تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳
بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - x86 - 16 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۲۸ ب.ظ

لطفا سوالات تخصصی مهندسی IT را در این بخش بررسی کنید. (به محض قرار گرفتن سوالات در سایت سازمان سنجش، در این بخش نیز آپلود خواهند شد)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - saeedorage - 16 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ ب.ظ

سلام. خیلی جالب بود. تا سوال ۱۰، ۹ تا رو با قطعیت حل کردم بال در آوردم. یهو از سوال ۱۱ دنیا رو سرم خراب شد Smile
ولی در کل به نظرم سخت نبود. سوالات امنیتش از پارسال سخت تر بود ولی گسسته فوق العاده آسون بود. در مورد بقیه گرایشها هم دوستان اظهار نظر خواهند کرد ولی حتی پایگاه داده پیشرفته، آموزش الکترونیکی و داده کاوی هم من یه کمی خونده بودم میشد به سوالاش جواب داد. در کل متوسط بود.

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - saeid6366 - 16 اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۳۷ ب.ظ

به نظر منم سطح سوالات خوب بود و کسی که خونده بود می تونست به خوبی حل کنه. من که پایگاه و بازیابی و داده کاوی خونده بودم به نظرم راحت بودند.

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - ahe2 - 18 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۵۶ ب.ظ

کسی از دوستان سوالا رو بررسی نکرده؟

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - msd163 - 20 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۸ ق.ظ

سلام

سلام بر همگی

کنکور امسال آسون تر از سالهای قبل بود. در واقع یک جورایی بیشتر اطلاعات عمومی بود.
یک مطالعه سطحی روی مطالب می تونست نتیجه ی خوبی بده...

من سوالاتو نگاه کردم. تقریبا جواباشو پیدا کردم. البته نه همه سوالات.
البته لزوما این پاسخ ها درست نیست!

سوال یک: گزینه ۲
۷۸و ۲۱ می شد. از رابطه ی (۱۳,۲) و (۷,۲) به دست می آمد. - ترکیب ۱۳و ۲ و ترکیب ۷ و ۲

سوال دو: گزینه ۲
مورد ب که غلطه، چون اگه قرار باشه که جبر بول باشه باید تعداد اعضای مجموعه از توان ۲ باشه. مورد دو هم اشتباهه. از روی ترسیم گراف می شه فهمید

سوال ۳: فک کنم ۱۰
n-1/2

سوال ۴: گزینه ۳
(۷!۳!/۱۰!) * (۳!۴!/۷!)

سوال ۵: گزینه ۴

باز هم تاکید می کنم. این جوابها لزوما درست نیستند. اگر کسی از دوستان نظری در مورد جواب ها داره بفرماید.

سوال ۶: ۳
از بین چهار موردی که گفته مورد اول و دوم اشتباهند

سوال ۷:

سوال ۸:

سوال ۹: گزینه ۱

سوال ۱۰: گزینه ۲

سوال ۱۱: کزینه ۳

سوال ۱۲: کزینه ۴

سوال ۱۳:

سوال ۱۴: ۱

سوال ۱۵: گزینه ۲

سوال ۱۶: ۲

سوال ۱۷: ۳

سوال ۱۸: ۲

سوال ۱۹:

سوال ۲۰: ۴

سوال ۲۱: فک کنم ۱
این جور سوالات دارای ابهام هستند و به طور قطع نمی شه گفت کدوم!

سوال ۲۲: ۴

سوال ۲۳: ۲

سوال ۲۴:

سوال ۲۵: ۱

...
.
.
.
.
.
....

سوال ۴۴: ۲

سوال ۴۵: ۳

بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - ۹۰۲۵۱۱۸۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۲۷ ب.ظ

به نظر من سوالات جالب نبود میشد بهتر طرح کرد

سوالات شک برانگیز زیاد داشت

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - M.R.Y - 25 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ

(۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۲۷ ب.ظ)۹۰۲۵۱۱۸۳ نوشته شده توسط:  به نظر من سوالات جالب نبود میشد بهتر طرح کرد

سوالات شک برانگیز زیاد داشت
بله منم با شما موافقم...من فکر میکنم رشته IT مظلوم ترین گرایش علوم کامپیوتره...عجیب غریب ترین سوالایی که تو عمرتون ندیدین تو سوالای این گرایش کشف میکنید...
اگر بگذریم از نوع سوالات به نظرم میشه اینجا رو سوالای داده کاوی بازیابی اطلاعات بحث کنیم...حداقل برای اینکه خودمون یه چیزی از هم یاد بگیریم...
دوستان در مورد سوال ۳۰ نظرتون چیه؟؟؟ من هر چی فکر کردم نفهمیدم چطور گزینه ۳ جوابه...
یا در مورد سوال ۳۵؟؟؟
عجیب ترین جواب از نظر من برای سوال ۳۶ اتفاق افتاد...
کلن نظراتتون اینجا بگید شاید اشتباهی طراح ها تو اعلام جواب کرده باشن...

