تالار گفتمان مانشت
یه مشورت - نسخه‌ی قابل چاپ

یه مشورت - vseye - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۱ ب.ظ

سلام
من دانشجو ترم ۶ رشته علوم کامپیوترم میخوام ارشد رو توی رشته امنیت اطلاعات ادامه بدم واسمم خیلی مهمه که سال اول آزمون رو قبول شم
اما گیجم نمیدونم دقیق باید چکار کنم کدوم درسا مهم ترن چ کتاایی بخونم یا من ک الان تازه یه هفته شروع به خوندن کردم میتونم تو آزمون بعدی قبول شم ؟ خواهش میکنم یه دید کلی یا یه سرنخی بم بدید که بتونم منظم تر عمل کنم الان فقط دارم میخونم هرچی گیرم میادSad

RE: یه مشورت - gunnersregister - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۵۶ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۲۱ ب.ظ)vseye نوشته شده توسط:  سلام
من دانشجو ترم ۶ رشته علوم کامپیوترم میخوام ارشد رو توی رشته امنیت اطلاعات

اصولا خوندن همه چیز معقولانه نیست و حتی اگه دو سال هم وقت داشته باشید ممکنه در آخر وقت کم بیارید. منابعی رو بخونید که در راستای تست زنی در کنکور به شما کمک میکنن. به احتمال زیاد سال آینده این گرایش زیرمجموعه ای از مهندسی کامپیوتر خواهد بود پس از الان دروس مربوطه رو بخونید تا کم نیارید و شوکه نشید. برای شروع زبان رو بخونید.
مناسبترین کتابهای هر درس رو گیر بیارید و فعلا اونا رو بخونید.
برنامه ریزی منظم قطعا تاثیر زیادی در قبولیتوون خواهد گذاشت; اگه با برنامه پیش برید همون سال اول قبول میشید.

منابع مناسب رو میتونید در فروم پیدا کنید و بچه های در تالار در مورد منابع مناسب و اینکه چه کتابهایی خوندن بحث کردن.
تغییرات کنکور ۹۵ را در اینترنت پیدا کنید و براساس اوون درسهاتوون رو بخونید.

چون یه سال وقت دارید در اویل به خودتوون زیاد فشار نیارید که زده بشید. ضمنا منتظر اعلام نتایج بچه ها نشینید تا از مصاحبه هاشوون منابع مناسب رو براتون معرفی کنن.

RE: یه مشورت - s-nowrozi - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۵ ب.ظ

خیلی زوده برای خوندن
وقتی رشته ای ن÷ل معماری است چرا این رشته رو می خوای بخونیAngry

RE: یه مشورت - gunnersregister - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۵ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  خیلی زوده برای خوندن

اگه کسی پایه اش قوی نباشه حتی یه سال هم کمه.

RE: یه مشورت - s-nowrozi - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۵ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  خیلی زوده برای خوندن

اگه کسی پایه اش قوی نباشه حتی یه سال هم کمه.
این جمله کاملا درسته اما یه سال واقعا خسته کننده است و بعضی از درس ها رو باید حذف کرد.

RE: یه مشورت - gunnersregister - 09 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ ق.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  این جمله کاملا درسته اما یه سال واقعا خسته کننده است و بعضی از درس ها رو باید حذف کرد.
تصمیم گیری برای حذف یه درس خیلی سخته. من خودم ریاضی مهندسی رو خونده بودم ولی فقط یه سوال رو جواب دادم. ممکنه درسی رو که میخونیم اوون سال سخت طراحی بشه و درسی که حذف کردیم اوون سال راحت بیاد. این به ضرر ماست. نباید چند درس رو حذف کرد.
من معماری رو نصفه و ناقص خوندم و بخاطر کمبود وقت نرسیدم دوره کنم و الانم پشیمونم.

یه مشورت - ana9940 - 09 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۲۲ ب.ظ

اگه از الان شروع به خوندن می کنید، هیچ درسی رو حذف نکنید، مگه اینکه تو اون درس خیلی ضعیفید و یه بار تلاش کردید و نتیجه نگرفتید وگرنه پیشنهاد میکنم همه دروس رو دقیق و مفهومی بخونید. چون سر کنکور معلوم نیست که چه اتفاقی می افته ، ممکنه درسی که به نظرتون سخت بوده اون سال خیلی آسون باشه یا درسی که واسه شما خیلی آسونه اون سال سخت بیاد و این جوری مثلا ممکنه بگید که چون اون درس رو خیلی خوندید باید همه سوالا رو جواب بدید و تازه وقت بسیاری رو بی دلیل هدر می دید .
بهترین منابع رو انتخاب کنید از طریق مصاحبه های قبولی ها در مانشت و شروع کنید به خوندن، از شروع خوندنتون خوب و عمقی بخونید، مطمئن باشید موفق میشید تا کنکورت رو هم خوب بدید.