تالار گفتمان مانشت
حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - hosshah - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ب.ظ

سلام عزیزان کلید این گزینه ۴ اعلام شده
من در مورد حوزه پویاش حرفی ندارم و درسته
اما به نظرم حوزه ایستا مقدار C همون ۱۰ میشه ولی اینجا گفته ۴۰/ میشه اینو توضیح بدین؟ مرسی

[تصویر:  248345_91.png]

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - maryam.raz - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۵ ب.ظ

بنظر من گزینه ۴ غلطه مطمئنید کلید همینه؟
چون متد ۲ داخل تابع MAIN نیست پس C نمیتونه ۴۰ بشه . وهمون ۱۰ هست
این سوال مثل سوال سال ۸۷ هست. اونجا هم همینجوری در نظر گرفته

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - hosshah - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ

والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
اگه ۴ هم نباشه بازم جواب درست نداره که

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - maryam.raz - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - hosshah - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۰ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

آره اتفاقا پاسخ تشریحی ماهان رو هم دیدم Big Grin
سوال ۹۵ رو هم نگاه کنی غلط املایی داره گزینه هاش. یعنی اون ۰ که اول هر گزینه گذاشته واسه اون عدد چپیه میشه یعنی همون ۱۰ که گزینه ۳ درست میشه
بعد ماهان خیلی شیک اومده گفته جواب تو گزینه ها نیست Big Grin

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - maryam.raz - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۰ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

آره اتفاقا پاسخ تشریحی ماهان رو هم دیدم Big Grin
سوال ۹۵ رو هم نگاه کنی غلط املایی داره گزینه هاش. یعنی اون ۰ که اول هر گزینه گذاشته واسه اون عدد چپیه میشه یعنی همون ۱۰ که گزینه ۳ درست میشه
بعد ماهان خیلی شیک اومده گفته جواب تو گزینه ها نیست Big Grin
آرهBig Grin کلا این PDF هاش خیلی داغونه یه سوال منطقی هم شکل نذاشته!خداروشکر من از پایگاه و برنامه سازی فقط سال ۹۱ رو نداشتم

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - npour - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ

[quote='maryam.raz' pid='248368' dateline='1391943912']
بنظر من گزینه ۴ غلطه مطمئنید کلید همینه؟
چون متد ۲ داخل تابع MAIN نیست پس C نمیتونه ۴۰ بشه .
این سوال مثل سوال سال ۸۷ هست. اونجا هم همینجوری در نظر گرفته

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - hosshah - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  آرهBig Grin کلا این PDF هاش خیلی داغونه یه سوال منطقی هم شکل نذاشته!خداروشکر من از پایگاه و برنامه سازی فقط سال ۹۱ رو نداشتم

قبول دارم Smile
باز هم تشکر Wink

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  سلام توی حوزه ایستا قدم به قدم به بلوکهای در بر گیرنده مراجعه میکنیم، اگه متغیر رو پیدا کردیم که مقدارشو داریم، اگه پیدا نکردیم به بلوک در برگیرنده بالاترش مراجعه میکنیم، اینجا توی اولین بلوک در برگیرنده متغیر c رو داریم میبینیم که میشه ۴۰، ولی چون a,b رو نداره به بلوک در برگیرنده بالاتر مراجعه میکنیم

سلام نه خانم ما کجا توی اولین بلاک در برگیرنده C=40 داریم تو حوزه ایستا؟ محیط همه توابع مستقل از همه و تو در تو نیستنا. تو زبان C اصلا توابع تو در تو نداریم که

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - AEM4949 - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
جالبه ماهان خودش اول گفته در حوزه ایستا اگر متغیرها N بار هم تعریف شوند فقط در اولین باری که تعریف شده اند مقدار میگیرند بعد اومده جوابها رو مث گزینه ۴ نوشته که دربیاد! میگم که سوال ۸۷ عین همینه و مقسمی جوری حساب کرده که همون ۱۰ رو باید واسه سی در نظر بگیریم

مریم خانم متغیر های ایستا رو با حوزه ایستا اشتباه گرفتید.
hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
متد۲ وقتی به ABC نیازه داره میره در بلاک دربرگیرنده ، ک در اینجا بلاک برنامه اصلی هست و نه MAIN.ک واضحه آخرین مقدار C برابر ۴۰ هست.
حله؟Shy

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  نصیر :
هیچ کدام از گزینه های صحیح نیستند.
همون تست دولتی ۸۸ هست. با گزینه های غلط

جسارتا تست مشکلی نداره و گزینه ۴ صحیحه.

