تالار گفتمان مانشت
شرایط وام شهریه به ازای هر ترم در دوره شبانه به چه شکل هست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
شرایط وام شهریه به ازای هر ترم در دوره شبانه به چه شکل هست؟ - goodzila - 02 خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ ق.ظ

سلام دوستان
کسی می دونه که آیا دانشگاه شبانه واقعا شهریه هر ترم رو وام میده یا نه؟اگه میده باز پرداختش چطوره؟
پیشاپیش از پاسخ های شما دوستان سپاسگذارم.

یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - babakab110 - 02 خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ق.ظ

اره وام میده
شما یه تعهد به دانشگاه میدی بعد برمبنا اون هر ترم وام میدن
وام برابر کل شهریه نیست
بازپرداخت هم ۶ ماه بعد از تموم شدم درس باید بازپرداخت کنید

یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - مانشتی - ۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ

برای ترم اول هم میشه وام گرفت یا از ترم ۲ به بعد؟
کسی از شهریه دقیق شبانه و غیر انتفاعی اطلاعی داره؟ بچه‌ها اگه اطلاع دارین کمک کنین خیلی موضوع مهمیه،مرسی

RE: یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - موج - ۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۰۳ ب.ظ

(۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)مانشتی نوشته شده توسط:  برای ترم اول هم میشه وام گرفت یا از ترم ۲ به بعد؟
کسی از شهریه دقیق شبانه و غیر انتفاعی اطلاعی داره؟ بچه‌ها اگه اطلاع دارین کمک کنین خیلی موضوع مهمیه،مرسی

البته متفاوت خواهد بود امسال
ولی حدودی پارسال این بوده

یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - mmpf - 03 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ

برای ترم اول نمیدن معمولا.
تا جایی که من میدونم از اون به بعد هم معمولا ۷۵ در صدش رو میدن حالا شاید امسال تغییر کنه این قانون .

یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - somayeh kashefi - 03 خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱ ق.ظ

به نظرتون غیرانتفاعی بهتره یا پیام نور؟تقریبا سطح علمی کدوم یکی بهتره؟؟؟؟

RE: یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - emran6630 - 04 خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۲۵ ق.ظ

پرداخت وام شهریه فقط به دانشجویان بیکار

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که وام شهریه مشمول دانشجویان شاغل نمی‌شود، گفت: دانشگاه باید در مورد دانشجویانی که شاغل هستند و از وام شهریه استفاده می‌کنند، پاسخگو باشد.

کیوان مرادیان کوچک سرایی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: دانشجویان شاغل تنها در صورتی می‌توانند از وام شهریه بهره‌مند شوند که اعتبار مازاد داشته باشیم و متقاضی برای دریافت وام وجود نداشته باشد.

وی یکی از شرایط دریافت وام شهریه را متعلق به دانشجویانی دانست که درآمد مستعد و مکفی ندارند و ادامه داد: دانشجویانی که شاغل و دارای درآمد مستمر باشند جزو اولویت برای دریافت وام شهریه نیستند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در مورد دانشجویانی که شاغل هستند و از وام شهریه نیز استفاده می‌کنند، گفت: این دانشجویان بدانند که از حق کسی دیگر استفاده می‌کنند و ممکن است فردی مستحق دریافت وام باشد؛ ولی حق او سلب شده و به کسی داده ‌شود که شرایط قانونی را ندارد و این مساله خلاف شرع است.