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - hosseini25 - 25 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ب.ظ

سوال ۳۰ گزینه۳ درسته باید میانگین دفت برای سه سند مرتبط هر سیستم را محاسبه کنید .
برای سیستم S1 = (0.5+0.5+0.5)/3
برای سیستم S2=(1+1/3
برای سیستم S3=(1+0.5+0.6)/3

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - M.R.Y - 25 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۵۴ ب.ظ

(۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ب.ظ)hosseini25 نوشته شده توسط:  سوال ۳۰ گزینه۳ درسته باید میانگین دفت برای سه سند مرتبط هر سیستم را محاسبه کنید .
برای سیستم S1 = (0.5+0.5+0.5)/3
برای سیستم S2=(1+1/3
برای سیستم S3=(1+0.5+0.6)/3
ببخشید شاید این سوال ابلهانه به نظر بیاد ولی میشه بگید دقت رو (چه میانگین و چه غیر میانگین) برای هر سیستم چطوری محاسبه میکنن؟
من تو کتاب data mining concept and techniques یه چیز دیگه دیدم در مورد این...
من نظر شخصیم رو میگم لطف بفرمایید تصحیح کنید...
مگه برای محاسبه ی دقت تعداد داکیومنتهای مرتبط بر کل تعداد داکیومنتهای بازیابی شده دقت اون سیستم مورد بررسی رو نمیده؟؟؟

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - hosseini25 - 25 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۷ ب.ظ

باید دفت را برای هر سند بدست بیارید نه همه اسناد . مثلا در سیستم اول اولین سند مرتبط در موقعیت دوم قرار دارد بنابراین ا بین دو سند یکی مرتب پیدا شده دقت معادل ۰/۵ داره برای سند دوم مرتبط که در موقعیت ۴ قرار دارد ۰/۵ می باشد ( از بین ۴ سند بایابی شده ۲ تا مرتبط) و در نهایت برای هر سیستم میانگین میگیرین

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - M.R.Y - 25 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۳ ب.ظ

(۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۷ ب.ظ)hosseini25 نوشته شده توسط:  باید دفت را برای هر سند بدست بیارید نه همه اسناد . مثلا در سیستم اول اولین سند مرتبط در موقعیت دوم قرار دارد بنابراین ا بین دو سند یکی مرتب پیدا شده دقت معادل ۰/۵ داره برای سند دوم مرتبط که در موقعیت ۴ قرار دارد ۰/۵ می باشد ( از بین ۴ سند بایابی شده ۲ تا مرتبط) و در نهایت برای هر سیستم میانگین میگیرین
واقعا با این دید نگاه نکرده بودم به مساله...ممنون...در مورد بقیه سوالایی که عرض کردم نظری ندارید...مثلا تعداد نمونه ها برای مساله ی ۳۶ چندتاست؟؟؟ من استدلال خودم میگم...
واضحه که تعداد ۲۴ حالت از ترکیبات مختلف صفات داریم...اما چرا باید در ۳ ضرب کنیم؟؟؟ مگه میتونه یک ترکیب از صفات هم در کلاس ۱ قرار بگیره هم در کلاس ۲ و هم در کلاس ۳؟؟؟

RE: بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - hosseini25 - 25 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳ ب.ظ

سوال ۳۶ رو منم نظرم مثل شماست ولی سوال ۳۵ نمیدونم. لطفا خصوصیتون چک کنین

بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - ۹۰۲۵۱۱۸۳ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۴ ب.ظ

با این کلید درصداتون چند شد؟

بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - saeedorage - 26 اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۵۲ ق.ظ

زبان: ۲۵
استعداد: ۶۶
تخصصی: ۲۹

معدل: ۱۵/۵۴
به نظرتون چند میشه رتبم؟

بررسی سوالات تخصصی مهندسی IT کنکور دکتری ۹۴ - ۹۰۲۵۱۱۸۳ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ق.ظ

خیلی خوب زدید فک کنم رتبه ۱-۱۰ بیارید
من تخصصی ۱۸ استعداد ۳۴ زبان ۳