تالار گفتمان مانشت
کامپیوتر ۸۸ - انتظار فرایند برای دو رویداد؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

کامپیوتر ۸۸ - انتظار فرایند برای دو رویداد؟؟ - tayebe68 - 29 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ب.ظ

درستی سه گزینه ۲و۳و۴ رو متوجه شدم

ولی نفهمیدم چه جوری گزینه یک رد میشه، نمی تونم تحلیلش کنم.

فرایند می تونه روی دو رویداد منظر بمونه؟
می تونه و نمی شه پیاده سازی کرد؟

لطفا راهنمایی کنید

RE: کامپیوتر ۸۸ - انتظار فرایند برای دو رویداد؟؟ - hosshah - 01 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ق.ظ

(۲۹ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  درستی سه گزینه ۲و۳و۴ رو متوجه شدم

ولی نفهمیدم چه جوری گزینه یک رد میشه، نمی تونم تحلیلش کنم.

فرایند می تونه روی دو رویداد منظر بمونه؟
می تونه و نمی شه پیاده سازی کرد؟

لطفا راهنمایی کنید

سلام غلط بودن این گزینه برای اینه که میشه پیاده سازیش کرد
حالا کلی روش وجود داره که میتونه فرایند منتظر دو تا رویداد بشه ولی مسدود نشه. مثلا همین استفاده از Threadها
یعنی وقتی به یه جا رسید که منتظر رویداد باید بشه حالا اینجا اون Thread فعلا بی کار میشینه و یه Thread دیگه کار خودشو ادامه میده تا اون وقفه جواب داده بشه و به همین صورت تا آخر
امیدوارم واضح بوده باشه

RE: کامپیوتر ۸۸ - انتظار فرایند برای دو رویداد؟؟ - tayebe68 - 01 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام غلط بودن این گزینه برای اینه که میشه پیاده سازیش کرد
حالا کلی روش وجود داره که میتونه فرایند منتظر دو تا رویداد بشه ولی مسدود نشه. مثلا همین استفاده از Threadها
یعنی وقتی به یه جا رسید که منتظر رویداد باید بشه حالا اینجا اون Thread فعلا بی کار میشینه و یه Thread دیگه کار خودشو ادامه میده تا اون وقفه جواب داده بشه و به همین صورت تا آخر
امیدوارم واضح بوده باشه

بله واضح بود، سپاس

مثل حالتی که دو تا نخ یک فرایند منتظر دو رویداد متفاوت باشند.

پس با این حساب، نتیجه میگیریم یک نخ نمی تونه منتظر دو تا رویداد بمونه، درسته؟

RE: کامپیوتر ۸۸ - انتظار فرایند برای دو رویداد؟؟ - hosshah - 01 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  بله واضح بود، سپاس

مثل حالتی که دو تا نخ یک فرایند منتظر دو رویداد متفاوت باشند.

پس با این حساب، نتیجه میگیریم یک نخ نمی تونه منتظر دو تا رویداد بمونه، درسته؟

خواهش می کنم اما با این سوالتون مثل اینکه واضح نبوده!
من فقط یه مثال زدم که ببینیم میشه فرایند با منتظر شدن برای یه رویداد مسدود نشه
برای Thread ها هم میشه مثال زد و همه چی بستگی به پیاده سازی مون داره. مثل موقعی که Thread از تکنیک Poll کردن استفاده کنه

RE: کامپیوتر ۸۸ - انتظار فرایند برای دو رویداد؟؟ - tayebe68 - 01 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  خواهش می کنم اما با این سوالتون مثل اینکه واضح نبوده!
من فقط یه مثال زدم که ببینیم میشه فرایند با منتظر شدن برای یه رویداد مسدود نشه
برای Thread ها هم میشه مثال زد و همه چی بستگی به پیاده سازی مون داره. مثل موقعی که Thread از تکنیک Poll کردن استفاده کنه

تکنیک poll کردن رو من تو کتابم ندیدم(حقیقت-پارسه)

میشه یه توضیح مختصر بدید که چی هست

RE: کامپیوتر ۸۸ - انتظار فرایند برای دو رویداد؟؟ - hosshah - 01 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۵ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  تکنیک poll کردن رو من تو کتابم ندیدم(حقیقت-پارسه)

میشه یه توضیح مختصر بدید که چی هست

چرا دیگه هستش
اینکه فرآیند کار خودشو ادامه بده و هر چند وقت یک بار چک کنه که پاسخ وقفه اومده یا نه و به عبارتی نه Busy Waiting کنه و نه مسدود بشه. به کارش ادامه بده تا وقفه بیاد