مرادیان میزان وام شهریه دانشجویی در قانون بودجه سال ۹۰ را ۱۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۰ -
منبع:http://www.tabnak.ir/fa/news/166754/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%8A%D9%87-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%8A%D9%83%D8%A7%D8%B1

RE: یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - reza_dev - 06 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۹ ق.ظ

(۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)مانشتی نوشته شده توسط:  برای ترم اول هم میشه وام گرفت یا از ترم ۲ به بعد؟
دانشگاهای تهران معمولا بالای ا میلیون میشه.تا ۲ میلیون هم میشه.میگن البته ترم آخر

یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - aram_kurd - 07 خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ق.ظ

من از یکی از دوستام ارشد شبانه برق علم صنعت میخونه پرسیدم گفت که مقدار وام بستگی به دانشگاه داره.
اونطور که اون میگفت علم و صنعت ترمی حدود ۷۰۰ تومن میده اما امیر کبیر ۲۰۰ تومن میده. کارشناسی رو امیر کبیر بوده.
یکی دیگه از دوستام نفت امام خمینی میخونه میگفت ترمی ۱ ملیون وام میدن.
اونطور که به من گفتند برای دو سال شهریه شبانه تقریبا ۷ ملیونی خرج برمیداره.

یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - mehdidadkhah - 31 خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ ب.ظ

بستگی به دانشگاه و میزان تقاضا برای وام داره مثلا من در دانشگاه آزاد( کارشناسی )چون جمعیت ۲۴هزار نفری دانشگاه زیاد بود و تقاضا تو اون سال کم بود( سال ۸۶) به هر نفر ۴۰۰ تومن دادند( البته از وزارت علوم )ولی سال بعد ۳۰۰ و همین طور به ۰ نزول کرد .

یه سوال در مورد دانشگاه شبانه - Maryam-X - 31 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۰ ب.ظ

عزیزان
وام را صندوق رفاه دانشجویان می ده نه دانشگاه
معمولا صندوق رفاه زیاد فرق نمی گذاره بین دانشگاه های دولتی مگر اینکه تفاوت شهریه‌ها خیلی باشه.
دانشگاه سر ترم پول خودش رو می گیره حالا یا از دانشجو یا از صندوق رفاه.
مقدار وام لیسانس با فوق فرق می کنه چون شهریه‌ها فرق می کنه.

وام برای ارشد شبانه - mammad_asir - 09 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ

سلام واسه ارشد شبانه تهران یا اصفهان هزینه حدود چنده واسه کل ۲-۳ سال؟آیا وام هم میدن واسه کل شهریه؟

وام برای ارشد شبانه - mcp - 09 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ق.ظ

ترمی ۱ میلیون وام میدن
اما نمی دونم از ترم یک وام بهت می دن یا از ترم دوم به بعد.

وام برای ارشد شبانه - esi - 09 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷ ق.ظ

تویه دفترچه انتخاب رشته میزان شهریه ثابت و شهریه دروس برای هر دانشگاه نوشته شده. که می تونید از اونجا هزینه کل رو محاسبه کنید.
تا اونجا که من میدونم ترم اول رو وام نمیدن(مسلمه، چون برای بار اول دارید ثبت نام می کنید) و معمولا برای ترم های بعدی با هزار جور مکافات (ده بیست تا ضامن و کارمند و ...) درصدی از شهریه رو پرداخت می کنن (فکر کنم ۶۰و۷۰ درصدشو)

وام برای ارشد شبانه - esi - 09 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ب.ظ

دانشگاه تبریز ترم اول وام نداد. حتما دانشگاه با دانشگاه برای وام ترم اول فرق دارن. اما تا اونجا که من شنیدم بیشتر دانشگاه ها ترم اول رو وام نمیدن .
تبریز ترم دوم ۷۲۰ تومن داد واسه ارشد هوش مصنوعی. من از مسئول آموزش دانشگاه تبریز پرسیدم گفت که بسته به میزان تقاضا ها وام داده میشه و از ۶۰۰و۷۰۰ تا ۱۲۰۰ متغییره، یعنی یه بودجه ای میدن و بسته به تعداد متقاضیان بین بچه ها تقسیم میشه اما کف ۶۰۰ تومنو داره. از صحت حرفاش اطلاعی ندارم اما من خودم بشخصه این سوال رو پرسیدم.
در کل همون ۶۰و۷۰ درصد رو میدن.