تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات هوش مصنوعی کنکور ۹۰ ای تی - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳
بررسی سوالات هوش مصنوعی کنکور ۹۰ ای تی - میترا - ۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۱۱ ب.ظ

دوستان هر کسی سوالی از کنکور امسال یادش میاد بنویسه تا ببینیم جواب درست کدوم؟
۱)کدامیک از مراحل زیر در الگوریتم ژنتیک وجود ندارد؟
۱:انتخاب فرزندان
۲:انتخاب والدین
۳:انتخاب بازماندگان
۴:شرط خاتمه انتخاب نسل

۲)کدامیک از تابع های زیر هیوریستیک مناب برای جست و جوی A می باشد
F1
F2
F1+F2/2
F1+F2

سوالات هوش مصنوعی - Soheil - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۲۸ ب.ظ

انتخاب فرزند نداریم، فزرندان برای نسل میانی "تولید" میشن (با بازترکیبی و جهش)

سوالات هوش مصنوعی - no0shin - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۳۰ ب.ظ

انتخاب فرزند نبود تا جایی که یادمه تولید فرزند بود گزینش

RE: سوالات هوش مصنوعی - sal_dovomi - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۷:۱۳ ب.ظ

سوال دوم چی میشه؟هر دوی f‌ها تخمین بیش از واقعیت داشتن.من زدم f1+f2/2
درسته؟

RE: سوالات هوش مصنوعی - shaghayegh - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۰۰ ب.ظ

منم f1-f2/2 زدم
اونم انتخاب بازمانده زدم نخونده بودم.. این قسمت

RE: سوالات هوش مصنوعی - sadegh_ke - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۱۵ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۷:۱۳ ب.ظ)sal_dovomi نوشته شده توسط:  سوال دوم چی میشه؟هر دوی f‌ها تخمین بیش از واقعیت داشتن.من زدم f1+f2/2
درسته؟
منم همین رو زدم. از روی شکل هم کاملا مشخص بود که f1+f2/2 تخمین کمتر از واقعیت میده

سوالات هوش مصنوعی - ali90 - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ

تابع مکاشفه ای f1+f2/2
به نظر من سوال ژنتیک میشه انتخاب بازماندگان

RE: سوالات هوش مصنوعی - Helmaa - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۴۲ ب.ظ

سوالی که درباره زنچیره پیش رو پس رو بود کدومش رو زدین من اینو زدم‌: Bc هم به هدف وهم به حقایق نیاز دارد درسته یا نه؟

RE: سوالات هوش مصنوعی - sadegh_ke - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۵۳ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۴۲ ب.ظ)na.farzane نوشته شده توسط:  سوالی که درباره زنچیره پیش رو پس رو بود کدومش رو زدین من اینو زدم‌: Bc هم به هدف وهم به حقایق نیاز دارد درسته یا نه؟
منم همین رو زدم. ولی خیلی مطمئن نیستم

سوالات هوش مصنوعی - bijibuji - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۵۴ ب.ظ

این که درسته زنجیر پس رو BC هم به هدف و هم حقایق نیاز داره. سوال گزینه نادرست رو خواسته بود فکر کنم.
------------
اون هیورستیک‌ها هم صحیح اش f1 می شه به نظر من. میانگین f1 و f2 لزوما از *f کمتر نیست.

RE: سوالات هوش مصنوعی - Helmaa - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۰۲ ب.ظ

سوالی که درباره افزایش دما بود چی؟ببخشید کامل صورت سوال تو ذهنم نیست.Blushشایدم مربوط به هوش نبود!!!!

RE: سوالات هوش مصنوعی - sal_dovomi - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۱۱ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۵۴ ب.ظ)bijibuji نوشته شده توسط:  این که درسته زنجیر پس رو BC هم به هدف و هم حقایق نیاز داره. سوال گزینه نادرست رو خواسته بود فکر کنم.
------------
اون هیورستیک‌ها هم صحیح اش f1 می شه به نظر من. میانگین f1 و f2 لزوما از *f کمتر نیست.

خوب f1 هم یه قسمتیش بیشتر از هزینه واقعی بود.f2 هم همین طور.به نظر من به تنهایی نمیتونستن جواب باشن

RE: سوالات هوش مصنوعی - sadegh_ke - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۲۵ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۵۴ ب.ظ)bijibuji نوشته شده توسط:  این که درسته زنجیر پس رو BC هم به هدف و هم حقایق نیاز داره. سوال گزینه نادرست رو خواسته بود فکر کنم.
------------

وای اینجوری که هر دوتاش مال من غلط میشه!!!!!!!!
الان تمام کتاب هامو جمع کردم گذاشتم انباری. (کلی اشک ریختم واسه این یه سالی که نشستم واسه کنکور خوندم). بازم ایشالا هرچی خدا بخواهد....

