)ف.ش نوشته شده توسط:  منظورتون اینه ؟

من که خوشم نمیاد از این روش :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

روش دیگه ای که میتونید استفاده کنید :

Abase = take to a base level
Abridge ~ A bridge makes ways shorter
gull همون گول خودمون ، فریب
Protean ~ proteus ~ god طرف خدای انجام کاریه !!
accommodate : توی کمد جا بده !! جا دادن
pugnacious ~ puggy dog کسی که پاچه میگیره !
abscission ~ scissors این لغت من رو یاد قیچی مینداخت معنی اش هم جدا کردن میشه.

چه جالبBig Grin

Sent from my ME172V using Tapatalk

RE: یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - baran - 17 اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ب.ظ

من این کلاس رو رفتم. موقعی که وقت بزاریم و روشی که دکتر ترقی درس میدن رو انجام بدیم، خب جواب میگیریم.

من با کمی تکرار بعضی لغتها رو عالی یاد گرفتم اما دیگه وقت نزاشتم و کلاس رو از دست دادم.

وگرنه کسی که کلاس رو بیاد و همون روش استاد رو بره خیلی خوب لغتهای سنگین رو یاد میگیره. فقط باید دو سه هفته ای هر روز یه نگاه بدون زور زدن به لغتها و کد آنها داشته باشی تا تو حافظه ات ثبت بشه.

یادگیری ۱۰۰۰ لغت در ۱۲ ساعت! - The BesT - 18 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۹ ب.ظ

من اسم کلاس و هزینه مثلا جلسه ای ۵۰۰۰۰تومان میاد بدنم به لرزه در میاد.

خدایی من هیچ وقت پول برای کلاس رفتن نداشتم و ندارم. به نظرم اگر مثل صجبتی که جناب MSZ گفتند بدون کلاس پیش بروید یادگیری لذت بیشتری داره. درسته در فرصت کم و با رقابت بیشتر میخواهید مطلب زیاد یادبگیرید.ولی من ترجیح میدهم توی خونه با مطالب آموزشی از نت که خدا را شکر زیاد هم هست بخونم ولی پول برای کلاس رفتن ندهم.

به قول بابام : خواستن توانستن هست.فکر نکنید با حتما پول دادن برای کلاس اموزشی ، مطالب با سرنگ به مغزتون تزریق میشه. Smile