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - e.shrm - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  نصیر :

حل نکردم Big Grin
من اینا رو قبلا حل کردم الان حوصله حل نداشتم. جوابو از روی کتاب گذاشتم.
خب ۴ میشه لابد!

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  گزینه ۴ صحیحه.
متد۲ وقتی به ABC نیازه داره میره در بلاک دربرگیرنده ، ک در اینجا بلاک برنامه اصلی هست و نه MAIN.ک واضحه آخرین مقدار C برابر ۴۰ هست.
حله؟Shy

تو برنامه اصلی که c برابر ۱۰ میشه !Huh

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - maryam.raz - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۶ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  والا منم میگم ۴۰ نمیشه ولی کلیدی که من دارم گفته ۴ حالا نمیدونم کلیدم اشتباهه یا نه
مریم خانم متغیر های ایستا رو با حوزه ایستا اشتباه گرفتید.
hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
حله؟Shy
واه خب منم همینو میگم دیگه واسه حالت ایستا بلاک دربرگیرنده کدومه؟ همونی که هر ۳متغیر رو تعریف کرده سی هم مقدارش در اون تعریف ۱۰ است.حالا ۴۰ از کجا اومد؟
همون نصیر درست گفته

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - AEM4949 - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  

حل نکردم Big Grin
خب ۴ میشه لابد!

حله؟Shy

همیشه خانما تو بحث برنامه نویسی لجبازنBig Grin
درسته ک هنگام تعریف متغیر C مقدار ۱۰ رو داره ولی داخل MAIN شده ۴۰ دیگه و اگه برنامه نویسی رو پاس کرده باشین و نه شوتBig Grin ، میدونید که تابع MAIN حتما و قبل از هر تابع دیگه ای فراخوانی میشه.

پ.ن:تحلیل با خودتون.فقط دقت کنید Shy

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - e.shrm - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  

حل نکردم Big Grin
خب ۴ میشه لابد!

حله؟Shy

همیشه خانما تو بحث برنامه نویسی لجبازنBig Grin
درسته ک هنگام تعریف متغیر C مقدار ۱۰ رو داره ولی داخل MAIN شده ۴۰ دیگه و اگه برنامه نویسی رو پاس کرده باشین و نه شوتBig Grin ، میدونید که تابع MAIN حتما و قبل از هر تابع دیگه ای فراخوانی میشه.

پ.ن:تحلیل با خودتون.فقط دقت کنید Shy
حیف که حوصله کل کل کدزنی ندارم وگرنه مسابقه خوبی میشد! بعده کنکور ایشالله. Smile
حق با شماست. من اساسا داشتم یه سوال دیگه رو جواب میدادم. جواب نصیر هم که گذاشتم برای سوال ۹۵ بود. نه این سوال.
ممنون

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - hosshah - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
حله؟Shy

AEM جان مثب اینکه خیلی عصبانی هستی. اگر چه میترسم ولی هنوز متوجه نشدم. خایش من تا دلت بخواد کد زدما. تازه از بچه ها پول میگرفتم پروژه مینوشتم Big Grin
شما یه جورایی داری میگی Main بلاک در بر گیرنده method2 هست که دارید به C مقدار ۴۰ میدین دیگه. من میگم تو حوزه ایستا method2 از مقدار C سراسری استفاده میکنه. گناهم چیه خداوکیلی؟ Huh

RE: حوزه ایستا و پویا - کنکور ۹۱ - AEM4949 - 20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ)AEM4949 نوشته شده توسط:  hosshah قوانین حوزه ایستا رو یادت رفته.Angry
گزینه ۴ صحیحه.
حله؟Shy

AEM جان مثب اینکه خیلی عصبانی هستی. اگر چه میترسم ولی هنوز متوجه نشدم. خایش من تا دلت بخواد کد زدما. تازه از بچه ها پول میگرفتم پروژه مینوشتم Big Grin
شما یه جورایی داری میگی Main بلاک در بر گیرنده method2 هست که دارید به C مقدار ۴۰ میدین دیگه. من میگم تو حوزه ایستا method2 از مقدار C سراسری استفاده میکنه. گناهم چیه خداوکیلی؟ Huh

قسمت قرمز همون حرفه منه ، فقط ی نکته درسته ما از متغبر سراسری C استفاده می کنیم ، ولی باید دید آخرین مقدارش چی بوده.

فک کنم مشکل تو در این تست اینه که اونجایی ک نوشته C=40 رو یک تعریف مجزا در نظر میگری.