تالار گفتمان مانشت
سوالی از جستجوی عمقی - نسخه‌ی قابل چاپ

سوالی از جستجوی عمقی - shamim_70 - 07 شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ق.ظ

سلام دوستان

اینجا یسری اشکالاتمو می پرسم..خوشحال میشم کسی کمک کنه..(امیدوارم مدیران حذفش نکنین من به کسی دسترسی ندارم اشکالامو بپرسمSadو نه کلاس کنکوری میرم!)

۱)چرا برای جستجوی عمقی عقبگرد پیچیدگی حافظه O(m) میشه؟

۲)در جستجوی اول عمق اگر بخواهیم از تکنیک لیست closedولیست openاستفاده کنیم،خب یک نود به محض اینکه همه نوادگانش بررسی شدند از حافظه خارج می شود!حالا اگر یکی از این نودها دوباره انتخاب شوند دیگه از حافظه خارج شده!!اون وقت چجوری مقایسه کند و بفهمد مثلا این نود قبلا گسترش یافته و نباید دوباره تکرار شود؟؟!!!

RE: سوال از هوش مصنوعی - hamedfayez - 07 شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ ب.ظ

در مورد سوال ۲: خب ما لیست نود هایی که تا به حال انتخابشون کردیم رو داریم ! اگه دوباره به همونها برسیم چون قبلا انتخابشون کردیم در نظرشون نمیگیریم و ازشون رد میشیم.

RE: سوال از هوش مصنوعی - shamim_70 - 07 شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۳۶ ب.ظ

(۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ ب.ظ)hamedfayez نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۲: خب ما لیست نود هایی که تا به حال انتخابشون کردیم رو داریم ! اگه دوباره به همونها برسیم چون قبلا انتخابشون کردیم در نظرشون نمیگیریم و ازشون رد میشیم.

یعنی انگار دوباره داریم تو حافظه نگهشون میداریم!
ممنون.

RE: سوال از هوش مصنوعی - mariy - 14 مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ب.ظ

(۱۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۵۸ ب.ظ)zorro نوشته شده توسط:  سلام.میشه کسی کمکم کنه و بگه بخش زبان پرولوگ و ویژگی هاش که توی فصل آخر کتاب من(راهیان ارشد) اومده لازمه واسه کنکور؟به نظرم خیلی بحث بی فایده ای کرده :| Huh

سلام من که فقط یه تست ازش تو ایتی ۸۵ دیدم اونم زیاد نفهمیدم.کسی اگه از پرولوگ میدونه به منم بگه