RE: سوالات هوش مصنوعی - bijibuji - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۳۳ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۰۲ ب.ظ)na.farzane نوشته شده توسط:  سوالی که درباره افزایش دما بود چی؟ببخشید کامل صورت سوال تو ذهنم نیست.Blushشایدم مربوط به هوش نبود!!!!
Simulated Anealing سوالیه که می گید. من این تست رو نزدم. چون بین گزینه شک داشتم. می دونم که شک بین دو گزینه رو باید زد در کنکور اما سوالات اینقدر کم بودن که آدم جرأت نمی کرد
(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۱۱ ب.ظ)xtazi21 نوشته شده توسط:  سلام
بچه‌ها تا جایی که اطلاع دارم سایت سنجش تکمیلی سوال‌ها رو فردا میزاره تو سایتش واسه دانلود
از اونجا بگیریم و به حل تشریحیش بپردازیم‌، مرسی
عالیه. من فردا صبح می رم یه دفترچه از حوزه‌ام بگیرم. اگر تونستم اسکن می کنم می ذارم همینجا.

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۱۱ ب.ظ)sal_dovomi نوشته شده توسط:  خوب f1 هم یه قسمتیش بیشتر از هزینه واقعی بود.f2 هم همین طور.به نظر من به تنهایی نمیتونستن جواب باشن
بله درسته. اما هیورستیک‌ها قابلیت تصحیح دارن. یعنی در هر گره ای اگر مقدار تابع هیورستیک خاصیت یکنوایی رو نقض کرد، می تونید از مقدار هیورستیک گره قبلی اش استفاده کنید. نهایتا با بسط گره های بیشتر، *A به سمت گره هدف همگرا می شه و نباید نگران مقادیر میانی بود. مقادیر غیرقابل قبول میانی فقط هزینه به عمل جستجو اعمال می کنن و باعث نادرست شدن پاسخ نمی شن. تا ببینیم که پاسخ سنجش چیه، چون معیار اونه. بحث هم که نمی شه باهاشون بکنی. هرچی بخوان به عنوان گزینه صحیح در نظر می گیرن.

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۲۵ ب.ظ)sadegh_ke نوشته شده توسط:  وای اینجوری که هر دوتاش مال من غلط میشه!!!!!!!!
الان تمام کتاب هامو جمع کردم گذاشتم انباری. (کلی اشک ریختم واسه این یه سالی که نشستم واسه کنکور خوندم). بازم ایشالا هرچی خدا بخواهد....

اصلا دیگه به این چیزا فکر نکنید به نظر من. اینقدر عامل شانس دخیله که به نظرم همین پاسخ‌ها همه شون مثل بازی تخته نرد حاوی عنصر شانس هستند. Big Grin

RE: سوالات هوش مصنوعی - Maryam-X - 28 بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۳۳ ب.ظ)bijibuji نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۱۱ ب.ظ)sal_dovomi نوشته شده توسط:  خوب f1 هم یه قسمتیش بیشتر از هزینه واقعی بود.f2 هم همین طور.به نظر من به تنهایی نمیتونستن جواب باشن
بله درسته. اما هیورستیک‌ها قابلیت تصحیح دارن. یعنی در هر گره ای اگر مقدار تابع هیورستیک خاصیت یکنوایی رو نقض کرد، می تونید از مقدار هیورستیک گره قبلی اش استفاده کنید. نهایتا با بسط گره های بیشتر، *A به سمت گره هدف همگرا می شه و نباید نگران مقادیر میانی بود. مقادیر غیرقابل قبول میانی فقط هزینه به عمل جستجو اعمال می کنن و باعث نادرست شدن پاسخ نمی شن. تا ببینیم که پاسخ سنجش چیه، چون معیار اونه. بحث هم که نمی شه باهاشون بکنی. هرچی بخوان به عنوان گزینه صحیح در نظر می گیرن.
[D

biji buji جان.
ممکنه شما یه منابعی بالاتر از سطح کنکور خونده باشید که گفته باشه هیوریستیک‌ها قابلیت تصحیح دارند.
ولی در حال حاضر منبه هوش همون راسل است و ۲۰۰ بار تو کتابش گفته تابع بهینه هیچ گاه بیشتر از مقدار واقعی بر آورد نمی کنه.
بعدشم اگه فرض شما درست باشه هم f1 و هم f2 درست در میان.
ا